Skocz do zawartości
Forum

Kwas Hialuronowy powikłania


Gość NatiitaNa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NatiitaNa

Wszystkim szczerze odradzam wykonywanie czy to nawilżenia czy powiększenia ust kwasem hialuronowym. W zeszłym roku po wakacjach (na początku września) wykonałam zabieg nawilżenia ust hialuronem. Chodziło o odżywienie ust jak i wypełnienie niewielkich zmarszczek. Zależało mi wyłącznie na powyższym, nie chciałam powiększać. Dlatego w górną i dolną wargę pani doktor wykonująca zabieg podała łącznie 0,5ml kwasu juvaderm usieciowanego.
Ładnymi ustami, gładkimi i nawilżonymi cieszyłam się zaledwie niespełna 2mc.Po tym czasie usta zaczęły puchnąć. I nie tylko same usta ale również wokół ust -pod samym nosem również.
Pani doktor do której zgłosiłam się z problemem, najpierw zaleciła 14dniową terapię antybiotykami i w tym samym czasie hialuronidazę (2razy). Pod koniec grudnia (!) opuchlizna zaczęła schodzić, w między czasie zrobiłam posiew tego co wyciekało z ogromnych bąbli (brak drobnoustrojów chorobotwórczych).
Reakcja tkanek na hialuron usieciowany. Taka jest obecna diagnoza.
Dzisiaj jestem już po 6 hialuronidazach. Aż trudno uwierzyć że 0,5ml ampułki która została podana wymaga takiej ilości hialuronidazy.
Opuchlizna pod nosem zeszła - dzięki czemu już nie straszę i mogłam wrócić do pracy. Usta wciąż są zdeformowane, w grudach - niektóre bolesne. Byłam u dwóch chirurgów plastyków. Obaj chętni by się podjąć usunięcia tkanek, ale również obaj lekarze stwierdzili to samo, że odczyn jest tak rozległy, że po usunięciu mogę mieć trwale zdeformowaną skórę wokół ust jak i same usta. Na diagnozy i hialuronidazę wydałam już ponad 2tys zł. I wciąż końca nie widać.
Piszę to wszystko by ostrzec Was dziewczyny. Ja sama nie mogę sobie wydarować, że przez głupią chęć nawilżenia ust (które równie dobrze mogłam odżywić maseczkami z awokado i oleju kokosowego tylko musiałabym chwilę poczekać na efekt) - robiąc "na skróty na szybko" zniszczyłam je hialuronem :o((( Były zwyczajnie po lecie, od słońca wysuszone. Ale ładne kształtne. Teraz mam bulwy, grudy, deformacje.
Wszystkim "kreatywnym" od razu powiem - nie, tych bulw nie da się wycisnąć, to nie takie proste! bo jest to tkanka a la włókniak czy ziarniniak która się natworzyła obrosła w miejscach gdzie organizm zareagował na hialuron. Dodam, że jestem i zawsze byłam osobą zdrową, bez żadnych skaz czy chorób autoimmunologicznych.
Dziewczyny, kwas hialuronowy: "ten fantastyczny preparat, całkowicie neutralny i bezpieczny"? (!???) Uwierzyłam naiwnie w marketing, a teraz żałuję.
Wszystkich ostrzegam. Powikłania są okropne.

Odnośnik do komentarza

Nigdy w życiu nie miałam żadnych powikłan po kwasie. Ale ja korzystam z usług renomowanego gabinetu gdzie jest przestrzegana higiena, moj lekarz korzysta z custom packów od restylane. Nigdy nic mi się nie przydarzyło.

Odnośnik do komentarza
Gość MalleckaNst

~NancyF
Nigdy w życiu nie miałam żadnych powikłan po kwasie. Ale ja korzystam z usług renomowanego gabinetu gdzie jest przestrzegana higiena, moj lekarz korzysta z custom packów od restylane. Nigdy nic mi się nie przydarzyło.

Te zestawy Custom Pack od Restylane to nowość na rynku ale super sprawa. Coraz więcej gabinetów je ma i dobrze, bo higiena i sterylność zabiegu to podstawa!

Odnośnik do komentarza
Gość Tamara Streuzel

Byłam na specjalnej konferencji właśnie dotyczących Custom Pack od Restylane. Bardzo fajna sprawa, przede wszystkim wygodna dla lekarza jak i również dla pacjentki. Ważne tez jest to jakiego kwasu używamy, czy jest on znanego pochodzenia. Zawsze zamawiam u dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Gość Jess Glynne

Jak ktoś trafił tak jak autorka, na za przeproszeniem do niczego lekarza albo co gorsza kosmetyczkę.... to juz w ogóle umarł w butach to tak potem jest. I jak jeszcze nie stosował jakiejs higieny to masakra. To potem jest tak jak jest. A Custom Pack wypuścił restylane, już jakiś czas temu. Widziałam to na ich profilu na fb.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...