Skocz do zawartości
Forum

Zdrowa dieta


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Waze 68 kg, dostałem od lekarza rodzinnego dietę, spacer fizyczny. Jaka dietę i jak zacząć spacerować, biegać itp. Chce oprócz brzucha, żeby z twarzy schudnąć i brzucha oraz nogi, co mogę zrobić,? Zapisać się na siłownię, biegać, jeść mniej, mniej tłuszczu

Odnośnik do komentarza
Gość mayczak

Oczywiście warto trzymać się zaleceń lekarza, ale oprócz tego zachęcam, aby w czasie walki z dodatkowymi kilogramami pozostawać także pod kontrolą dietetyków. Czasami osoby, które chcą szybko schudnąć mogą nieświadomie nadinterpretować wytyczne lekarza co skutkować może poważnymi problemami. Znalazłem ostatnio stronę, na którą polecam zaglądnąć blog. Myślę, że eksperci zadbają o to, aby proces zrzucania zbędnych kilogramów był bezpieczny a ćwiczenia dopasowane do możliwości co też jest ważne.

Odnośnik do komentarza

Na spadek wagi wpływa głównie dieta więc to na pewno musisz zmienić. No i sportowo daj sobie coś co będzie bardziej na spalanie niż masę. Jeśli chcesz wejść w bieganie to na sbiegacza.pl jest dużo tipów jak zacząć, jak to robić (w terenie i na siłowni) itd., jest tam też o diecie jaką wtedy stosować (wydaje się dobra dla osób chcących schudnąć). Z mojej strony mogę dodać, że ja chodzę na siłownię, ale właśnie głównie korzystam z planu od trenera, a jeśli nie to biegam na bieżni i da się zauważyć różnicę po kilku tygodniach.

Odnośnik do komentarza

Można zacząć od drobnostek, np. zmniejszać ilość węglowodanów w diecie. Pieczywo można zamienić na chleb proteinowy (całkiem niezły - https://biogo.pl/pl/p/CHLEB-PROTEINOWY-BIO-250-g-SMAAKT/38565). Zalecenia od dietetyka są ważne i przydatne, ale trzeba też umieć je stopniowo dostosowywać do własnych potrzeb, żeby to całe odchudzanie nie okazało się katorgą, na dłuższą metę. 

Odnośnik do komentarza

Zazwyczaj staram sobie dzień wcześniej przygotować jakieś pudełka z jedzeniem do pracy (od stycznia, kiedy bardziej dbam o dietę). Ale wiadomo, że nie zawsze się chce. Na szczęście mamy w pracy mikrofalówkę, więc też zdarza mi się kupić gotowe danie mrożone z Frosty i w kilka minut przygotować pyszny, zdrowy obiad. Zdrowa dieta nie musi być ani droga, ani gotowanie nie musi zajmować połowy dnia. Wystarczy zerkać na składu produktów.

Odnośnik do komentarza
Gość lalunka

Ja się staram zdrowo gotować na co dzień. Dbam o to, żeby moja dieta i mojej rodziny była zbilansowana. Jak nie mam czasu na gotowanie obiadu albo po prostu pomysłu mi brakuje to korzystam z gotowych dań z frosty, mają świetny skład, nie ma się do czego przyczepić

Odnośnik do komentarza

Jesień to trudny czas, przynajmniej dla mnie. Zawsze wtedy mam ochotę się objadać słodyczami – tak na polepszenie nastroju. Wiadomo, że nie jest to dobra praktyka a po prostu sposób na wyhodowanie brzucha. Ale z pomocą przyszła mi dzisiaj Pani Ola. Suche przekąski z owoców to dla mnie świetne wyjście. Zwłaszcza, że lubię nawet w czasie pracy coś podjadać i do tej pory sięgałam po niezdrowe przekąski. Niestety moje kobiece zdrowie zaczęło podupadać i pojawiły się różne intymne problemy, które po prostu podyktowane są niewłaściwą dietą. Bardzo tego nie lubię i jest to dla mnie wyjątkowo uciążliwe w życiu codziennym. Jedyna zmiana możliwa w tym zakresie, to pełna zmiana nawyków i diety. Tak też zrobiłam, na początku było trudno, a teraz każdego dnia jest coraz łatwiej. Poleca z całego serca, bo wiem, że to działa. Naturalne podejście do odżywiania przede wszystkim! Na efekty trzeba chwilę poczekać, ale jeśli jest się bardzo samoświadomym, to naprawdę bardzo szybko zauważycie pierwsze zmiany.

 

https://www.youtube.com/watch?v=U464LIYcyZk

Odnośnik do komentarza

Powiem to wprost, nie mam kasy na dietetyka i dotąd naprawdę miałam niewiele możliwości skorzystania z pomocy specjalistów. Odkryłam kanał Jedz dobrze by Młynarski na YouTube i okazało się, że jest to idealna opcja dla mnie. Eksperci pokazują propozycje posiłków z wyliczeniem kalorycznym, a na dodatek omawiają poszczególne produkty. Zmieniłam dużo w swoich zwyczajach związanych z odżywianiem i cieszę się, że nie musiałam wydawać na to wielkich pieniędzy. Na szczęście dietetyka nie jest tylko dla bogatych, a każdy z nas przy odrobinie chęci może odżywiać się zdrowo. Naprawdę nie sądziłam, że to takie proste jak się okazało. Teraz jestem szczęśliwa, że mogę o siebie zadbać i jest to możliwe dzięki temu kanałowi. Inicjatywa bardzo szczytna, zwłaszcza, że jest też dużo informacji dla osób chorujących na cukrzycę – mam w rodzinie takie osoby i oni też korzystają z tej wiedzy. Warto o siebie dbać, słuchać rad mądrzejszych i przede wszystkim osób, które znają się na jedzeniu. Zaglądam regularnie i już widzę efekty zmian.

 

https://www youtube com/watch?v=U464LIYcyZk

Odnośnik do komentarza

Zaczęłam się bardziej interesować moim żywieniem i nie żałuję, wiecie jest coś takiego w dbaniu o własne posiłki, co sprawia, że czujemy się bardziej ludźmi. Troska, którą sami siebie otaczamy kojarzy się przecież z czymś jak najbardziej domowym. Organicznie naszym, fundamentalnym. Okazywać sobie samemu troskę, to dawać sobie miłość i spokój. Kiedy przestałam kupować gotowce (życie w korporacji trochę wspiera takie rozwiązania), w końcu zaczęłam lepiej się czuć psychicznie. Poczułam się zaopiekowana i zadbana, z dobrym nastrojem patrzę w przyszłość. Jest to dla mnie coś nowego, dawniej w ogóle tak nie było. A wszystko wokół traktowałam jako niepewność i zagrożenie. Moja znajoma, która prowadzi lekcje jogi nakłoniła mnie żebym bardziej świadomie podchodziła do odżywiania i polubiła ten rytuał przygotowania dla siebie jedzenia. Nie sądziłam, że to może mieć takie znaczenie. A jednak pomogła mi dostępność informacji i otwartość na różne możliwości. Dzięki temu dzisiaj jestem zdrowsza i czuję się piękniejsza. http://bityl.pl/dp6Sm

 

Odnośnik do komentarza

Mnie niestety przerastało komponowanie diety  takiej,  żeby miała odpowiednią kaloryczność i była dobrze zbilansowana, dlatego zdecydowałam się na dietę pudełkową. Ze wszystkich, które próbowałam najlepiej wypadła Nice To Fit You i przy tej zostałam, posiłki smaczne, dobrze przyprawione, składniki dobrej jakości (a to się czuję), no i jest możliwość wybierania posiłków z aplikacji, więc jak na coś nie mam ochoty to po prostu tego nie dostaję.

Odnośnik do komentarza

Początkowo byłam na diecie od dietetyka.

Jednakże po jakimś czasie znudziła mi się 

Obecnie pilnuje kalorii i jem wszystko na co mam ochotę. Prawie wszystko. Nie jem słodkich bułek...słodyczy - jeśli już to od czasu do czasu, bardo rzadko! Żadnych gotowych posiłków! Prawie wcale nie używam cukru!

Pieczywo piekę sama , makaron brązowy, dużo warzyw i koktajli, dużo ryb, wędliny własnego wyrobu, dużo skyru i napoi migdałowych, sojowych, ryżowych...

Chyba nie tyję ani nie chudnę. Nie ważę się. Bo przez tego dietetyka, który głównie na wagę patrzył, za bardzo się zafiksowałam w tym temacie 

https://www.fit.pl/dieta/pestki-cenne-wnetrze-dyni/18501

Do swojej diety wprowadzilam również wiele zdrowych skladników odżywczych. Jak pestki dyni :) 

Odnośnik do komentarza
Gość magdalenaa

Ja miałam dość duży niedobór witaminy B17 i musiałam ją uzupełnić, aby lepiej się poczuć i mieć więcej energii. Czytałam o pestkach moreli gorzkiej, które są bogate właśnie w tą witaminę. Zamówiłam je na https://gomigo.pl/pl/products/pestki-moreli-gorzkiej-amigdalina-b17-500-g-migogroup-590.html i zacznę jeść tak jak według zaleceń 2-3 pestki dziennie. Mam nadzieję, że mi to pomoże. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...