Skocz do zawartości
Forum

Podwiązanie jajowodów


Gość Białekucyki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Białekucyki

Mam 27 lat i nie odczuwam żadnego pragnienia posiadania dzieci. Nidgy ich nie lubiłam, denerwują mnie. Nie chce zajść w ciążę bo tylko bym unieszczęśliwiła bogu ducha winną osobę.Dlatego też zdecydowałam się na podwiązanie jajowodów. Zabieg będę miała wykonywany zagranicą. Dlatego też mam kilka pytań odnośnie tego zabiegu. Czy podwiązanie daje 100% zabezpieczenie przed ciążą? Jak długo trzeba czekać ze współżyciem po takim zabiegu. Czy podwiązanie trzeba powtarzać czy raz na zawsze pozbędę się tego problemu. I czy działanie jest natychmiastowe?

Odnośnik do komentarza

A nie możesz po prostu zażywac tabletek antykoncepcyjnych? Przynajmniej jak byś kiedyś zmieniła zdanie to miałabyś szanse na ciążę. Podwiązanie jajowodow to ja rozumiem u kobiety, która urodziła już 11nastkę dzieci jak moja sąsiadka. Ale nierodzące kobiety nie powinny się tak okaleczać. Z drugiej strony rozumiem, że nie chcesz mieć dzieci. ja tez tak mam - myślę o dzieciach i nic, nie rusza mnie to. Moje koleżanki podniecają się jak widzą dziecko a dla mnie to nic szczególnego - w zasadzie problem. Nie znosze, gdy ktoś w rodzinie każe mi się opiekować dzieciakami, zawsze się wymiguję. Mimo to nie zdecydowałabym się na podwiązanie jajowodów.

Odnośnik do komentarza
Gość Białekucyki

To mnie właśnie naprawdę wkurza,że w tym kraju kobieta MUSI mieć dzieci. To,że jakaś nie chce jest postrzegane jako jakieś zaburzenie i skrzywienie. Ja nie chcę mieć dzieci, to nie jest decyzja chwili, kaprys. To przemyślana decyzja. Wiem, że w przyszłości może być różnie, ale wtedy zawsze mogę adoptować

Odnośnik do komentarza

W Polsce zabieg wykonywany jest jedynie ze wskazań medycznych. W ta młodym powinnaś zastanowić się nad celowością zabiegu. Istnieje wiele alternatywnych metod antykoncepcji, które można w dowolnym momencie odstawić. Nigdy nie wiesz, czy za kilka lat nie zechcesz mieć potomstwa.
Sam zabieg również nie daje 100% skuteczności. Literatura podaje przypadki ciąż po prawidłowo wykonanym zabiegu.
Współżycie po zabiegu nie powinno mieć miejsca wcześniej niż po 6 tygodniach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...