Skocz do zawartości
Forum

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam problem. Biorac pierwsze tabletki z blistra novynette bralam rowniez 3×2 tab. Ospamox (antybiotyk) wystapilo krwawienie . Po odstawieniu antybiotyku ustapilo . Zostalo mi 7 tab. Do konca blistra i dostalam plamien , teraz mam 7 dniowa przerwe i jest normalne krwawiene. Dodam iz w wczesniejszych miesiacach miesiaczka podczas brania tab. Anty byla regularna i normalna . Czy plamienie wczesniejsze moze wynikach z brania antybiotyku i oslabienia ??

Odnośnik do komentarza

Tak dokładnie, antybiotyki brane w czasie stosowania antykoncepcji mogą wywołać plamienia i co za tym idzie osłabiają działanie tabletek. Ja stosuję tabletki belara i miałam podobną sytuację, nie wiedziałam co robić, a też pojawiło się plamienie i kontaktowałam się wtedy z moim ginekologiem. Potwierdził, że tak antybiotyk może wpływać i co ważne w trakcie brania antybiotyku i 7 dni po jego skończeniu, należy się dodatkowo zabezpieczać, ponieważ antybiotyki często osłabiają działanie antykoncepcji. Nie wiem czy o tym wiedziałaś. Ja się cieszę, że wtedy zadzwoniłam do mojego lekarza, wiem na przyszłość. A poza tym to tabletki działają jak należy, żadnych skutków ubocznych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...