Skocz do zawartości
Forum

Leczenie kanałowe czy lepsze wyrwanie zęba?


Gość Perski9

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pączka

To dentysta powinien zdecydować czy da się ratować zęba czy trzeba wyrywać. Jak nie masz pewności co do wiedzy swojego dentysty to po prostu go zmień. Ja chodze do centrum Centrodent w Koninie i jak coś to ich moge polecić. Dbaja o swoich pacjentów, szanują nasz czas i pieniądze. A przy tym po prostu dobrze leczą.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli się da, to oczywiście leczenie kanałowe, ale jeżeli będzie to niewykonalne, to zawsze po usunięciu zęba jest kilka opcji, na przykład wykonanie implantu zębowego. Ja mam taki implant i na nim jest proteza zęba. Korzystałam z usług implantoprotetycznych w przychodni Dental w Lublinie. Specjalistów mają rzetelnych, ceny posiadają korzystne, implant działa odpowiednio. 

Odnośnik do komentarza

Zawsze lepiej jest walczyć o własny ząb, jak wyrwiesz, to oczywiście są alternatywy, ale warto spróbować. Ja miałam ostatnio leczenie kanałowo, które się powiodło. Ząb udało się uratować, więc jestem zadowolona, cenowo też wszystko wyszło korzystnie. U dentysty byłam w centrum stomatologicznym New-Dent w Lublinie, mam tam sprawdzonych lekarzy, którzy wiem, że krzywdy moim zębom nie zrobią :). Szczerze ich polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Gość ecxi9833

Udało mi się w końcu wyleczyć zęba dzięki super dentyście z CMP Grójecka. Lekarz tak dobrał mi leczenie że nie musiałem go usuwać – a tak mi zalecono w innej placówce. Polecam tą klinikę, jest rewelacyjna. Najlepsze podejście do pacjenta na świecie!

Odnośnik do komentarza

Zawsze jeżeli ząb jest do uratowania to trzeba go leczyć, a nie iść na łatwiznę i wyrywać. Teraz są takie możliwości techniczne, że leczenie kanałowe nie boli. Wiem że każdy z nas jak słyszy o leczeniu kanałowym, to jest lekko przerażony, ale warto pójść na wizytę do dobrego stomatologa po opinię, co warto z danym zębem zrobić.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od tego w jakim stanie jest ząb i jego kanały. W jednym przypadku konieczne będzie leczenie kanałowe, a w drugim niestety konieczne będzie usunięcie. Po usunięciu zęba, bardzo ważne jest postępowanie z raną. Bardzo ważne by nie wypłukać skrzepu. Po zagojeniu się rany, zasklepieniu i zrośnięciu, w miejsce ubytku warto założyć implanty ?

Edytowane przez AnnaDem
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...