Skocz do zawartości
Forum

Czy moje objawy wynikają z hipochondrii?


Gość P...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 15 lat i od dłuższego czasu chyba cierpie na hipochondrie, "miałam" już zawał serca, raka gardła, raka kości, raka mózgu a nawet raka jelita grubego, później z nim mi przeszło i było okej nie wymyśliłam sobie żadnych nowych chorób, ale niedawno to znowu wróciło i ja już nie daje rady bo boje się że teraz mogę mieć go tak na serio...Mam trudności z wypróżnianiem, nie raz mnie boli brzuch aż tak że niedobrze mi jest ale to może być spowodowane stresem...na ścianie odbytu wyczułam jakby "guza" ale nie boli mnie on i wyczytałam w Internecie że może to być tyłozgięcie trzonu macicy, jednak najbardziej niepokoi mnie to, że mam tak jakby wrażenie ociężałego brzucha, i chyba odkąd przeczytałam że przy tym raku może być taki objaw to od tego czasu mam takie wrażenie...tak bardzo się boje, że naprawdę mogę go mieć, mówiłam o tym mojej mamie a ona mi powiedziała że miałam przecież robione badania i nic nie wyszło...no ale to były te podstawowe jak mocz, morfologia i kał...nie wiem już co mam robić, prawie codziennie przez to płacze i non stop uciskam sobie brzuch żeby zobaczyć czy nie wyczuje jakiegoś guza..co mam zrobić, czy mam go tak na serio czy może jednak to wina tej hipochondrii?:(

Odnośnik do komentarza

15-latka nie zna tylu terminów medycznych.
Musiałaś te choroby wynajdywać od 12 roku życia,z tyłozgięciem macicy włącznie.
Nie masz hipochondrii bo jesteś wytworem copywritera lub BOT-a.
Czy wiesz na czym polega zawał serca?

Odnośnik do komentarza

Daj spokój ,bo na to, kto i co pisze,nikt tu nie ma wpływu. Człowiek ,czy program, kto to wie. Ja w tych wątkach nie piszę i tyle, bo po co walczyć z wiatrakami... nie ma sensu. Tobie radzę to samo. I tak nasze wpisy zostaną usunięte.
Z pewnymi rzeczami trzeba się poprostu godzić lub je ignorować. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Przestań czytać o chorobach, przestań zaglądać do tych stron, nie nakręcaj się.
Sugestia ma ogromną siłę, dzięki niej możesz uzdrowić się, ale możesz też wpaść w chorobę. Na szczęście dla ciebie, nic nie dzieje się natychmiast.
Jeśli zmienisz to negatywne myślenie na pozytywne, czyli będziesz sobie powtarzać, że jesteś zdrowa, to masz ogromną szansę na to, że wszystko wróci do normy.

Odnośnik do komentarza

Hipochondria to ciężka choroba psychiczna klasyfikowana jako Zaburzenie Obsesyjno-Kompulsyjne.Samo wmawianie sobie chorób nie wyczerpuje znamion choroby,muszą wystąpić kompulsje czyli wizyty u lekarza itd.
Pani magister psychologii,ja się nie będę chwalił swoimi tytułami ale to wstyd aby ktoś z tytułem zawodowym magistra promował tego typu posty udzielając odpowiedzi.
Chyba że to nie pani wizerunek i personalia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...