Skocz do zawartości
Forum

Pleśń i grzyb w domu


Gość Imei

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!
Proszę o pomoc. Przeprowadziłam się do mieszkania, gdzie jak później okazało się było zalane i był grzyb. Od początku miałam problemy alergiczne, najpierw skórne a teraz oddechowe, ciągle zatkany nos. Chciałabym zapytać się jakie dokładnie mogę zrobić testy alergiczne? Jak te testy nazywają się? Czy mam najpierw iść do alergologa czy mogę testy zrobić sama?

Odnośnik do komentarza
Gość Roksana Szczepanska

Testy alergiczne będziesz dopiero miała zrobione jak wybierzesz się do alergologa. Ale powiem szczerze, tutaj to najpierw powinnaś pomyśleć o wytępieniu grzyba z domu. Sa specjalne środki odgrzybiające. Wtedy na dobę trzeba wyjśc z domu jeśli się takie środki zastosuje. Oczywiście najlepiej jak te odgrzybianie zrobi ci fachowiec a nie że Ty sama. Udaj się w między czasie do alergologa. Jeśli jesteś uczulona na grzyby i pleśnie to na bank będziesz mieć problemy w miesiącach wrzesień październik, zwłaszcza jak mieszkasz na południu Polski. Tutaj w tym czasie jest bardzo silne pylenie zarodników Alternaria i sa jeszcze jedne, które sa wyjątkowo uciążliwe. Potem oprócz leków pomyśl też o oczyszczaczu powietrza do domu. Ja mam taki z sharpa i jak dla mnie i dla moich dzieci działa zbawiennie https://goodair.pl/sklep/sharp-kc-d60euw/

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Roksaną - najpierw warto wyeliminować ten czynnik, który może wywoływać reakcje alergiczne w Twoim domu. My jak wynajmowaliśmy z narzeczonym mieszkanie to wykładzina była siedliskiem chyba całych kolonii alergenów... teraz w nowym domu, nie mam żadnych wykładzin, jedynie niewielkie dywany, które możemy łatwo czyścić. Środki ostatnio kupowałam tutaj http://www.topworld.pl/ i póki co wszystko jest ok, ale trzeba całość regularnie czyścić... bez tego ani rusz!

Odnośnik do komentarza

Podstawa to usunąć przyczyny, czyli grzyby i pleśnie z domu, a następnie sprawdzić nie alergie , ale czy są jakieś pleśnie i grzyby w Pani organizmie i je usunąć.
Wówczas objawy alergiczne zniką.
Na pewno warto wzmocnić też mikrobiotę jelitową - dobry probiotyk. I póki co robić sobie inhalacje i przyjmować doustnie olejek z oregano, który ma zabójczy wpływ na grzyby, bakterie.. Plus Kwas kaprylowy.
Po badaniu - polecam znaleźć sprawdzony gabinet biorezonansu- powinna Pani otrzymać naturalne suplementy na wykryte grzyby, pleśnie czy mykotoksyny .
Życzę zdrowia

Odnośnik do komentarza

pleśń i grzyb w domu to nic dobrego zwłaszcza przy małych dzieciach, my jak wprowadziliśmy się do mieszkania po dziadkach to od razu rzuciała nam się w oczy pleśń w całym mieszkaniu, mieszkanie było źle wentylowane stąd grzyb, zdecydowaliśmy się od razu na szybkie kroki w celu wyeliminowania pleśni, ostatecznie zdecydowaliśmy się na rekuperator wewnątrzścienny HRU-WALL z polskiej firmy Alnor, osuszył pomieszczenie i pozwolił pozbyć się grzyba, warto pomyśleć o takim rozwiązaniu.  

Odnośnik do komentarza

U nas też pomogło zainstalowanie rekupratora wewnątrzściennego HRU-WALL firmy Alnor, pomógł nam pozbyć się wilgoci i pleśni zmeiszkania, to jedyny skuteczny sposób który pomógł, niestety żaden domowe sposoby nie okazały się skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Gość maruszka

Warto też pomyśleć o rekuperatorach, wprowadziliśmy się z mężem do nowego domu i po pewnym czasie też pojawił się problem wilgoci na ścianach. Dlatego też praktycznie natychmiast zdecydowaliśmy się na rekuperatory takie montowane w ścianach firmy Alnor HRU-WALL, są to rekuperatory wewnątrzścienne, super pokonały problem wilogości i pleśni w domu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli macie takie problemy, to faktycznie problem tutaj jest w braku odpowiedniej wentylacji. I dobrze będzie się skontaktować z firmą, która jest w stanie poprawić wentylację w domu. Wtedy nie będzie grzyba oraz pleśni na ścianach.

Pozwolę sobie tutaj dać namiar na firmę, która montuje rekuperację w Lublinie:

https://ultrawent.pl/

DObrze byłoby się z nimi skontaktować z uwagi na ich ogromne doświadczenie w takich realizacjach. Pomogą dobrać urzadzenie oraz zajmą się montażem. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...