Skocz do zawartości
Forum

Dieta u babci


Gość babcia z nadwagą

Rekomendowane odpowiedzi

Gość babcia z nadwagą

Witam, mam 47 lat i cierpię na nadwagę. Urodziłam 5 dzieci i po ostatniej ciąży już nie wróciłam do poprzedniej wagi. Mój problem ciągnie się przez wiele lat. Aktualnie biorę leki od podwyższonego ciśnienia. Poza tym na stałe przyjmuje leki od oczu. Miałam wykonany laserowy zabieg na odbudowę rogówki. Problemy ze wzrokiem to choroba dziedziczna w mojej rodzinie. Jaka dieta byłaby dla mnie najlepsza?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,
Podstawą Pani odżywiania powinna być redukcja masy ciała w taki sposób, aby mieściła się ona w granicach normy. Zapewne wraz z normalizacją masy ciała także ciśnienie powinno wrócić do normy. Bez szczegółowych informacji o Pani trybie życia, aktualnych parametrach oraz konkretnej listy przyjmowanych leków nie jestem w stanie zaproponować ani jaka kaloryczność diety byłaby wskazana ani jakiego rodzaju wykluczenia są konieczne w związku z chorobami i ich farmakoterapią. To co jest pewne to, że powinna Pani zadbać o zdrowe odżywianie i pomimo sytuacji życiowej starać się, aby na talerzu zawsze dominowały warzywa i owoce, pełnoziarniste zboża, nabiał, orzechy i nasiona oraz ryby, chude mięso i nasiona roślin strączkowych. Powinna Pani unikać żywności wyskoprzetworzonej, będącej źródłem cukru, soli i nasyconych tłuszczy. Tak skonstruowana dieta na pewno przyczyni się do ogólnej poprawy zdrowia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...