Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie depresji - gdzie szukać pomocy?


Gość o...l

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja mam depresję? Ciągle odczuwam smutek. Udaje przed wszystkimi że jest okej, a tak naprawdę w środku wołam o pomoc. Nie potrafię tego zmienić. Mam myśli samobójcze. Od mojej próby samobójczej dzieliły mnie minuty. Uratował mnie mój ojciec który przyjechał wcześniej z pracy. Nie wiem co mam zrobić. Również nie akceptuje tego jak wyglądam, przez to występuje u mnie samoagresja. Proszę mi pomóc, bo nie potrafię sama sobie z tym poradzić, a nikt mnie nie rozumie. W sumie boję się powiedzieć o tym rodzicom.

Odnośnik do komentarza

Miałam ten sam problem już od podstawówki, jeśli boisz się powiedzieć rodzicom lub po prostu nie wiesz jak to zrobić poproś o pomoc pedagoga szkolnego, a jak boisz się nawet tego to spróbuj przekazać wszystko co czujesz przyjaciółce albo komuś innemu komu bardzo ufasz i wtedy razem coś wymyślicie. Im wcześniej zdiagnozujesz depresję tym lepiej dla ciebie, bo nieleczona będzie wracać. U mnie mimo wielu wizyt u lekarzy ta depresja w ciągu 8 lat zamieniła się w osobowość borderline, do tego naprawdę bardzo impulsywna depresję i paranoje, a to wszystko to jeszcze większy koszmar niż to co przeżywałam na początku

Odnośnik do komentarza
Gość Tomasz09

To prawda depresję należy leczyć. Nieleczona potrafi zrujnować człowieka do szpiku kości. Moja kuzynka leczyła się z depresji dwubiegunowej. Przebywała jakiś czas w ośrodku Medox http://medox.org.pl/ I tam uzyskała odpowiednią pomoc. Psycholog który ją prowadził bardzo kompetentnie podszedł do jej depresji. Jeżeli ktoś serio nie potrafi sobie pomóc z depresją to tam na bank otrzyma odpowiednią pomoc.

Odnośnik do komentarza
×
×
  • Dodaj nową pozycję...