Skocz do zawartości
Forum

Tampony a podpaski


Gość Bella13

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 miesięcy mam miesiączkę. Mam 13 lat. I tak sobie myślę co jest lepszy tampon czy podpaska. Moje koleżanki używają tamponów ale mama mówi, że lepsze są podpaski. Tampony wydają mi się takie mało higieniczne, to wkładanie i wyjmowanie, a wc w szkole do najczystrzych nie należy. Co sądzicie o tamponach i podpaskach?

Odnośnik do komentarza

Decyzja o wyborze tamponów należy wyłącznie do Ciebie. Panie w starszym wieku częściej są tradycjonalistkami, które wolą klasyczne metody tj podpaski. Młode dziewczyny coraz częściej decydują się na wygodne tampony. Oba środki higieniczne są dobre. W przypadku tamponów konieczne jest jednak prawidłowe dobranie ich rozmiaru.Jest to szczególnie istotne u dziewic, które mogą naruszyć błonę dziewiczą.

Odnośnik do komentarza
Gość MariaSlomka

Asioook
no ale to jest niehigieniczne i obrzydliwe... co z tego że ręce umyję. Po za tym jakoś nie przekonuje mnie konieczność grzebania tam.

Współczuję nie akceptacji swojego ciała. Co do tematu, u mnie lepiej sprawdzają się tampony. Podpaski jak i tampony mają swoje wady i zalety. Tutaj jest bardzo fajny artykuł https://nastolatki.myob.pl/tampony-czy-podpaski.
Podpaski są tak samo higieniczne jak tampony. Minusem tamponów jest to, że trzeba umieć je aplikować by były bezpieczne, natomiast podpasek to że są widoczne i nie możemy w nich iść choćby na basen.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...