Skocz do zawartości
Forum

Cukrzyca typu 1 - nie spada cukier


Gość micwis11

Rekomendowane odpowiedzi

Gość micwis11

Witam!
Rano zawsze na czczo badam cukier i wynosi on 127-163mg. Następnie gdy zjem np. 3 kromki chleba razowego z szynką z piersi z indyka i do tego 3 kawałki papryki to po 2h mierzenia mój cukier wynosi zawsze 260-280. Tak samo jest po obiedzie, gdy zjem zupę (marchewka, kasza,woda) i mięso (100dg ryż pełnoziarnisty i 100dg piersi z kurczaka ugotowane) Zaznaczę ze w nocy biorę 4 jednostki Insuliny Abasaglar. Zatem w dzień biorę :
Apidra : 6:00, 14:00, 19:00
Mam napisane ze mam brać 2-4 jednostki przed śniadaniem ,obiadem i przed kolacją. Do tej pory brałem tak : 2 jednostki rano, 4 jednostki przed obiadem i 2 jednostki przed kolacja. I teraz problem jest w tym, że cukier cały czas utrzymuje się w takich wysokich wartościach a nie wiem jak zmniejszyć. Bardzo prosiłbym o jakakolwiek radę.

Odnośnik do komentarza
Gość micwis11

Dr Krystyna Pogoń
Proszę się udać do diabetologa w celu dobrania odpowiedniej dawki insuliny na ilość wymienników węglowodanowych w diecie - prawdopodobnie nie są one odpowiednio zbilansowane, stąd też podawane dawki insuliny nie powodują pożądanego spadku poziomu cukru we krwi.

Dziękuje bardzo za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...