Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić, aby być wyższym?


Gość happy2k9

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TimleyTomi

Witam mam 13 lat i 153 cm. Chcialbym urosnac chociaz te 7 cm do 160cm.
1/2 moich kolegow mnie przerasta i chcialbym cos z tym zrobic ale nie wiem co. Raczej w 13 roku zycia nie wpuszcza mnie na silke ani nie przepisza mi hormonu wzrostu :/ niektore dziewczyny z mojej klasy nie maja wiecej niz 155-158 cm. Moze wydawac sie wam to smieszne ale
kolezanka ktora mi sie podoba zaproponowala mi bycie z nia, no to sie zgodzilem ale brak mi tego wzrostu i wstydze sie tego ze ona ma 157 cm a ja
marne 153. Blagam was odpiszczie ;_;

Odnośnik do komentarza

Ludzie martwicie się takim wzrostem jak 180-190cm ? Też bym chciał tyle , mieć . Po co wam być wyższym. 180cm jest w sam raz ! Ja mam 155cm no i trochę się tym przejmuje ale mieć 180-190 cm wzrostu , to nie ma czym się przejmować . ;)

Odnośnik do komentarza
Gość olciiiaks123

Cześć mam 12 lat i mój wzrost wynosi 158,5cm. Ineresuje mnie czy bym jeszcze urosła. Gram w siatkówkę i jestem na ataku. Chciała bym jeszcze urosnąć bo chcę być wyższa. Czy jeszcze urosnę?

Odnośnik do komentarza

Myślę, że dla zachowania zdrowia powinniśmy bardziej interesować się tymi markami, które naprawdę mają nam coś zdrowego do zaoferowania. W ciągu roku przeciez jest organizowanych wiele eko imprez, które pozwalają na poznanie lokalnych dostawców i odkrycie nowych możliwości. Łatwiej jest schudnąć, jeżeli jemy to, co wartościowe, a nie upychamy w siebie wszystkiego, co ma do zaoferowania supermarket. Zwłaszcza jeśli chodzi o gotowe produkty, które często opierają się na mące, emulgatorach i bilionie konserwantów. Rzeczywiście jedząc to wszystko jesteśmy nafaszerowani sztucznościami, mięso z niepewnego źródła napakowane antybiotykami – również dokłada swoje. Dlatego dobrze znać dobre marki z pozytywną filozofią i właściwym nastawieniem, z szacunkiem do drugiego człowieka, który przecież będzie to jadł… Niestety tam gdzie liczy się tylko kasa, nie liczy się drugi człowiek – inaczej nie mielibyśmy całych narodów, które walczą z problemem otyłości, a wielkie koncerny miałyby mniej pieniędzy na realizowanie swoich destrukcyjnych planów.

 

https://www.youtube.com/watch?v=sNelRvaGtUQ&t=75s

Odnośnik do komentarza

Jesień u mnie zaczęła się po prostu źle. Niestety jestem osobą chorującą na depresję endogenną, która włącza się o tej porze roku. Zazwyczaj w czasie jesieni opadam z sił i mam problemy z normalnym funkcjonowaniem, ale dzięki temu, że zaczęłam jakoś zdrowiej się odżywiać, mam wrażenie, że jest mi trochę lepiej. Tzn. dalej mam ten stan, bo to nie jest taka prosta sprawa, ale przynajmniej dowiadując się o różnych produktach i możliwościach ich zastosowania, zaczynam to stosować. Jak na razie chce mi się robić śniadanie, bywało dawniej tak, że nawet to sobie odpuszczałam. Myślę, że może to być dziwne dla kogoś, kto nigdy na tę chorobę nie chorował. Dla mnie jednak jest to całkiem „normalne”. I cieszę się wtedy, kiedy w jakiejś sferze jest minimalnie lepiej, nawet jeśli tej radości po mnie nie widać. Z własnego przykładu sądzę, że zdrowe odżywianie się pomaga na liczne przypadłości, nie tylko na schudnięcie, o którym tu Państwo tak wiele piszecie. Prawda jest taka, że większość chorób dałoby się wyeliminować dietą lub przynajmniej zmniejszyć siłę ich rażenia… Warto się interesować tym, co jemy i sprawdzać, co to są za produkty i czym się one cechują.

Odnośnik do komentarza

Wiem, że to nie do końca temat tego forum, ale… Moim zdaniem warto się zainteresować targami zdrowej żywności i przede wszystkim tym, co wystawcy mają do powiedzenia w tym temacie. Wiesz, co jesz – mówi znana zasada i moim zdaniem warto się jej trzymać. Większość problemów zdrowotnych wynika z diety i niewłaściwego podejścia do odżywiania. Przecież nawet takie choroby jak depresja, też da się przejść łagodnie przy odpowiednim podejściu do jedzenia. Sama zauważam to u siebie. Jestem osobą, która od dawna ma problemy z alergią, ale mocną alergią. Odkąd przestałam jeść mocno przetworzoną żywność ten problem praktycznie nie występuje. To samo moim zdaniem tyczy się spraw związanych z wagą… Możemy jeść mało, ale jeśli żywimy się wyłącznie tym, co maksymalnie przetworzone – to niestety nie będzie to miało na nas dobrego wpływu i tak, będziemy tyć. Żeby schudnąć nie trzeba zachowywać się obsesyjnie, trzeba po prostu zwiększyć świadomość żywieniową...

https://www.youtube.com/watch?v=SvmFga9V8uU

Odnośnik do komentarza

Kiedyś bardzo obsesyjnie podchodziłam do diety, potrafiłam się ważyć co pięć godzin… Wyobrażacie to sobie? Dla mnie to jakiś dramat… Ale rzeczywiście tak było. Oczekiwałam, że jak zacznę się odchudzać to następnego dnia już będzie widać efekty. Niestety efekt był taki, że kiedy przybierałam na wadze, choćby te 300 gram, to już byłam przerażona, że coś zrobiłam nie tak. Tymczasem, mogła to być po prostu woda, która się zebrała w organizmie. Niestety nie jestem z siebie zadowolona, ale tak właśnie było. Odmawiałam sobie wszystkiego co lubię i zajadałam smutki, w efekcie jadłam dwa razy więcej i spowodowało to, że waga wcale nie chciała spadać. Odchudzanie jest w naszej psychice i powinniśmy podejść do tego tematu od dobrej strony. Idąc moją ścieżką, można niestety wpaść w poważną depresję i przy okazji sobie zrujnować zdrowie tam, gdzie się da. Lepiej jest podejść do sprawy ze spokojem i świadomością tego, że natura to proces i działa procesualnie. Nie można oczekiwać poprawy z dnia na dzień, dlatego ważniejsza jest zmiana nawyków, niż rzucanie się w wir diety.

https://www.youtube.com/watch?v=KSztnjrfkpA

 

Odnośnik do komentarza
Gość Wendaaaaki12

Mam problem mam 12 lat ważę 35kg i mam 1,43cm wzrostu. Chodz na akrobatykę zawsze o 18 na wieczór biegam odżywiam się w miarę zdrowo a ja jagby od kilkunastu mięsięcy nie rosnę :(. Nie wiem co dalej . moi rodzice mają : tata 1,89 a mama 1,67 .

Błagam jakies rady albo odpowiedzi dlaczego tak wolno? wszyscy w mojej klasie mn ie już dawno przerośli:(.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...