Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić, aby być wyższym?


Gość happy2k9

Rekomendowane odpowiedzi

Gość happy2k9

Mam 16 lat, 76kg, 182cm wzrostu, nie urosłem nic od ponad pół roku. Chodzę regularnie na siłownie od roku, ale unikam ćwiczeń na nogi i obciążające kręgosłup. Moja mama ma 160, mój tata 174. Nie pytam czy moge jeszcze urosnąć, bo nie jesteście wróżkami :), pytam czy naprzykład pomogłoby branie hormonu wzrostu, albo jakieś \\\\\"cudowne\\\\\" ćwiczenia.

Odnośnik do komentarza

Masz dopiero 16 lat, mężczyźni rozwijają się do 21 roku życia, więc nie wykluczone jest, że jeszcze urośniesz poza tym przy Twoim wzroście nie widzę potrzeby brania hormonu wzrostu – somatotropiny. Hormon wzrostu podaje się tylko w przypadku poważnych zaburzeń, stosuje się go w leczeniu karłowatości pochodzenia przysadkowego, a także w zespołach genetycznie uwarunkowanej niskorosłości – zespole Turnera. W przypadku nieuzasadnionego zażywania hormonu wzrostu mogą pojawić się negatywne skutki takie jak podniesienie ciśnienia śródczaszkowego.
Co do ćwiczeń do jak to określiłeś magiczne ćwiczenia nie istnieją, Twój wzrost jest uwarunkowany genetycznie

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 17 lat , ważę 60 kg i mój wzrost wynosi 167 cm. Od trzech miesięcy chodzę na siłownię i ćwiczę na wszystkie partie ciała starając się nie przeciążać kręgosłupa.Mój problem polega na tym że jestem niski w stosunku do moich rówieśników.W ciągu ostatniego roku urosłem tylko 4 cm.Proszę mi doradzić co jeść i co mam robić aby przyśpieszyć swój wzrost.Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza

Niestety nie da się przyspieszyć wzrostu, na przykład jedząc określone produkty. Jednak ćwicząc na siłowni możesz zwiększyć ilość białka w swoim menu. Jedź więcej chudego mięsa, nabiału, fasoli, soi. Dzięki temu Twoje mięśnie będą się szybciej rozwijać.

Odnośnik do komentarza

Witam! Mam 22 lata i 176/7 cm wzrostu, od pewnego czasu mój wzrost stał się obsesją, źle się czuje jadąc w autobusie gdzie widze dziewczynę patrzącą na mnie z góry. Z uwagi na fakt, że żyjemy w czasach gdzie dzięki komputerom i internetowi można zapytać o wszystko ja też postanowiłem korzystać z tego przywileju. Jak to wreszcie jest z naszym wzrostem, podobno na jego wpływ ma hormon wzrostu który jest wydzielany przez przysadkę mózgową, a sprzyjają mu aminokwasy, szczegulnie arninina i lizyna. Czy zwiększenie zpożycia białka poprawnie wpłynie na wzrost naszego organizmu? Jak wygląda sprawa z chrząstka nasadową naszych kości, czy to prawda, że rośniemy tylko w 2 fazach naszego życia, które przypadają na 11-13 oraz 15-16 lata?? Czy mamy możliwość wpłynięcia na nasz wzrost, czy liczą się tylko geny ?? Wiele czytałem o procesie wzrostu naszych kości i nadal nierozumiem jednego, wielu ludzi tłumaczu, że rośniemu tylko to pewnego okresu, przeważnie do 20 roku, to dlaczego wszędzie czytam że proces ten trwa do 25 roku i włańnie do tego okresu nasze kości się kształtują, a chrząstka nasadowa powoli zanika po to by przeobrazić się w pełną struktuę kości. Znam wielu lidzi którzy maja rodziców po 170/76 cm wzrostu a ich dzieci potrafią ich jeszcze przerosną i osiągają wzrost po 180 a nawet i więcej centymetów. Mój tata ma 180 cm a ja go nawet nie moge przerosnąć. Jak to wreszcie jest, czy ktoś potrafi, zechce mi to wytłumaczyć ?Czyjest jakaś szansa na to, że w moim wieku jeszcze można urosnąć ??

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że szansa na urośnięcie w tym wieku nie jest duża. Nie wykluczam, ze można urosnąć może góra 2 cm, lecz nie więcej. Z tego co czytałam najważniejsze są geny, to co w nich jest zapisane, również wzrost. Jednak próbując przewidzieć, czy dziecko urośnie duże nie możemy patrzeć jedynie na rodziców, lecz także na dziadków, pradziadków itd. To co jest zapisane w genach może być zaburzone, jeśli nastolatek nie dostarcza organizmowi odpowiednią ilość aminokwasów. Jednak sądzę, że jeśli ta osoba zaczęłaby zjadać bardzo duże ilości białka to i tak nic nie zmieniłoby zapisu w genach, więc nie miałoby to znaczenia w procesie rośnięcia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mam 12 lat gdy byłam mała miałam atopowe zapalenieskóry i dostawałam sterydy gdy miałam 6 lat zaczoł mi rosną biust muj wiek kostny jest o 3 lat za wcześnie chce być modelką ale mam tylko 158cm od 2 lat mieśiączkuje muj tata ma 170 a mam 160 co moge zrobić
odpowiedz edytuj

Odnośnik do komentarza

Masz dopiero 12 lat, więc jeszcze przez kilka będziesz rosła. Skoro twoi rodzice są wyżsi to jeszcze trochę urośniesz, ale masz małe szanse osiągnąć wzrost modelki, gdyż takie dziewczyny są bardzo wysokie, a Ty nie masz raczej takich genów patrząc na wzrost rodziców.

Odnośnik do komentarza

Możesz jeszcze troszkę urosnąć, lecz najprawdopodobniej nie więcej niż kilka cm. Jeśli chodzi o ćwiczenia, to wybierz to co Ci sprawia największa przyjemność. Może być bieganie, siatkówka, rower lub pilates. Natomiast dieta musi być przede wszystkim zdrowa. Nie głoduj, nie stosuj diet białkowych czy innych wyniszczających organizm. Jedz 5 posiłków dziennie, sięgaj często po owoce, warzywa, nabiał, chude mięso, ciemne pieczywo i kasze. Poza tym pamiętaj, ze na efekty trzeba poczekać. Bądź cierpliwa! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

wiatm wszystkich mam 13 lat i 160 cm wzrostu zdarza mi sie zapalić (gdy sie denerwuje to dosyć często),dużo ćwicze mój tata ma 165cm a mama 153 cm,rozchodzi mi sie jednak o to czy są jakieś szanse że do 14-15,5 lat urósł bym do około 170?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...