Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie dla 15-latki


Gość kreeeejzi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kreeeejzi

Mam 15 lat rocznikowo 16 . Ważę 56 a mam 152 wzrostu.
Chciała bym schudnąć jakies 5-6 kg . Jestem uzależniona od słodyczy :).
codziennie ćwiczę taniec brzucha i brzuszki oraz sie rozciągam do szpagatu. Moim problemem jest to ze mam odstający trochę brzuszek i boczki . od tego mam gdzie nie gdzie rozstępy . Chciałabym mieć jakąś tanią dietę.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrze, że uprawiacie sport. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna jeżeli chcemy prawidłowo dbać o nasze zdrowie. W waszym wieku organizmy jeszcze się rozwijają, zmieniają się proporcje ciała. To normalne, że wasze sylwetki się zmieniają.
Jeżeli chcemy, żeby nasze ciało było smukłe i ładnie wyrzeźbione musimy odpowiednio się odżywiać. Pomocne nam w tym będą pewne zasady.
1.Jemy 4-5 posiłków i nie podjadamy między nimi.
2.Porcje nie mogą być duże, mniejsze porcje a częściej.
3.Ostatni posiłek należy spożyć na 2-3 godzin przed snem.
4.Staramy się jeść w spokoju, nie spiesząc się, gdyż uczucie sytości pojawia się dopiero po 15 minutach od spożycia.
5.Unikamy słodyczy, ciast, deserów z duża ilością bitej śmietany zastępujemy je, natomiast owocami lub warzywami.
6.Unikamy napojów wysokosłodzonych takich jak cola, soki dosładzane, możemy zastąpić je wodą mineralną, sokami naturalnymi.
7.Ograniczamy lub całkowicie eliminujemy słodzenie kawy czy herbaty
8.Pijemy dużo wody.
W racjonalnym żywieniu nie chodzi o maksymalne ograniczenie racji czy prowadzenie głodówki. Aby osiągnąć sukces musimy myśleć pozytywnie co przy pustym i burczącym żołądku może być trudne. Starajmy stawiać sobie małe cele do zrealizowania, tak aby sukces sprzyjał dalszej motywacji.

Odnośnik do komentarza

Mam 15 lat ważę 50kg i mam 163cm wzrostu.Jestem średnio aktywna ale staram się dużo jeździć na rowerze i ćwiczyć na lekcji w-f wiem że to za mało ale chciała bym jakieś fachowej porady co mam robić aby uzyskać efekty płaskiego brzucha.

Odnośnik do komentarza

Mam na imię Karolina, mam 15lat, ok. 158 cm wzrostu i ważę 55 kg. To wg mnie bardzo dużo. Moja mama jest ode mnie o jakieś 10 cm wyższa i waży 57 kg, więc niewiele mi do niej brakuje. Chcę schudnąć, tak aby mieć płaski brzuch, bo za 2 tygodnie lecimy do Turcji i chcę dobrze wyglądać w kostiumie kąpielowym. Mam okropny, tłusty brzuch, nie mam talii. Nie umiem zrobić sobie nawet jednego dnia "głodówki", nawet jak tak sobie zaplanuje rano, to i tak zjem śniadanie. Jak robię jakieś ćwiczenia np. brzuszki, to robię po 50 dziennie, ale przez tydzień, potem mi się nie chce. Co mam zrobić, żeby zrucić te zbędne kilogramy i pięknie wyglądać na plaży? POMOCY!

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszkaf

Wagę masz prawidłową, więc nie powinnaś zwracać na to uwagi, bo możesz mieć np. cięższe kości niz mama. Licza się proporcje ciała. Musisz też zastanowić się czego naprawde chcesz. Jesli chcesz mieć ładny brzuch to do roboty - rób brzuszki codziennie. A jesli Ci się nie chce to nie biadol chociaż, że chcesz być chudsza. Nie ma nic za darmo. Albo weź się do roboty albo nie zawracaj głowy.

Odnośnik do komentarza

Mam 16 lat 160 wzrostu i warze 52 ,i mam za duży brzuch czasami nawet jak zjem to jest on wydęty. Jak coś zjem wyglądam jak bym była w ciąży dlatego go wciągam. Mam tez wrażenie jak by powiększyły mi się uda, zaczęłam teraz trochę więcej i częściej jeść. Staram się to ograniczać ale to jest silniejsze. Chcę trochę zrzucić do Wakacji aby nie bać sie wyjść w stroju kąpielowym.. Dwa lata temu miałam wspaniałą kondycje , najlepsze wyniki w szkole w bieganiu. Teraz przebiegnę 100m i strasznie się męczę. Być może jest to spowodowane też tym że gdy dostałam skutera to więcej poruszam się nim nisz rowerem praktycznie stoi zakurzony w garażu. Nie jem zbyt dużo czekolady ale za to mam trochę tłuszczowe obiady i jem posiłki nawet 6, 5 razy dziennie. Nie mogę zakładać swoich ulubionych bluzek a prawie połowa stała się za krótka a obcisłe już wcale odpadają. Chociaż wciągnę brzuch to i tak po bogach jest trochę zbędnych kg. Proszę o pomoc i propozycje w rozwiązaniu tego problemu. Pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza

Witam:) Mam pytanie co do mojej wagi i diety. Mam 15 lat 180 cm wzrostu i waze srednio 71-72 kg. Bardzo chcialabym stracic zbedne kilogramy (najlepiej jak najwiecej) Tylko jest problem, jem obiady w szkole i zabardzo dieta np. bialkowa sie nie przyda bo musze je jesc. Oprócz tego chodze do klasy sportowej i mam 10 godz. wf w tygodniu i trenuje 3 razy w tygodniu wiec wsumie tygodniowo poswiecam jakies 16-20godz. na sport. Lecz moglabym jeszcze wiecej cwiczyc, tylko zeby starcic kilka kilo !Ostatnio zauwazylam, ze pojawil mi sie lekki celulit z tylu na udach, chcialabym sie go pozbyc. Za 2 miesiace wyjezdzam na wczasy do Bułgarii i chcialabym czuc sie konfortowo w stroju kąpielowym. Próbowalam juz nie jesc slodyczy, ale jest mi ciezko chociaz 2 razy w tyg. musze cos slodkiego zjesc trwa to juz od 1 msc. i nie zauwazylam zadnych zmian. Bardzo prosze o jakas porade gdyz stracenie kilku zbednych kg. to moj jak narazie najwazniejszy cel.

Odnośnik do komentarza
Gość kasandra96

Mam rocznikowo 15 lat. Mam 167 i waze około 66,5 kilo czy to normalne ze tyle waze?? Ogólnie cwicze 7lat sztuki walki i zawsze towarzyszył mi sport. Uwielbiam słodycze i nie umiem sobie odmówic. Więc nie wiem czy zadużo waże czy dobrze. Czasami zastanawiam sie aby schudnac ale nie mam motywacji.

Odnośnik do komentarza
Gość Wyśmiewana

Mam 15 lat, jestem najcięższa w klasie. Mam 167 cm wzrostu i ważę 80 kg.
Miałam robione USG tarczycy i lekarz powiedział, że mam powiększony prawy płat. Endokrynolog stwierdził jedynie, że to nic takiego i bym przyszła za rok na kontrolę. Więc nie wiem czy mam niedoczynność tarczycy (czytanie objawów w necie nie jest najlepszym pomysłem = mam kilka "internetowych" objaw niedoczynności). Miałam również robione badanie krwi TSH, wyniki = w normie. Reszta badań morfologicznych idealna.

Niedługo koniec roku szkolnego. Po wakacjach chciałabym wrócić do szkoły jako 65-kg dziewczyna, z której osoby z klasy nie będą się śmiać... mówiąc mi, że wieloryby nie przeżyją na lądzie.
Nie pomaga mi również fakt, że jestem jedną z tych dzieciaków, które lubią się uczyć...

Może uda się te 15 kg zrzucić do września. Nie wiem czy to nie za szybko... Planuję być aktywna (prowadzę bierny tryb życia), np. chodzić na spacery, basen (nauczę się pływać), ćwiczyć.
Bardzo bym prosiła o poradę.

Dziękuję,
Samanta

Odnośnik do komentarza

Samanto, jesli będziesz ćwiczyć i nie będziesz podjadać ani jeść słodyczy czy fast foodów to schudniesz. To ile będziesz zależało od ciebie i Twojego organizmu. Prawidłowe tempo chudnięcia to 1 kg tygodniowo i nie radzę tego przekraczać. Postanów sobie, że będziesz godzinę dziennie ćwiczyć + 30 minutowy spacer szybkim tempem. oprócz basenu możesz jeszcze jeździć na rowerze czy rolkach a także skakać na skakance czy kręcić hula hopem. Nie poddawaj się tylko ćwicz. Wprowadź do swojej diety warzywa i owoce ( owoce 2-3 razy dziennie)
Bardzo wazne jest to abyś starała się nie podjadać między posiłkami i nie jadła słodyczy.

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Jesteś młoda, więc proponuję żebyś sobie popróbowała różnych sportów i wybrała coś co tobie najbardziej odpowiada. Nie ma sensu sobie obiecywać że będziesz chodzić na spacery czy pływać przez ileś czasu, ileś razy w tygodniu jak może się okazać że taki sport ci nie leży i będziesz szukała wymówek, żeby dzisiaj nie robić tego.

Poszukaj sobie ćwiczeń zarówno takich które możesz wykonywać w domu oglądając serial w telewizji i takich przy których musisz wyjść na zewnątrz. Na necie jest dużo filmików z ćwiczeniami które można wykonywać w domu. Poszukaj sobie różnych ćwiczeń z grupy: siłowych, rozciągających, aerobowych, kształtujących. Im większe będziesz miała rozpoznanie w różnych ćwiczeniach tym znalezienie sobie wymówek, że nie chce ci się ćwiczyć będzie trudniejsze. Jak jednego dnia nie chce ci się ćwiczyć czegoś męczącego to wybierasz ćwiczenia np. rozciągające, albo trochę takich trochę takich.

Nie zakładaj sobie też od razu godzinnych treningów, bo jak nie masz kondycji to możesz się szybko zniechęcić. Na początek wystarczy 15, 20 minut.
Pamiętaj też żeby zawsze wykonać wcześniej rozgrzewkę, a po treningu dobrze jest się wyciszyć a najlepiej do tego nadają sie ćwiczenia rozciągające.
Zadbaj też o to żeby trening był urozmaicony, czyli nie codziennie 500 brzuszków, tylko raz poćwiczy na brzuch, raz na nogi, raz na ręce, raz biegi, spacer, pływanie, rower, co tam ci najlepiej leży, albo co chce ci się w danym dniu zrobić. Potem możesz łączyć te ćwiczenia.

Jak nie chce ci się danego dnia ćwiczyć kompletnie nic to odpocznij sobie przez jeden dzień (lepiej tego nie przedłużać). Możesz sobie też znaleźć zamiast ćwiczeń jakieś aktywne zajęcie, np sprzątanie mieszkania, mycie okien, jak masz podwórko to jakaś praca na podwórku.

Odnośnik do komentarza
Gość ka...33

Jestem gruba. Chciałabym schudnąć.. Mam 15 lat, ważę 67kg i mam 170 kg.
Jaką dietę polecacie?
Nie chcę się głodzić, chociaż często to robię, nie z przymusu, po prostu nigdy nie jestem głodna.. Często boli mnie głowa, mam mroczki przed oczami, kręci mi się w głowie.. Czy to coś poważnego?

Odnośnik do komentarza

witam;) mam nieskończone 15 lat. mam wzrostu 161cm i waże 65kg. Płeć:kobieta. Mam nadwage, chciałabym ok 10kg schudnąć. mam dużo celulitu(najbardziej na brzuchu i nad kolanami), ale ogólnie na całym ciele. Gdy ćwiczyłam a6w bardzo bolały mnie plecy, zaczełam od niedawna biegac tzn z psami taki niby spacerek. Dlatego że mam nadwage gdy troche pobiegam, boli mnie w kostce,ale już się przyzwyczaiłąm troche. Żadne baseny czy siłownie niewchodzą w gre, zadaleko mieszkam, niemam też żsdnych przyrządów w domu żeby ćwiczyć. Bardzo proszę o rade czego jeść, a czego nie jeść, jakieś skuteczne ćwiczenia, które nie będą obciążały zabardzo pleców, i które nie znudzą Mi się zbyt szybko.Proszę o pomoc i dziękuje:))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...