Skocz do zawartości
Forum

Jak poradzić sobie z myślami samobójczymi?


Gość l...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie daje sobie rady już że wszystkim... Po głowie krążą mi myśli samobójcze. Jedyną osobą która trzyma mnie przy życiu jest moja roczna córeczka. Gdyby nie ona już dawno by mnie tu nie było. Mam męża ale on woli wszystko inne niż nas. Mnie ma za nic, ciągle tylko wymaga, dokucza że jestem nierobem, że jestem gruba, beznadziejna, potrafi nazwać mnie dziwka, szmatą czy kur...lubi sobie wypić a kiedy zwracam mu uwagę to jeszcze krzyczy na mnie. Chciałam żeby poszedł na leczenie ale twierdzi że on problemu nie ma. Jednak pracuje i nas utrzymuje, boję się że bez tych pieniędzy nie damy sobie rady we dwie. Co robić? Pomocy

Odnośnik do komentarza
Gość aneczkaa19072000

Sama sobie odpowiedziałaś , że masz dla kogo żyć :) masz córeczkę . Może Twoj maz Cie nie potrzebuje , ale ona tak . Potrzebuje matki i skoro ojca ma jakiego ma to nie zostawiaj jej z nim . Sądzę że powinnas probować sie odciac od meza . Sprobowac zamieszkac ze swoimi rodzicami czy kims z rodziny :) Wizyta u psychologa też by nie zaszkodziła :) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Miałam kryzys w małżeństwie i też chodziły mi myśli samobójcze. Szukałam pomocy wśród przyjaciół lecz oni mają swoje problemy i nie byli wstanie mi pomóc. Zdecydowałam się szukać wsparcia i profesjonalnej pomocy u lekarza psychiatry, psychoterapeuty w moim mieście Rumi, poszukałam namiary na cieszącego się bardzo dobrą opinia dr. P. Sowińskiego. Jego fachowe podejście podniosło mnie na duchu, uwierzyłam w siebie. Dużo mi dala psychoterapia, bo wiele zrozumiałam i mogłam na nowo poukładać sobie życie. Myślę, że również i Ty powinnaś poszukać wsparcia profesjonalisty psychologa lub psychoterapeuty,

Odnośnik do komentarza

Czy mąż przed małżeństwem i narodzinami córki też pił i tak się zachowywał?Masz dziecko a przez takiego tyrana nie powinnaś tracić życia.Nie warto.Masz dla koho żyć.Pomyśl o wyprowadzce gdzieś,bo doprowadzi Cię do depresji,chociaż moim zdaniem już nie wytrzymujesz i może ją masz.Powinnaś szukać pomocy u psychiatry,psychologa i w rodzinie.On ma czysto,ugotowane,dziecko przypilnowane a jeszcze się tak zachowuje.Wie,że się boisz,że nie dasz rady bez pracy ale możesz pisać wniosek o separację i o alimenty na siebie i na dziecko.Idz do Opieki i pytaj jakiej pomocy mogą Ci udzielić.Oni też mają psychologa,darmowe porady prawnicze,więc płacić nie musisz za nic.Szkoda abyś się męczyła i jeszcze córeczka przy tym,bo dziecko słucha i widzi co się dzieje i to się odbije na jej zdrowiu psychicznym.Takiego ojca chce mieć?Kiedyś będzie miała do Ciebie pretensje,że żyłaś z kimś takim.Pijak,alkoholik zawsze mówi,że nie ma problemu z piciem,że nie musi pić.Alkoholik nie musi pić codziennie ale ma ciągi co jakiś czas nawet tygodniowe.Może gdybyś się wyprowadziła na jakiś czas,to by zaczął myśleć o leczeniu,o tym aby się zmienić a tak niestety myśli,że będziesz tkwiła u jego boku z powodu braku pieniędzy.Myśl o sobie i córeczce

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze, powinna Pani poszukać wsparcia dla siebie. Myśli samobójcze mogą wskazywać na rozwijające się zaburzenia depresyjne. Po drugie, powinna Pani pomyśleć o odseparowaniu się od toksycznego męża, który Panią niszczy. Tutaj najlepiej zasięgnąć opinii dobrego radcy prawnego. Niech się Pani nie boi. Może Pani podać męża o alimenty na dziecko. W pierwszej kolejności proszę jednak pójść do lekarza psychiatry - nie potrzeba mieć skierowania od lekarza rodzinnego. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Już nie wiedziałem co mam ze sobą zrobić. Cała rodzina przeciwko mnie, straciłem chęci do życia,chciałem skonczyć z sobą, ale w końcu się przemogłem i spróbowałem zaufać psychiatrze dr. Sowińskiemu. Stan prawie wegetatywny, silna depresja. Skuteczne leki, ale przede wszystkim dobra psychoterapia i pomoc kompetentnego lekarza, który przywrócił we mnie wiarę w ludzi i chęci do życia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...