Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego miesiączka zawsze jest nieregularna?


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd tylko zaczęła mi się pierwsza miesiączka (13 lat) do dzisiaj (24 lat) jest ona nieregularna. Występuje raz miesiąc po miesiącu innym razem po 3 a na samy początku zdarzało się i też tak że miałam ją tylko raz bądź dwa razy w roku. Z wiekiem zwiększyła się częstotliwość jej występowania ale to trochę raczej za długo już trwa. Oczekuje w tej chwili na wizytę do endokrynologa z badaniami wykonanymi już dwa razy. W fazie folikularnej (pierwszy raz 8 dnia, drugi raz 4 dnia cyklu) badałam Estradiol oraz FSH i trochę nie za wysokie są wyniki ale spokojnie mieszczę się w widełkach. W fazie lutealnej (21 dzień cyklu) LH jest trochę za wysokie a progesteron zdecydowanie za niski. Oczywiście po badaniu nie miałam okresu. Do tego miesiączki są zwykle troszkę dłuższe niż u innych bo około tygodnia trwają, mam problemy z trądzikiem oraz problemy z chudnięciem(choć nie mam pewności że to akurat nie jest wina trybu życia). Badanie tzn. podwójny cukier pokazał że mam cukier w normie. Jak przez 1,5 roku brałam antykoncepcyjne tabletki to wszystkie te problemy zniknęły lecz nie powinnam już ich stosować, a po zaprzestaniu wszystko wróciło do starego stanu. Ewidentnie widać że to wina hormonów lecz jak czytam 4 główne przyczyny takich problemów to żaden mnie nie pasuje. Nadmiaru estrogenu nie mam co widać po badaniach; mój tryb życia (sport dieta) za bardzo się przez te wszystkie lata zmieniał a szczególnie teraz próbuje o siebie dbać więc też raczej nie pasuje (nie jadam też za dużo produktów z fitoestrogenami); stres zdarza się jak u wszystkich ale nie tak często i nie w takich ilościach, raczej wiodę spokojne życie. Do tego cierpię na bezsenność od wielu lat ale nie wiem czy ma to jakikolwiek związek. Więc pozostaje PCOS który cechuje się trądzikiem-mam, podwyższoną wagą ciała-mam ale bez przesady, męskimi włosami-nie mam, podwyższonym poziomem cukru we krwi-nie mam. Czy ktoś coś słyszał na ten temat? Czy są jakieś inne przyczyny takich dolegliwości o których się rzadziej mówi? Jak to się leczy? Przyznam że nie przeszkadza mi bardzo ten nie regularny okres, przywykłam już i przynajmniej nie meczę się co miesiąc, ale zarówno ze względu na chęć poprawy obecnego życia i zdrowia (pozbycie się trądziku i nadwagi) oraz przyszłych problemów z zajściem w ciąże po raz pierwszy wolałabym coś z tym zrobić już teraz. Szczerze najbardziej się boje że usłyszę od lekarza że nie da się z tym nic zrobić albo że jak zajdę w ciążę to samo się naprawi. Może to i prawda bo mama miała podobne problemy i się uregulowały po ciąży ale ja chcę to teraz wyleczyć i nie mam zamiaru z tego powodu robić na siłę już dzieci. Nie od tego jest medycyna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...