Skocz do zawartości
Forum

Szczepionka przeciw rakowi szyjki macicy


Gość koralik19

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej rodzinie wiele kobiet ma raka albo zmarło na raka, pojawiały się też przypadki raka szyjki macicy. Postanowiłam zaszczepić się, ale ostatnio znajoma mi powiedziała, że jeśli ktoś ma raka w organizmie to te szczepionki go przyspieszają. Zatem moje pytanie jest takie: co zrobić, aby uchronić się przed rakiem szyjki macicy? Czy szczepionka jest skuteczna jesli tak to na jaki czas, a jeśli nie to czy po prostu jest nieskuteczna bo nie chroni czy nie skuteczna bo może wspomóc raka? Co robić, skoro jestem w grupie ryzyka, aby nie zachorować? Dodam, że cytologię robie co roku, najczesciej mam 1 grupę, bądź 2 jak miałam nadżerkę.

Odnośnik do komentarza

Ja bym się raczej zaszczepiła. Nie słyszałam co prawda o tym, że szczepionka może przyspieszyć rozwój raka, jesli już jest... A nie możesz jakoś sprawdzić czy masz jakies komórki nowotworowe? A ile kosztuje ta szczepionka? Kiedyś słyszałam, że 1500 zł. A czy przypadkiem nie można się szczepić tylko w konkretnym wieku? Ile masz lat?

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

Odnośnik do komentarza

Do niedawna szczepionka przeciw HPV zalecana była wyłącznie dziewczętom, które nie rozpoczęły współżycia. Klika lat obserwacji nad szczepionką zweryfikowały zalecenia i obecnie szczepionka zalecana jest każdej kobiecie. Panie, które miały kontakt z wirusem mogą zachorować na raka szyjki macicy, ale szczepionka znacznie spowalnia cały proces chorobowy. W Twoim przypadku, gdy w rodzinie występowały przypadki raka szyjki, a masz tylko możliwość jej wykupienia, warto się zaszczepić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...