Skocz do zawartości
Forum

Dieta dla 12-latki


Gość encyklopedia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ciasteczko1234

Mam 12 lat, wzrostu 156 cm i ważę 50,8 kg. Wagę mam według BMI prawidłową, aczkolwiek, jak w tym wieku bywa, pojawiły mi się kompleksy. Od ok. miesiąca jestem na zbilansowanej diecie i codziennie jestem aktywna fizycznie. Niby wszystko okej, wszystko dobrze, ale tak naprawdę wciąż panikuję, że może za dużo zjadłam, że za mało ćwiczyłam itp. Jaki zrobić sobie bezpieczny rozkład ćwiczeń i co mogę bezpiecznie jeść??

Odnośnik do komentarza
Gość Tabakiera

Jazda na rolkach daje ale musisz to robić przez dłuzxszy okres, pierwsze efekty powinny być widoczne po miesiącu. Wiec się nie poddawaj tylko jeździj, możesz też dołaczyć do tego skakankę, hula hop czy zwykłe bieganie

Odnośnik do komentarza

Mam 13 lat i ważę 55kg przy wzroście 162 cm. Chciałabym schudnąć do 40/45 kg. Chciałabym jadłospis całodzienny. To jest mój jadłospis z jednego dnia: śniadanie: zazwyczaj jem tosty; zaś obiady jada w szkole ale są tam przeważnie zupy albo jakieś mięso z ziemniakami ; kolacja: rzadko coś jem ale jak już to najczęściej płatki na mleku. Co mam zrobić, żeby schudnąć ? Bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza

LoLa_13
Mam 13 lat i ważę 55kg przy wzroście 162 cm. Chciałabym schudnąć do 40/45 kg. Chciałabym jadłospis całodzienny. To jest mój jadłospis z jednego dnia: śniadanie: zazwyczaj jem tosty; zaś obiady jada w szkole ale są tam przeważnie zupy albo jakieś mięso z ziemniakami ; kolacja: rzadko coś jem ale jak już to najczęściej płatki na mleku. Co mam zrobić, żeby schudnąć ? Bardzo dziękuję.

Lolu nie powinnaś się odchudzać. Jesteś w wieku dojrzewania i Twój organizm potrzebuje ciągłych dostaw substancji budulcowych. Ograniczenie ich dostaw mogło by doprowadzić do zaburzeń procesu dojrzewania. Jeśli chcesz popracować na swoją sylwetką to proponuję zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Poświęć godzinę w ciągu dnia na ćwiczenia lub uprawianie jakiegoś sportu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...