Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość happy2k9

Co zrobić, aby być wyższym?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dagna

Kończy się stary rok, zaczyna nowy… Masz nowe nadzieje, plany i cele? Niektóre z nich dotyczą Twojej wagi? Nie powtarzaj starych błędów i nie zaczynaj diet, które wiążą się z mnóstwem wyrzeczeń. Do pięknej i zdrowej sylwetki wcale nie potrzebujesz diety, ale przemyślanej strategii. Wystarczy poznać mechanizmy działające Twoim organizmem. Dowiedz się, jak wyregulować apetyt i odpowiednio zadbać o siebie. Przeczytaj książkę „Jedz dobrze i nie tyj”, skorzystaj z programu DrDietman i koniecznie sprawdź filmiki na kanale Jedz dobrze by Młynarski.

Masz problemy z cukrzycą, a może obawy, że wkrótce się zaczną? Zapoznaj się z wiedzą dostępną na wspomnianym wyżej kanale. Autor książki „Jedz dobrze i nie tyj” opowiada o swoich zmaganiach z chorobą i udziela cennych rad, dotyczących codziennego życia z cukrzycą: www youtube com/watch?v=147QxTevqpI. Z filmików dowiesz się, że porcje w cukrzycy mają znaczenie. A wiadomość o chorobie, wcale nie musi oznaczać rezygnacji z pełni życia. Wystarczy włączyć myślenie i nastawić się na naturalne odżywianie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krzysia

Czy wiecie, że osoby chore na cukrzycę wcale nie muszą rezygnować w pełni ze słodkości? To nieprawda, że słodki smak staje się złem wcielonym. Może oddziaływać pozytywnie na każdego, również na osoby z cukrzycą. Ważne jest jednak to, aby łakocie spełniały odpowiednie warunki. To, jakie słodycze spożywają osoby chore na cukrzyce ma ogromne znaczenie dla ich zdrowia i dobrego samopoczucia. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jakie słodycze mogą to być, warto wejść na stronę: youtube com/watch?v=FvwHZS8XcJ0.

Polecam Wam również lekturę książki „Jedz dobrze i nie tyj”. Osoby chore na cukrzyce również znajdą tam stosowny fragment dla siebie. Warto skorzystać także z programu DrDietman, który dostępny jest w wersji bezpłatnej i płatnej. Pierwsza wersja programu daje bardzo dużo informacji zwrotnych, dzięki którym już będzie można zacząć działać i wprowadzać drobne zmiany. Cukrzyca to choroba, która jest poważna, ale można i warto się z nią zaprzyjaźnić. Takie życie jest znacznie przyjemniejsze i pełne dobrej energii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewa

Są takie przyprawy, na które zimą mamy większą chęć. Wśród nich znajduje się między innymi kardamon. Rozgrzewa, przyjemnie smakuje i na dodatek ma wiele właściwości zdrowotnych. A co na temat kardamonu ma do powiedzenia ekspert? youtube com/watch?v=qKIoVzfFIEI. Pod tym linkiem znajdziecie fachową analizę kardamonu. Na playliście znajdują się także analizy innych produktów. Czy macie pewność, że produkty po które sięgacie są zawsze zdrowe i wartościowe? Jeżeli nie, warto pochylić się nad tematem i przyjrzeć mu trochę bliżej.

To jak jemy, co jemy i w jakich porcjach, ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Zdrowa i szczupła sylwetka jest możliwa bez wchodzenia w rygorystyczne diety i ćwiczenia dające wycisk do upadłego. Ten sam efekt można osiągnąć naturalnie, wybierając świadomie i podejmując świadome wybory żywieniowe. Pamiętajcie, że świadoma motywacja da Wam znacznie więcej, niż dieta, do której nie będziecie przekonani. Warto pamiętać o tym i podejmować wysiłek naturalnego podejścia. Moc natury jest przeogromna jeśli odpowiednio ją ukierunkujemy. Jedzcie dobrze i smacznie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Danka

Niektórzy traktują cukrzycę jak wyrok, a przecież z tą chorobą można żyć tak samo długo, a nawet dłużej, niż osoby, które nie posiadają tego schorzenia. Z tego filmu: youtube com/watch?v=MAgtxHkAEDQ dowiesz się, jak żyć dobrze z cukrzycą. Z tą chorobą można się zaprzyjaźnić, a co najważniejsze może to być życie dobre, miłe i przyjemne. Nic nie jest w stanie dać nam tyle przyjemności, co dobre jedzenie. Nie trzeba z niego rezygnować!

Zrozum jak działa Twój organizm. Zrozum, że chce jeść dobrze i zaspokajaj potrzeby organizmu. Możesz to zrobić dostarczając mu wszelkich potrzebnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach. Jeżeli zrozumiesz prawidłowości rządzące Twoim organizmem, sposoby działania organizmu, będzie Ci znacznie łatwiej żyć miło, przyjemnie i smacznie. A co najważniejsze, zdrowo. Pamiętaj, że w zdrowym ciele, zdrowy duch. To drugie nie jest jednak bez znaczenia i również wpływa na nasze ciało. Dlatego radość z życia, jedzenie tego, co lubimy i co nam smakuje, jest tak ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewelina Baska

Moje problemy z cukrzycą trwają nie od dzisiaj. Jednak parę miesięcy temu sięgnęłam po książkę „Jedz dobrze i nie tyj”. Jeśli ktoś z Was tu obecnych zmaga się z tą chorobą, może będzie mógł skorzystać z mojego doświadczenia. Zaczęłam od książki, śledząc internetową aktywność jej autora. Skorzystałam z programu doktor Dietmann a teraz na bieżąco śledzę kanał na YouTube „Jedz dobrze by Młynarski”. W końcu nauczyłam się żyć z cukrzycą i uczę się cały czas.

Jestem radosna, jem to, co lubię i to, co mi smakuje. Nie mam napadów smutku, które zdarzały mi się świeżo po diagnozie. Okazuje się, że można żyć zdrowo i naturalnie nawet z tą chorobą. Wcale nie trzeba odmawiać sobie wszystkich przyjemności i co najważniejsze, można pozostać szczęśliwym człowiekiem. Ostatnio bardzo spodobał mi się filmik dotyczący tego, jak sobie radzić z podjadaniem w cukrzycy: youtube com/watch?v=vY3-w1AwbEs. Bardzo Wam polecam, odkąd zmieniłam swoje myślenie moje życie bardzo się zmieniło. Jestem zdrowsza, weselsza i cieszę się tym, co jem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sylwia

Czy to, co znajduje się w Twojej lodówce jest zdrowe? Ja do niedawna sądziłam, że odżywiam się zdrowo, ale jak zaczęłam przyglądać się bliżej temu, co się w niej znajduje… Załamałam się! Okazało się, że mocno się myliłam. Czytanie składów nigdy nie było moją mocną stroną, ale teraz nie wyobrażam sobie funkcjonować bez tego. Wspieram się też: youtube.com/watch?v=FYSthmmlxvo. Na tym kanale możecie znaleźć opinie ekspertów o produktach spożywczych. Sama często z tego korzystam, bardzo przydaje mi się w codziennym życiu. Darmowa wiedza i moc pożytecznych informacji, które na co dzień świetnie się sprawdzają.

Przedstawioną wiedzę połączyłam z ćwiczeniami i aktywnym życiem. Jest naprawdę super, bardzo cieszę się z tego, że w ogóle dotarłam do takich informacji. Jem to, co lubię, zdrowo się odżywiam, a produkty, które trafiają do mojej lodówki są naprawdę wartościowe. Co ciekawe, stosując to podejście schudłam. Ale to na pewno dlatego, że wyregulowałam swój apetyt. I teraz naprawdę wiem, co to znaczy, że „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Polecam każdemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia Gryczak

Jakiś czas temu informacja o cukrzycy zwaliła mnie z nóg. Wiem przecież nie od dzisiaj o istnieniu tej choroby, a jednak nie wiedziałam, co mam o tym myśleć. Wystraszyłam się, że to już koniec, nigdy już nie zjem tego, co lubię i jak lubię. Przyjaciółka poleciła mi kanał Jedz dobrze by Młynarski. Autor kanału, Zbigniew Młynarski również choruje na tę chorobę i dzieli się z innymi osobami informacjami, jak dobrze i mądrze się z nią oswoić, nie rezygnując przy tym z przyjemności życia. Jeśli chcecie regularnie czytać poradniki i treści z tym związane, warto zajrzeć na grupę: facebook com/groups/521444445413502 i oglądać filmy publikowane przez Pana Zbigniewa: youtube com/watch?v=0pTtZgj-y2k.

Dzięki temu, że w ogóle odkryłam takie źródło wiedzy, moje życie nie jest takie trudne, jak mogłoby być. Jestem zadowolona, pełna energii. Jem zdrowo i cieszę się życiem. Wiem, że tak by nie było, gdybym się załamała informacją o chorobie i przestała szukać rozwiązań. Wszystkim polecam zapoznanie się z Jedz dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Hanna Juraszek

Zawsze miałam „odrobinę za dużo wagi”, chociaż nie powiem, żebym była gruba. Mimo tego, trochę mi to przeszkadzało i wiele razy próbowałam różnych diet, głodówek – te jednak nie zawsze się sprawdzały. Efekt jojo często powracał, a negatywne myśli nie dawały mi spokoju. Okazało się jednak, że w tym wszystkim o jednym nie pomyślałam. Aby zajrzeć do własnej lodówki i przekonać się, czy to, co ja uważam za zdrowe rzeczywiście takiej jest. Czasami kupujemy różne produkty w przekonaniu, że robimy coś dobrego. Jednak nie zawsze okazuje się, że tak rzeczywiście jest. Co to znaczy „coś dobrego” – takie pytanie warto skierować do ekspertów. Zaczęłam regularnie oglądać analizy produktów w Internecie i bardzo spodobały mi się porady dietetyka. Zaczęłam uważniej przyglądać się temu, co jem i co kupuję. Efekt był niemal natychmiastowy… Z czasem rzeczywiście zauważyłam u siebie spadek wagi i poprawę nastroju. A wszystko za sprawą tych porad: youtube com/watch?v=iO_rCR4sk2s. Warto posłuchać i zacząć stosować tę wiedzę też w swoim życiu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karolina

Przechodzenie na dietę w cukrzycy nie należy do najłatwiejszych zadań. Warto jednak zrobić to bezpiecznie i myśląc racjonalnie. Nie jest to wcale takie proste, jak mogłoby się wydawać. Nie wystarczy powiedzieć sobie „chudnę!” i przejść na dietę cud. Co więcej, może to być bardzo niebezpieczne, jeżeli nieumiejętnie podejdziemy do sprawy. Trzeba dobrze znać swój organizm, wiedzieć, jak funkcjonuje i jak pracować z apetytem. To nie taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać, ale jak najbardziej do zrobienia.

Warto posłuchać, co ma na ten temat do powiedzenia Zbigniew Młynarski, który sam zmaga się z tą chorobą i doskonale wie, jak sobie z nią radzić: https://tiny.pl/rph1n. Z cukrzycą nie ma żartów, ale to nie znaczy, że nie można schudnąć. Trzeba jednak wiedzieć, jak z nią pracować i wcale nie wiąże się to z męczącymi dietami i jedzeniem posiłków, które nam nie smakują. Warto spróbować i sprawdzić na sobie. Ja już przekonałam się, że można i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa. Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Rafał

Rzadko wypowiadam się na forach, ale jakiś czas temu trafiłem na coś, co moim zdaniem, może pomóc wielu osobom. Jestem osobą otyłą i żadna dieta u mnie nie działa. Moja waga niestety miała wpływ na moje życie towarzyskie, które niekoniecznie wyglądało tak, jakbym sobie tego życzył. Na szczęście wszystko zaczęło się zmieniać, kiedy trafiłem na książkę „Jedz dobrze i nie tyj”. Niby to taka prosta sprawa, a rzeczy opisane w książce wcale nie są tak skomplikowane jak mogłoby się wydawać, a jednak nie jest to wiedza powszechnie dostępna.

Zacząłem się wgłębiać w temat i stosować porady zawarte w książce. Z czasem sięgnąłem też do programu drDietman. Najpierw do wersji bezpłatnej, później już płatnej. Teraz jestem o kilka kilogramów lżejszy i naprawdę nie musiałem rezygnować z jedzenia tego, co lubię. Okazało się, że moje cele są na wyciągnięcie ręki. Wystarczyło wsłuchać się we własny organizm i zrozumieć prawidła jego działania. Pomogły mi także filmiki na youtube z kanału Jedz dobrze by Młynarski, zwłaszcza seria „opinie ekspertów o produktach”. Polecam każdemu, to początek dobrej zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Grażyna

Jakiś czas temu dałam się nabrać na dietę cud i wylądowałam w szpitalu. Od tamtej pory wierzę, że zdrowe jedzenie ma ogromne znaczenie, a zmiany wymagają czasu. Jasne, jeśli ktoś sobie za bardzo pozwala na słodycze, to pewnie przytyje stosunkowo szybko. W drugą stronę już tak łatwo nie jest, ale nie ma co się nabierać na jakieś cudne leki i inne gruszki na wierzbie. Liczy się czas, zrozumienie własnego organizmu i nauka kontroli nad apetytem.

Poza tym, czasami może się tak zdarzyć, że jemy niezdrowo nie wiedząc o tym. No bo tak naprawdę… Ilu z Was, wie tak naprawdę, co trzymacie w swojej lodówce? Jak często patrzycie na składy i faktyczną wartość produktów? Czy w ogóle interesuje Was ten temat? Z doświadczenia wiem, że jest to ważne. Patrzę co jakiś czas na kanał Jedz Dobrze na YT i sprawdzam opinie ekspertów (youtube com/watch?v=GM5gdrnrcSY). Nie ukrywam, że odkąd zaczęłam stosować różne rady w życie i sprawdzać, w moim życiu wiele rzeczy uległo zmianom. Teraz czuję się dobrze i mam lepsze wyniki. Na wadze też ubyło mi kilku kilogramów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Janka

Zima pełną parą dlatego tym bardziej powinniśmy zadbać nie tylko o to, co jemy, ale również jak jemy. Natura ma ogromną moc zarówno jeśli chodzi o uzdrawianie, regenerację komórek, jak i odchudzanie. Jakiś czas temu odkryłam książkę „Jedz dobrze i nie tyj” i od tamtej pory zaczęłam korzystać z rad zawartych na jej kartach. Jestem zadowolona, czuję się dobrze, a książkę poleciłam też bliskiej mi osobie, która zmaga się z cukrzycą.

Można jeść dobrze i cieszyć się życiem, bez poczucia, że coś tracimy. To nieprawda, że dobre jedzenie zawsze skutkuje przytyciem. Jeśli dobrze wybieramy i wiemy, co wybrać, wszystko staje się prostsze. Zauważyłam, że ta regulacja apetytu rzeczywiście ma moc. Odkąd zaczęłam panować nad własnym apetytem zmieniło się praktycznie wszystko. Podniosła się jakość mojego życia, a ja również czuję się znacznie lepiej. Warto sprawdzać sobie, jakie produkty naprawdę są zdrowe, a jakie tylko udają: youtube com/watch v=IvxnAN9Cu0M&list=PLkFYBPzv0mgV6612_eFksjlexTzz0kPS2. Nie spodziewałam się efektów, jakie uzyskałam w stosunkowo niedługim czasie (pół roku).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gość

Ja mam 184cm ważę 107kg mam 15lat moje głuwnie zajęcia to granie i siłownia czasem terz jesczę na rowerze.  Ja mam własną teorię każdy twierdzi że od dużych ciężarów się nie rośnie a od czasu jak zaczełem urosłem 15cm roje rekordy to wyciskanie 155kg martwy ciąg 130kg przysiad 220kg. Ostatnio przes korona winusa zrobiłem sobię siłownię w domu przes 4 mies nie wychodziłem 

Po upływie tego czasu wyszłem do sklepy i wszyscy się na nie patrzyli i schodzili mi zdrogi dziwna sytuacja mam w obwodzie klatki piersiowej 120cm  muj rozmiar koszulki to XXL wjęc hym 85% społeczeństwa by przedeną tak poprostu uciekaławedług

Wzrost jest zapisany w genetycę ale są przypadki w których występują zaburzenia hormonu gh na przykład u koszykarzy np 200cm ale w wieku 35 40 lat problemy z kręgosłupem są bardzo powarznę i wjększości przypadków kończy się operwcją codzeniem o laszczę nie dowagą a w najgorszym i najczęstrzym przypadkiem wuzkiem. 

Mój prą prą dziadek miał 207cm wszystko zależy od genetyki dobra genetyka przy wzroście 190 jast zadka 1 na 1000przypadków ma taką

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MyActiveLife

Witam, zachęcam do rejestracji i dodania własnego ogłoszenia na nowym portalu Najważniejsze zalety portalu:

1. Dedykowany osobom z branży sport/ fitness/ dietetyki/ fizjoterapii

2. Możliwość otrzymywania publicznej opinii i oceny od podopiecznych (dużo dobrych opinii pozytywnie wpływa na pozyskiwanie nowych klientów)

3. Szybkie i łatwe udostępnianie do wielu portali społecznościowych

4. Do 1 marca wszystkie nowe ogłoszenia są automatycznie promowane!

5. Dodajesz bez ograniczeń wszystkie dane kontaktowe jakie chcesz (tel, email, linki do portali społecznościowych)

Pozdrawiam https://www.myactivelife.pl/.../mya.../124-my-active-life-plspacer.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Grażyna Tadla

Wokół odżywiania w cukrzycy narosło wiele mitów. Sama jestem osobą chorą na tę chorobę i kiedy po raz pierwszy usłyszałam diagnozę, naprawdę się załamałam. Ale głównie dlatego, że nie wiedziałam, co to oznacza. Myślałam, że muszę zrezygnować ze wszystkiego i zgodzić się na wieczną kontrolę i dietę, która niekoniecznie będzie mi pasować.

Na szczęście wpadła mi w oczy książka „Jedz dobrze i nie tyj” Pana Zbigniewa Młynarskiego. Bardzo szybko trafiłam też na jego kanał na YouTube. Zaczęłam fascynować się tą wiedzą i wprowadzać ją w życie. Schudłam a na dodatek czuję się lepiej, dzięki temu, że wiem, co jem. To prawda, że osoby z cukrzycą dla zachowania dobrego zdrowia muszą kierować się pewnymi zasadami, jednak nie musi to być wcale męczące i trudne. Można nadal cieszyć się jedzeniem i smakiem. Jeżeli chorujesz na cukrzycę, lub masz kogoś bliskiego, kto choruje na tę chorobę, razem z Panem Zbigniewem zdemaskuj mity na temat cukrzycy:

. Ja już to zrobiłam i Tobie też polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jessica

Zima sprzyja odkładaniu tłuszczu, nie wiem, czy Wy też tak macie, ale ja brak słońca rekompensuję sobie tym, co mam lodówce. Niestety, jak łatwo się domyślić, nie jest to najlepszy sposób na odżywianie. Zwłaszcza, jeśli nie do końca panuje się nad tym, co się posiada w lodówce. Ale znalazłam na to sposób. Od jakiegoś czasu słucham opinii ekspertów, którzy mówią o różnych właściwościach produktów. Np. o właściwościach selera naciowego:

. To sprawiło, że zaczęłam interesować się nie tylko tym, co mam w lodówce, ale również tym, co kupuję. Jestem singielką, więc nie mam o kogo dbać, na co dzień jestem bardzo zapracowana i często brakowało mi sił, żeby o siebie zadbać. Teraz myślę, że brakowało mi po prostu wiedzy. Bardzo podoba mi się to, że w całej idei dobrego jedzenia na kanale Jedz Dobrze, nie chodzi o konkretne produkty za milion złotych monet, tylko o ogólną ideę dobrego jedzenia. W trosce o własne zdrowie i wygląd, a wszystko sprowadza się do siły natury.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Hania

Jakiś czas temu trafiłam na filmiki z serii „Jedz dobrze”. Nie czytałam książki, nie sprawdzałam programu DrDietman, a na całą ideę wpadłam po prostu przeglądając Internet. Nie jestem może osobą otyłą, ale też nie ważę tyle, ile bym chciała. Wiem, że mogę schudnąć, ale brakuje mi metody. Tzn. brakowało. Obecnie zaczęłam bardzo uważnie przysłuchiwać się temu, co mówią eksperci na temat produktów spożywczych i ważnych właściwości, które te produkty posiadają:

. Zaczęłam pracować z tą wiedzą i wprowadzać ją w życie, ponieważ wiem, że to dobre i przede wszystkim zdrowe rozwiązanie. Każdy może sobie przejść na „dietę cud”… Tylko po co później walczyć z konsekwencjami? Przecież bardzo często takie diety odbijają się na zdrowiu. Nie jest to bynajmniej działanie dobroczynne. Łatwo wyjałowić organizm takimi „podejrzanymi” dietami… A odbudowanie go po takim wyjałowieniu to przecież ciężka i długotrwała praca, która nie daje efektów od razu. Pytanie, czy warto się wycieńczać dla wyglądu? Moim zdaniem nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Diety dietami, a chudnięcie, chudnięciem. Ale czy zastanawiacie się nad tym, skąd pochodzi jedzenie znajdujące się w Waszej lodówce? Dlaczego jaja z wolnego wybiegu mają taką wartość odżywczą? Czemu są lepsze, niż te, znoszone przez kury żyjące w trudnych, a czasem wręcz bestialskich warunkach? Nie tylko to, co jemy ma znaczenie ale również to, w jakich warunkach zostało pozyskane to, co trafia do naszych żołądków.

Zauważcie, że kury żyjące na wolnych wybiegach, czerpią wartości odżywcze przede wszystkim z natury, a nie ze sztucznych substancji, które prowadzą do wielu chorób wśród zwierząt. A w ostatecznych przypadkach, nawet do ich śmierci. Toksyczne substancje spożywane przez kury, przechodzą także do organizmu człowieka, przez np. jakość jajek czy kurzego mięsa. Warto tej sprawie przyjrzeć się bliżej i zobaczyć, co ma na ten temat do powiedzenia ekspert:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Renata

W czasach pandemii powinniśmy się zdrowo odżywiać. Zdrowie zawsze było ważne, ale teraz powinno być dla nas na pierwszym miejscu. Jeśli odchudzanie ma nas przyprowadzić do zdrowego jedzenia i zwracania uwagi na to, co jemy i jak dobieramy produkty - to moim zdaniem warto to zrobić. Jeśli nie możemy jeść zdrowo ze względu na to, że ma to oczywistą wartość, to dla dobrej sylwetki też warto to robić. Wielu osobom zdrowe jedzenie kojarzy się z dietami cud i zjadaniem tego, na co tak naprawdę wcale nie mają ochoty. A przecież nie o to chodzi. Można jeść dobrze i wcale nie wyrzekać się własnych upodobań i preferencji. Polecam sięgnąć do książki „Jedz dobrze i nie tyj” a także zerknąć na kanał na YT „Jedz dobrze”. Bardzo regularnie ukazują się tam opinie ekspertów o produktach, które na co dzień każdy z nas kupuje i ma w swojej lodówce. Czy te produkty naprawdę są zdrowe? Co to znaczy „zdrowe” i kiedy warto po nie sięgnąć? Sprawdźcie sami: youtube com/watch?v=1pOIVPnAD84. Sprawdźcie i zobaczcie, jak to się sprawdzi u Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dagna

Dieta? Co to tak naprawdę oznacza? Zbigniew Młynarski powraca do źródeł i porusza kwestie związane ze zdrowym stylem jedzenia i zdrowym stylem życia, pokazując jak wielkie znaczenie ma życie zgodne z naturą i naturalnymi skłonnościami naszego organizmu. Jedzenie może być sztuką, a dieta stylem życia, a nie serią nakazów, które prędzej, czy później wprowadzą w nas wyrzuty sumienia, smutek i zawód. Co zrobić, gdy zbyt często mamy ochotę na to, co nam szkodzi?

Tylko trwałe zmiany w diecie mogą pomóc. Ale powinny być tak dobrane, aby nie odbierały przyjemności jedzenia, ale ją dawały. Co więcej, takie zmiany powinniśmy wprowadzić, aby stworzyć w sobie nowe, zdrowe nawyki, które na stałe zmienią jakość i styl naszego życia. Nie trzeba robić tego samodzielnie, dietetyk Piotr Rutkowski pomaga układać dietę z poszanowaniem dla podstaw dietetyki i tego, jak powinno wyglądać zdrowe żywienie człowieka (kaloryczność każdego posiłku powinna być zawsze taka sama). Jeśli chociaż trochę śledzicie kanał Jedz dobrze by Młynarski, wiecie zapewne jak ważne są to kwestie dla regulacji apetytu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monika

Wiecie, że olej kokosowy ma bardzo wiele zastosowań? Nie tylko spożywczych! Dobrze działa na skórę, wspiera nawet wrażliwą skórę dzieci lub pomaga w walce z odparzeniami. Wokół tego oleju narosło niestety wiele mitów, które oczywiście nie są prawdziwe i zasługują na zdermentowanie. Sama wiele razy słyszałam o tym, jak dramatycznie olej działa na skórę małych dzieci. A był jedyną substancją, która pomogła mojemu dziecku na ostre odparzenie po pieluchach Pampers (alergia). Olej kokosowy jest też nieoceniony w procesie odchudzania i przestawiania się na zdrowe jedzenie. Co najważniejsze, olej kokosowy przyspiesza metabolizm, pomaga zachowywać smukłą sylwetkę, a także przyspiesza usuwanie tłuszczów zmagazynowanych już w organizmie. Przyspiesza spalanie kalorii, a dodatkowo wywołuje uczucie sytości, co powstrzymuje przed sięgnięciem po przekąski. Sama stosuję olej kokosowy dosyć regularnie i naprawdę widzę, w jaki sposób działa. Idealnym dopełnieniem dla mnie, jest jeszcze szklaneczka rumianku każdego dnia. To pozwala mi czuć się dobrze i cieszyć się pełnią życia. Sprawdźcie więcej na ten temat na kanale Jedz dobrze by Młynarski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Danusia

Lubicie nasiona Chia? Warto się nimi wspierać podczas codziennej diety. Zawierają całe mnóstwo witamin i minerałów. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej na ich temat, warto posłuchać opinii eksperta: youtube com/watch?v=u4o2y_PfSgk. Kiedyś jedzenie zdrowo kojarzyło mi się z karkołomnym procesem, trudnym do wykonania, żmudnym i nieprzyjemnym. Przez pandemię zainteresowałam się jednak lepszym jedzeniem i naprawdę wierzę w to, że najwięcej przyjemności może nam przynieść jedzenie. Zachęcam Was również do zobaczenia wzorcowego jadłospisu śniadaniowego znajdujący się na kanale Zbigniewa Młynarskiego: youtube com/watch?v=hqvrQ1aaJIY. Bardzo podoba mi się cały cykl poświęcony dobremu odżywianiu bez konieczności prowadzenia wewnętrznej walki. Nigdy nie lubiłam takiego podejścia, żeby udawać, że jest się innym człowiekiem i zmieniać się na potrzeby prowadzenia diety. Na dłuższą metę to nie wychodzi, ponieważ udajemy kogoś kim nie jesteśmy. Nic dziwnego, że potem pojawia się efekt jojo i inne tego typu rzeczy. Na szczęście żywienie nie musi tak wyglądać, sprawdźcie na kanale Jedz dobrze by Młynarski!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Violetta

Hej Forumowicze-Dietowicze! Jak Wam minęły święta? Tak się rozpisujecie o metodach Pana Młynarskiego, że aż poczułam tego bluesa i postanowiłam spróbować. Moje Święta były więc ByMłynarski. A to oznacza, że na moim stole pojawił się mazurek z przepisu Pana Zbigniewa. W ogóle szalenie podoba mi się ta nowa seria z kuchnią w tle. Fajnie, że od wykładów, opinii ekspertów, ekipa Jedz Dobrze przeszła do praktyki. Chociaż nie jestem cukrzykiem, powinnam ograniczać cukier. Dlatego mazurek Pana Zbigniewa trafił bardzo w moje potrzeby. Moi najbliżsi również byli bardzo zadowoleni, bo nieskromnie mówiąc – podbiłam ich podniebienia. Warto było: youtube com/watch?v=n_YDZdZ7kkU. Podoba mi się takie rewolucyjne myślenie o diecie, w końcu nikt mi niczego nie zakazuje, tylko dba o zachowanie odpowiednich proporcji, czy o takie sprawy, jak regulacja apetytu. Jest to dla mnie bardzo ważne. Sama nie do końca potrafię się dobrze zorganizować, ale fachowe porady, wideo, Dietman i różne inne narzędzia, naprawdę są warte uwagi i przede wszystkim przynoszą efekty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lidka

Do niedawna miałam spory problem z twarogiem, a przynajmniej tak sądziłam. Trochę chodziło o dietę, a trochę o sprawy dermatologiczne. Na twarzy pojawiały mi się takie czerwone bolące plamy i lekarz mi powiedział, że to uczulenie na twaróg. Trochę nie chciało mi się w to wierzyć, bo ser i przetwory mleczne jem całe życie. Więc niby dlaczego, akurat teraz miałyby mi szkodzić? Okazało się, że jednak było w tym trochę racji. Odkryłam to jednak przypadkiem, słuchając Pana Piotra, który co jakiś czas dzieli się na youtube opinią ekspercką na temat różnych spraw dotyczących diety. Odkryłam, że to nie twaróg sam w sobie jest zły, ale skład twarogu, który ja kupuję. Przerzuciłam się więc na produkt, o którym mówi Pan Piotr: youtube com/watch?v=ebL-7u5W2PU. Nie bez znaczenia dla różnych alergii cywilizacyjnych jest to, co mamy w lodówce i jak podchodzimy do codziennych zakupów. Okazało się, że mojej alergii nie był winny twaróg sam w sobie, ale bardzo konkretny twaróg, który miałam w lodówce. Czytajcie składy i sprawdzajcie, zdecydowanie warto. Dla dobrej zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość LunaMOON

Wy tu o dietach, a ja Wam powiem, że niedawno jadłam pyszną pastę czekoladową. Z awokado! A przepis znam dzięki serii na youtube „Zbyszek Młynarski gotuje”. Ta seria jest super, bo przepisy są pomyślane tak, aby nie przytyć. A nawet żeby schudnąć. Zbigniew Młynarski co chwilę daje różne porady i informacje, które pozwalają na bardzo świadome jedzenie. A przede wszystkim, autor nie nakłania do tego, aby przestać o siebie dbać – wręcz przeciwnie. Nie jest to pierwszy z przepisów Pana Zbyszka, który wypróbowałam i na pewno będę próbowała dalej. Mam wrażenie, że dania przez niego proponowane są lekkie. Jestem żołądkowcem i generalnie, różnie to bywa z moim próbowaniem nowych rzeczy, ale tutaj jestem bardzo zadowolona i również Wam polecam: youtube com/watch?v=r9MshhIA0fk. Warto skorzystać z pełni narzędzi, jakie daje Pan Zbigniew. Przeczytać książkę, sprawdzić program drDietman. Teraz wszyscy jesteśmy w domach, to przecież mamy czas na eksperymenty w kuchni i zadbanie o siebie. A ta pasta czekoladowa z awokado? Niebo w gębie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...