Skocz do zawartości
Forum

Dieta przed laparoskopią


Gość Paulinkaaaa123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paulinkaaaa123

Dzień dobry, za 2 tygodnie mam zaplanowany zabieg laparoskopowego usunięcia woreczka żółciowego. lekarz nie zalecił mi żadnej diety, czy to znaczy, że do czasu zabiegu mogę jeść wszystko? Czy może są produkty, które powinnam ograniczyć?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,
Zapewne Pani obecne żywienie jest dostosowane do potrzeb wynikających z nieprawidłowo funkcjonującego woreczka żółciowego. Jeżeli nie stosuje Pani żadnej szczególnej diety to z całą pewnością przejście na dietę lekkostrawną w ramach przygotowania do zabiegu będzie dobrym rozwiązaniem, dodatkowo należy unikać spożycia alkoholu i większych ilości produktów wpływających negatywnie na krzepnięcie krwu (np. imbir, kurkuma, czosnek, cynamon). Czasami lekarze zalecają przed takim zabiegiem kilkudniową dietę płynną oczyszczającą jelita, ale jeżeli lekarz nie przedstawił Pani takich zaleceń to zapewne nie jest ona konieczna. Proszę pamiętać o tym, że sam zabieg wykonywany jest na czczo (nie należy przyjmować ani pokarmów ani wody i innych płynów). Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...