Skocz do zawartości
Forum

Jak umeblować pokój dla dzieci?


Gość Balbinka76ZG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Balbinka76ZG

Jestem mamą dwóch synków Kacperka i Oskarka. Kacper za kilka dni idzie do pierwszej klasy szkoły podstawowej, a Oskar ma 16 miesięcy. Chłopcy mają oddzielne pokoje, więc chciałabym dostosować je do ich potrzeb (nie udało mi się dokonać tego wcześniej z powodów finansowych). drogie mamy, co polecacie do pokoju dla Oskara? Ja planuję łóżeczko, chodzik, szafkę z zabawkami itd. Na ścianach chciałabym błękitną tapetę z samolotami i małe świecące motylki na ścianach, aby w nocy, po przebudzeniu było jasno. Czy to jest dobre rozwiązanie? Co polecacie do pokojów dla malucha a czego lepiej unikać i gdzie postawić łóżeczko: bliżej okna czy bliżej ściany?
A co do pokoju starszego syna, Kacperka - chciałam aby miał oddzielne biurko do nauki, ale mąż wybrał regał w którym jest biurko scalone - czy to będzie praktyczne? Wydaje mi się, że jest dosyć wąskie te biurko. Na ścianach kolor zielony z fioletowymi elementami, łóżko wybraliśmy taki narożne, które wygląda jak przód samochodu ( syn się uparł, choć ja uważam, że jest niewygodne, bo jest narożne). Problemem jest komputer. Stoi w salonie, ale Kacper uparł się, że chce go miec w swoim pokoju, że będzie mu przydatny do nauki, a ja mam wątpliwości, bo nauka zmieni się w gry i zamiast się uczyć, będzie myslał o tym, żeby go włączyć. uważam, że w tym wieku nie potrzebuje komputera w pokoju. Jak jest w Waszym przypadku? Na co się zgadzac, co wybrać, a czego unikać??

Odnośnik do komentarza

Te świecące elementy na ścianach w pokoju młodszego dziecka bardzo mi sie podobają. Może zrobię taki prezent mojemu chrzesniakowi? :) Uważam, że 6 czy 7 latek zdecydowanie nie powinien mie c komputera w pokoju. Łóżko w kształcie samochodu? No super, tylko, że dzieci szybko rosną i niedługo będziecie musieli zainwestować w normalne łóżko, więc może lepiej od razu się na takie zdecydować? Chyba, że później to sprzedacie na allegro czy gdzieś, bo inaczej dostaniecie po kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Gość Marzycielka

Dla mnie to bezsens, dzieci szybko rosną to po pierwsze, po drugie bardzo szybko zmieniają się im gusta i upodobania to po drugie, po trzecie potem trudno jest przemalować pokój. Dlatego uważam że pokój dziecinny przynajmniej w tym okresie wczesnego dziecińatwa powinien wyglądać normalnie bez szaleńswt. Na takie szlaństwa można zdecydować się gdy dziecko będzie miało 10 - 13 lat.

Odnośnik do komentarza

koniecznie kup taką wykładzinę z drogami i ulicami. Mój syn ją uwielbia, bawi się razem z kolegami w wyścigi. Na tej wykładzinie są namalowane ulice, budynki i małe ludziki. Czasami z bawi się z tatą w wyścigi kapsli albo sam się bawi resorakami.

Odnośnik do komentarza

możesz wstawić komputer do pokoju ale ustaw go na hasło, tak aby nie korciło syna do gier. Możesz się umówić: zrobisz lekcje, pokażesz, przepytam Cie to wtedy pograsz, za ocene niedostateczna, kara na komputer przez 2 tygodnie, za 4 lub 5 - dodatkowa godzina na weekendzie :)

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Jeśli chodzi o pokój dla malucha, to najważniejsze jest przede wszystkim bezpieczeństwo oraz dostęp do światła słonecznego. Co do pokoju dla ucznia - biurko powinno stać w miejscu, do którego dociera światło słoneczne. Warto tez zadbać o wygodny fotel, który ochroni przed skrzywieniem kręgosłupa i zapewni właściwą postawę przy odrabianiu prac domowych, nauce.
Jeśli chodzi o komputer w pokoju dziecka, to osobiście jestem przeciwniczką. Jeżeli syn nalega, to warto jest uświadomić mu jakie są zagrożenia Internetu i zadbać o zablokowanie nieodpowiednich stron.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...