Skocz do zawartości
Forum

Kiedy leczenie kanałowe a kiedy ząb do usunięcia?


Gość Marysieńkaa

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej ocenie leczenie kanałowe to ogromny postęp. Usunięcie martwej miazgi i wypełnienie kanału daje stu procentową gwarancję, że już nas ząb nie zaboli. Ja niestety zęba kilkanaście lat temu tak straciłam – stomatologia po prostu nie była tak rozwinięta no i była konieczność usunięcia.

Odnośnik do komentarza
Gość Klara Gajdzik

Zęby sie usuwa w momencie kiedy : albo Cie nie stać na leczenie ( jak urazilam to przepraszam ,ale ja np 4 lata temu miałam taka sytuację ,ze musiałam usunąć bo nie było mnie stać na leczenie kanałowe dolnej szóstki ) albo jak leczenie kanałowe nie zakończy się sukcesem czy jakoś tak. Zbyt kręte kanały , trudność w leczeniu itd itd. Na chwilę obecną oczywiście moja sytuacja finansowa jest bardzo dobra, od 3 lat chodzę do swietnego gabinetu Stomatologia Cichoń w Krakowie. I taki kręty kanał mam np przy górnej piątce. Coś mnie ona pobolewa i mam nadzieje ,że nie będzie do kanalowego..... a jeżeli juz to czy sie wgl nada. o to jest pytanie....

Odnośnik do komentarza

Polecam zajrzeć sobie tutaj:
http://wzdrowymcielezdrowyduch.com/endodoncja-wieku-rozwojowego-i-dojrzalego/

W artylkule opisane jest jakich sytuacjach przeprowadza się leczenie kanałowe. Wiele osob obawa sie leczenia kanałowego i olewa sobie sprawę. Nie decyduje się na nie pomimo sporych wskazań do takiego leczenia. Niestety ale jeśli nie wybierzemy się w odpowiednim czasie to możemy liczyć na to, że zab zostanie usunięty. A potem pozostaje jedynie wstawienie implantu.

Odnośnik do komentarza

Długo nie mogłam się zdecydować na operacyjne usunięcie zębów mądrości. W końcu trafiłam do www.bochinska.pl. Bardzo sprawnie, profesjonalnie i prawie bezboleśnie usunięto mi ósemki. Mam pełne zaufanie do stomatologów z tej poradni.

Odnośnik do komentarza
Gość adamboliczasem

Nawet ze znieczuleniem nie byłem w stanie znieść uczucia usuwanego zęba. Przeprowadziłem się do Łukowa i miałem kolejnego do wyrwania więc nie miałem wyjścia, musiałem znaleźć nowego dentystę… Trafiłem na klinikę Dental House gdzie na plus zmieniłem zdanie o dentystach. Dostałem solidną dawkę znieczulenia. Swoje zapłaciłem, ale co jak co, na uzębieniu nie ma co oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Gość Martyna Jaworska

Obecnie dentyści raczej starają się uratować zęba, niż od razu przeznaczyć do usunięcia. Tak więc nie ma się co martwic na zapas. Sprawdź przede wszystkim wszystkie możliwe informacje o leczeniu zębów, zwłaszcza kanałowo. Dodam jeszcze, że kanałowe leczenie jest wykonywane w znieczuleniu, więc na pewno nie powinno boleć. Najpierw ząb zostaje zatruty więc pewnie niezdębienie będą minimum 2 wizyty.

Odnośnik do komentarza
Gość Martyna Kraków

dobry dentysta zrobi wszystko zeby zeba nie trzeba bylo usuwac. Polecam doktora Macieja Lepszego ze Scandinavian Clinic uratował mi kanalowo dwa zeby które inny lekarz mial zamiar usunac bo "do niczego sie nie nadawaly" :/ Swietny specjalista i przesympatyczny czlowiek

Odnośnik do komentarza
Gość Basia Masia

To czy ząb nadaje się do kanałówki czy też nie pozostaje w decyzji dentysty po wcześniejszym dokładnym zbadaniu zęba. Ja też myślałam,że będę musiała wyrwać felerną szóstkę jednak po wykonaniu zdjęcia pantomograficznego zęba w warszawskiej pracowni Diagdent i skonsultowaniu go z dentysta okazało się,że da się ją uratować. Kanałówka została przeprowadzona bardzo dokładnie dzięki zdjęciu i ząb przestał mi doskwierać.

Odnośnik do komentarza

Jak masz obawę, że ząb jest do usunięcia, warto się skonsultować z dobrym lekarzem. W większości przypadków zęba można uratować. Ja dzięki temu, że trafiłam do Fabdentu (http://www.fabdent.pl/) uratowałam dwa swoje zęby, bo wyleczyli mi je kanałowo. A tak to miałabym "dziury" w 3 i 4, więc musiałabym robić implant... Albo jakiś mostek czy coś.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli rozglądacie się za dobrym gabinetem stomatologicznym, w którym uratują wasze zęby to polecam wam wybrać się do www.new-dent.pl w Lublinie.Tam pracują świetni specjaliści, którzy mi pomogli i na pewno pomogą wam.

Odnośnik do komentarza
Gość ronnkkaa

Moim zdaniem takie usunięcie zęba to powinna być ostateczność. Tylko i wyłącznie jak stomatolog stwierdzi, że nie ma już co ratować. Co do kliniki dentystycznej to zerknij na Dentala na Lwowskiej. Działają w Lublinie. Uratowali mi już kilka zębów, które to rzekomo nadawały się jedynie do usunięcia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...