Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
fugazi

Budowa domu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Z czego wykonujecie dom? Czy obecnie stosuje sie w dalszym ciągu beton i pustaki? Słyszałem o innych rozwiązaniach, które są o wiele szybsze, ale wydaje mi się, że jednak beton jest nieodzowną częścią budowy. Dajcie proszę znać!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ziomson

Ja przy budowie domu używałem zwykłego betonu, ale miałem problem z niektórymi konstrukcjami i potrzebowałem odpowiednich wkrętów. W końcu kumpel doradził mi tę firmę https://balticfasteners.pl/ i tam znalazłem wszystko czego potrzebowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość cytryna00

Ja buduje dom zagranica. Znacie moze jakas firme od przeprowadzek? Mam troche rzeczy ze starego mieszkania do przewiezienia..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz sobie zadac podstawowe pytanie: szukasz jakosci, czy taniosci? Z moich obserwacji wynika jedno .. wiekszosc osob szuka oszczednosci tam gdzie nie powinna. Pozniej mozna czytac te wszystkie zale wylewane w internecie .. ale jak to sie stalo? No wlasnie takto. Firmy oferujace niskie ceny maja dosc kiepskie podejscie do klienta oraz potrafia nie zaoferowac nawet ubezpieczenia przewozonych rzeczy. Przy przeprowdzce miedzynarodowej to nie ma nawet o czym mowic - musi ono byc zapewnione, wiec to pierwszy element na ktory musisz zwrocic uwage. Druga sprawa to jak dlugo dany przewoznik siedzi w tym biznesie. Minimalnym stazem nazwalbym conajmniej 5 lat przewozow miedzynarodowych, bo krajowe to nie jest jakies wielkie wyzwanie. W kwestii znalezienia odpowiedniej firmy to poszukaj w sieci. Najlepsze opinie od lat zgarnia Fortis - http://miedzynarodoweprzeprowadzki.pl/ i nie ma ku temu zadnych watpliwosci .. ludzie znaja sie na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość klauso

Elementy betonowe dalej są popularne, ja raczej jednak lubię kamień. Mam na elewacji ciosany kamień, który robiła mi firma
PARBET. Mają dobre ceny, a potrafią wytworzyć cuda z kamienia. Byliśmy u nich w oddziale w Grajewie i muszę przyznać, że skorzystanie z ich usług było dobrą decyzją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli dom to też ogrzewanie. My wybraliśmy na pellet, ale są tańsze. Wystarczy zaznajomić się z wpisem na blogu "Dom na glowie" mówiącym o tanich sposobach na ogrzewanie domu. Oto link dow pisu: ogrzewanie. Warto znaleźć odpowiednie ogrzewanie dla siebie w zależności od zasobów finansowych i wygody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stefan3332

Czy waszym zdaniem wynajęcie podnośnika koszowego jest dobrym pomysłem na budowę dużego domu.Tutaj znalazłem ofertę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lottka

Moim zdaniem dobór doświadczonej i profesjonalnej ekipy, która może pomóc i doradzić czy pomóc w kwestii wyboru i zakup materiałów czy wyboru technologii itp. to coś, co sprzyja oszczędnościom związanym z budową domu. Mogę polecić firmę, która budowała nasz dom i dzięki której sporo pieniędzy nam zostało w kieszeni. Tutaj link do ich strony http://espiroproperty.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamilla36

Na pewno najpierw będziesz musiał znaleźć odpowiednią działkę na wybudowanie Twojego domu. Radzę poszukać jej na stronie:  https://www.dobryadres.pl/ofertynieruchomosci/dzia%C5%82ki bo tylko tutaj jest tak duży wybór wśród ofert i wszystkie są w naprawdę dobrych cenach - polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maria

Podczas budowy domu mąż pochorował się. Wysiadł mu kręgosłup i kolana. Wkoło domu zawsze jest robota nawet po wybudowaniu. Więc my sprzedaliśmy dom i kupiliśmy duże mieszkanie w podwarszawskich Ząbkach od Lux Home. Ze sprzedaży domu pozostale pieniądze daliśmy na lokatę i mamy zabezpieczoną przyszłość. 

Moim zdaniem budowa domu TAK, ale jak stać cię na porządne ekipy budowlane które zerobią wszystko za ciebie. Jak cię nie stać i budujesz systemem gospodarczym, w dodatku nie posiadasz wiedzy i dużej rodziny to lepiej daj sobie spokój, bo poświęcisz swoje zdrowie, rodzinę i małżeństwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Borbby

Budującym dom polecam klinkier – na elewację, na ściany, kominek, ogrodzenie itd. Bardzo trwały i ładny materiał, u mnie króluje King Klinker kupiony przez klinkier-bud.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My budujemy dom metodą tradycyjną dlatego też staramy się zapewnić stały dostęp do wody. Niestety pojawiły się pewne problemy odnośnie podłączenia wody na naszą działkę dlatego też korzystamy z uprzejmości sąsiada. Ale to nie jest to czego potrzebujemy dlatego postanowiliśmy wywiercić studnię głębinową. I tak przy okazji dowiedzieliśmy się, że jak dokupimy pompy głębinowe to woda będzie jak najbardziej zdatna do picia. W sumie to nie jest takie złe rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Klara

Jesteśmy z mężem w trakcie budowy domu pasywnego i zastanawiamy się nad rekuperacją. Wiele dobrego słyszałam o polskiej firmie Alnor. Może ktoś z Was ma ich system?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ankapaw

Również postawiliśmy na rekuperację i sprawdza się to świetnie. A co do budowy domu, to moim zdaniem klucz do sukcesu tkwi w doborze firmy. Nam znajomi polecili firmę Espiro Property. Zajęli się wszystkim od A (cała biurkoracja) do Z (stan deweloperski), wszystko zajęło nieco ponad rok. Również postawiliśmy na rekuperację i sprawdza się to świetnie. A co do budowy domu, to moim zdaniem klucz do sukcesu tkwi w doborze firmy. Nam znajomi polecili firmę Espiro Property. Zajęli się wszystkim od A (cała biurkoracja) do Z (stan deweloperski), wszystko zajęło nieco ponad rok. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konieczne będzie w takim wypadku skorzystanie z usług firmy budowlanej http://fachowiec-budowlany.pl/. Trzeba dokładnie sprawdzić ekipę, którą chce się zatrudnić, żeby nie matrwić się, kiedy zacznie się budowa. Sprawdzeni fachowcy znają się na swojej pracy, więc stawiane fundamenty będą solidne i trwałe. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Daria

My również przy budowie domu postawiliśmy na rekuperator Hru PremAir. Zależało nam na czystym powietrzu w domu, ponieważ syn jest alergikiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bonan

Kto szuka drzwi do domu, odsyłam tutaj: https://dobredrzwi.pl/, działają praktycznie na terenie całej Polski niemalże, można wybrać z szerokiego asortymentu i różnych marek, a do tego można liczyć na przetransportowanie zamówienia (szybkie!) i montaż.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...