Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej a prawdopodobieństwo ciąży


Gość s...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przyjmuje tabletki antykoncepcyjne, w 1 tygodniu cyklu zapomniałam wziąć tabletki, nadrobiłam ja dopiero po upływie 13/14 godzin. W tym samym tygodniu miałam "ryzykowne zbliżenie". Mimo, że minęło 8 tygodni i dostałam dwa planowane i normalne krwawienia z odstawienia, zrobiłam test ciążowy, ponieważ od paru dni boli mnie podbrzusze. Test wyszedł negatywny jednak po paru godzinach zauważyłam ledwo widoczną drugą kreskę. Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło. tego samego dnia zrobiłam kolejne 2 testy. Wyszły negatywnie i nie zmieniły się na pozytywne. Czy można je uznać za wiarygodne?

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że tak! wtedy po pominięciu tabletki powinnaś przez 7 dni się dodatkowo zabezpieczać, bo skuteczność antykoncepcji mogła być obniżona ale wszystko wskazuje na to, że nawet z tą przerwą Twoje tabletki dały radę :D ja na belarze też miałam kiedyś taką sytuację, na szczęście w ciążę nie zaszłam. Spokojnie łykaj dalej i testów już nie rób, wynik odczytujemy po 10 minutach i wyrzucamy do kosza, jeśli coś się pojawi na nim po kilku godzinach to już nie jest ważne i tylko może niepotrzebnie zmylić, jak widzisz po sobie.

Odnośnik do komentarza
×
×
  • Dodaj nową pozycję...