Skocz do zawartości
Forum

Ile jeść w ciągu dnia?


Gość b...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 15 lat i ważę około 74kg przy wzroście 193cm. Chodzę na siłownie 3 razy w tyg w tym mam 1 godz tyg tenisa. Dziwi mnie to że mimo takiej aktywności nadal mam widoczny brzuch,mimo tego iż ograniczyłem słodycze i staram sięjeść w miarę możliwości zdrowo. Nigdy nie byłem dobry w liczeniu kalori itp. Więc stąd moje pytanie co i ile jeść w ciągu dnia?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, Jest Pan bardzo młodym mężczyzną, a Pana masa ciała jest zdecydowanie w dolnej granicy normy (BMI poniżej 20). Nie powinien więc Pan redukować masy ciała. Co do wystającego brzucha to przy tej masie ciała z całą pewnością nie jest to kwestia nadmiernego otłuszczenia tej partii ciała - być może warto byłoby skonsultować wykonywane ćwiczenia z trenerem osobistym, który pomoże dobrać taki ich zestaw, który będzie pozytywnie oddziaływał na Pana garnitur mięśniowy w tej okolicy i poprawi wygląd brzucha. Pana dzienne zapotrzebowanie kaloryczne (szacunkowo) jest nie mniejsze niż 2500 kcal, a przy intensywym treningu wzrasta o ilość wydatkowanych kalorii. Jeżeli chodzi o konstrukcję diety pod kątem jakościowy warto opierać się o zasady ujęte w Piramidzie Żywienia - a więc bazować dietę na warzywch i owocach, pełnoziarnistych produktach zbożowych, nabiale, jajach, rybach, nasionach roślin strączkowych, źródłach nienasyconych tłuszczów (oleje roślinne, orzechy, tłuste ryby). Ważne żeby unikać żywności wysokoprzetworzonej, źródeł cukru, soli, tłuszczy nasyconych. Co do ilości to biorąc pod uwagę Pana wiek i wagę ciała sugeruję, że o ile dieta opiera się o zdrowe produkty ilość spożywanych posiłków oprzeć o własne odczucie głodu i sytości. Życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...