Skocz do zawartości
Forum

moczenie się dziecka


Gość eloksa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość eloksa

Co parę nocy synkowi zdarza się zmoczyć, ma już 6 lat więc to wiek w którym to raczej nie jest normalne, bardzo mnie to niepokoi, rozmawialiśmy o tym i nie było ostatnio żadnych taich bardziej stresujących sytuacji, nie wiem co robić

Odnośnik do komentarza

Dzień Dobry, moczenie nocne jest powszechnym i złożonym problemem zdrowotnym także na podłożu psychologicznym. Szczególnie w maju, kiedy jak co roku obchodzimy Światowy Dzień Moczenia Nocnego dużo się mówi o tej przypadłości. Konsultacja z lekarzem pierwszego kontaktu (pediatra/lekarz rodzinny), który może wypisać skierowanie do specjalisty nefrologii lub urologii dziecięcej, jest bardzo ważna - nieleczenie moczącego się dziecka może powodować kumulowanie się problemów psychologicznych, które w konsekwencji pogłębiają chorobę. Warto rozmawiać z dzieckiem także w gronie rodzinnym, aby problem nie powodował u niego wstydu i aby miał świadomość, że ma wsparcie. O tym jak przygotować się do wizyty u lekarza znajdziesz informacje na stronie www.suchyporanek.pl. Tam też możesz przeczytać o przyczynach i leczeniu mikcji wśród dzieci. Zachęcam również do zadawania pytań Expertowi, który w dniach 22.05, 23.05, 24.05, 28.05, 29.05, 31.05, 4.06. oraz 5.06 będzie odpowiadał na pytania na naszym serwisie.
Pozdrawiam
Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Odnośnik do komentarza

Każde dziecko jest inne, no i alarmy też są różne, mają rózne dźwięki, więc warto poszukać, porównać i kupić taki, który dziecku się spodoba, niech ma wybór. Potem wytłumacz jak to działa i po co jest jest, na początku pewnie dziecko bedzie nieco zdezorientowane, jak coś je w nocy wybudzi, ale w końcu załapie co i jak.

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.04.2021 o 20:23, Gość Ziemska napisał:

Daj znać po czasie jak efekty u Was. Ja powiem ze swojej strony - też bałam się alarmu u mojego dziecka, a sprawdził się naprawdę dobrze! ?

Nie miałam obaw jeśli chodzi o alarm wybudzeniowy, bo moja siostrzenica korzystała i siostra bardzo chwaliła efekty. W prawdzie nie były natychmiastowe, ale pomogły. U mnie synek też dzięki temu nauczył się budzić i wyszliśmy z tego. Ale oczywiście w między czasie byliśmy u lekarza i zrobiliśmy wszystkie badania. 

Odnośnik do komentarza

U mnie pierwsze efekty stosowania alarmu gdzieś po tygodniu były, taka pierwsza przespana noc. Później już oczywiście coraz częściej, ale to zależy od dziecka. Na pewno warto konsekwentnie stosować, bo efekty z czasem się pojawią.

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.09.2021 o 10:42, Gość Melka napisał:

Dziewczyny, a o co chodzi z dziennikiem nastrojów i jak długo się go powinno prowadzić? Bo mikcje to wiem i notujemy w apce.

to taka tabelka w której się zapisuje czy dziecko miało dobry humor czy zły, w aptece z tego co pamiętam też można było zaznaczać to

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Gość butka napisał:

Bardzo dziękuję, pobrałam sobie, będziemy zaznaczać suche nocki. Niech dzieci czują się w to wszystko zaangażowane ?

No pewnie, a dziecko jeśli ma też z czegoś frajdę, to i efekty będą lepsze, więc powodzenia! ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.09.2021 o 10:42, Gość Melka napisał:

Dziewczyny, a o co chodzi z dziennikiem nastrojów i jak długo się go powinno prowadzić? Bo mikcje to wiem i notujemy w apce.

To w ogóle jest świetna opcja. Nas tego nauczyła Pani na socjoterapii. Dzieci na nodze pokazywały jaki jest ich poziom dobrego humoru w danym dniu i mówiły później dlaczego jest dobry czy zły. Takie nastroje pomagają się dziecku bardziej otworzyć. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...