Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Balbinka76ZG

Jak umeblować pokój dla dzieci?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Balbinka76ZG

Jestem mamą dwóch synków Kacperka i Oskarka. Kacper za kilka dni idzie do pierwszej klasy szkoły podstawowej, a Oskar ma 16 miesięcy. Chłopcy mają oddzielne pokoje, więc chciałabym dostosować je do ich potrzeb (nie udało mi się dokonać tego wcześniej z powodów finansowych). drogie mamy, co polecacie do pokoju dla Oskara? Ja planuję łóżeczko, chodzik, szafkę z zabawkami itd. Na ścianach chciałabym błękitną tapetę z samolotami i małe świecące motylki na ścianach, aby w nocy, po przebudzeniu było jasno. Czy to jest dobre rozwiązanie? Co polecacie do pokojów dla malucha a czego lepiej unikać i gdzie postawić łóżeczko: bliżej okna czy bliżej ściany?
A co do pokoju starszego syna, Kacperka - chciałam aby miał oddzielne biurko do nauki, ale mąż wybrał regał w którym jest biurko scalone - czy to będzie praktyczne? Wydaje mi się, że jest dosyć wąskie te biurko. Na ścianach kolor zielony z fioletowymi elementami, łóżko wybraliśmy taki narożne, które wygląda jak przód samochodu ( syn się uparł, choć ja uważam, że jest niewygodne, bo jest narożne). Problemem jest komputer. Stoi w salonie, ale Kacper uparł się, że chce go miec w swoim pokoju, że będzie mu przydatny do nauki, a ja mam wątpliwości, bo nauka zmieni się w gry i zamiast się uczyć, będzie myslał o tym, żeby go włączyć. uważam, że w tym wieku nie potrzebuje komputera w pokoju. Jak jest w Waszym przypadku? Na co się zgadzac, co wybrać, a czego unikać??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te świecące elementy na ścianach w pokoju młodszego dziecka bardzo mi sie podobają. Może zrobię taki prezent mojemu chrzesniakowi? :) Uważam, że 6 czy 7 latek zdecydowanie nie powinien mie c komputera w pokoju. Łóżko w kształcie samochodu? No super, tylko, że dzieci szybko rosną i niedługo będziecie musieli zainwestować w normalne łóżko, więc może lepiej od razu się na takie zdecydować? Chyba, że później to sprzedacie na allegro czy gdzieś, bo inaczej dostaniecie po kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marzycielka

Dla mnie to bezsens, dzieci szybko rosną to po pierwsze, po drugie bardzo szybko zmieniają się im gusta i upodobania to po drugie, po trzecie potem trudno jest przemalować pokój. Dlatego uważam że pokój dziecinny przynajmniej w tym okresie wczesnego dziecińatwa powinien wyglądać normalnie bez szaleńswt. Na takie szlaństwa można zdecydować się gdy dziecko będzie miało 10 - 13 lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość milusia

Gdy dziecko ma 10-13 lat to już nie jest dzieckiem, swój rozum ma i raczej nie zaakceptuje świecących motylków na ścianie (zwłaszcza chłopak).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mysle ze fajnie chcesz umeblować pokoje, biurko w regale jest ok, ale komputer odpada. Nie gódź się na to pod żadnym pozorem bo komputer wymknie mu sie spod kontroli. Najlepiej komp u rodziców w pokoju godzine dziennie max!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dziecko zawsze Ci bedzie mowilo ze kompuetr do nauki do nauki a jak przyjdzie co do czego to bedzie tylko grac, poza tym nie oszukujmy sie w pierwszych klasach komputer nie jest konieczny aby odrobic prace domową

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

komputer nie bo bedzie sie uzaleznialo od komputera i bedzie myslalo tylko zeby go wlaczyc ale poza tym opis pokoi brzmi fajnie na pewno beda super, u malucha mozesz dodac fajny zyrandol np. samolot, ktory sie swieci jakby poklad

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kolia

koniecznie kup taką wykładzinę z drogami i ulicami. Mój syn ją uwielbia, bawi się razem z kolegami w wyścigi. Na tej wykładzinie są namalowane ulice, budynki i małe ludziki. Czasami z bawi się z tatą w wyścigi kapsli albo sam się bawi resorakami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Alicja

możesz wstawić komputer do pokoju ale ustaw go na hasło, tak aby nie korciło syna do gier. Możesz się umówić: zrobisz lekcje, pokażesz, przepytam Cie to wtedy pograsz, za ocene niedostateczna, kara na komputer przez 2 tygodnie, za 4 lub 5 - dodatkowa godzina na weekendzie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czego oczy nie widza tego sercu nie zal jak nie bedzie widzial kompa to nie bedzie o nim myslal a jak bedzie siedzial obok to nie bedzie mogl sie skupic, tylko bedzie myslal kiedy go wlaczyc i w co sobie pograc

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie,
Jeśli chodzi o pokój dla malucha, to najważniejsze jest przede wszystkim bezpieczeństwo oraz dostęp do światła słonecznego. Co do pokoju dla ucznia - biurko powinno stać w miejscu, do którego dociera światło słoneczne. Warto tez zadbać o wygodny fotel, który ochroni przed skrzywieniem kręgosłupa i zapewni właściwą postawę przy odrabianiu prac domowych, nauce.
Jeśli chodzi o komputer w pokoju dziecka, to osobiście jestem przeciwniczką. Jeżeli syn nalega, to warto jest uświadomić mu jakie są zagrożenia Internetu i zadbać o zablokowanie nieodpowiednich stron.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aga779

superpokoj.pl bardzo duży wybór mebli dla różnych grup wiekowych dzieci. Ostatnio kupiłam tam meble i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sklep Pinio ma bogatą ofertę jeżeli chodzi o meble, tekstylia i akcesoria do dziecięcych pokoi. Niedawno zamawiałam do syna biurko ze względu na to, że ma nauczanie zdalne. Znalazłam super oferty https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-starszaka/biurko-dla-starszaka/  . Kupicie tam wszystko zarówno dla maluch jak i starszaków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...