Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość a...m

Jak prawidłowo przyjmować tabletki antykoncepcyjne?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość a...m

Witam, Stosowałam miesięczną przerwę w braniu tabletek antykoncepcyjnych. Kolejne opakowanie zamiast zacząć brać 1 dnia miesiączki wzięłam 5 dnia. Wzięłam już jedną tabletkę z nowego opakowania. Nie wiem czy zaprzestać stosowania tabletek i zacząć brać od następnej miesiączki czy kontynuować? Jak to wygląda zarówno jeśli chodzi o ochronę oraz czy w ogóle można tak zacząć brać tabletki? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

autorko, nie wiem jakie stosujesz tabletki ale pewnie zasady przy tabletkach są podobne. Ja biorę belarę i przy nich jest tak jak piszesz, najlepiej 1 dnia miesiączki zacząć, wówczas zabezpieczenie jest już od pierwszego dnia stosowania. Jeśli w 5 dniu to też można, jednak trzeba się przez kolejne 7 dni dodatkowo się zabezpieczać, np. stosując prezerwatywę. Natomiast jak już więcej dni minęło od pierwszego dnia miesiączki, to jest zalecane poczekać do następnego krwawienia. Skoro zmieściłaś się w 5 dniach kontynuuj branie tabletek, tylko pamiętaj o zabezpieczeniu dodatkowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...