Skocz do zawartości
Forum

Jak się leczyć ? Kręgosłup


Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 lat boli mnie kręgosłup. Zaczęło się od odcinka piersiowego, później lędźwiowego a teraz bolą mnie już całe plecy. Rehabilitant stwierdził że mam prawostronne skrzywienie odcinka piersiowego a lewostronne lędźwiowego i do tego rotacyjne bo po lewej stronie wystają mi żebra. Bardzo boli mnie ta wystająca kość aż drętwieje mi cala lewa ręka. Rehabilitacja i ćwiczenia nie pomagają na ból a ja już nie wiem co mam robić. Ortopedzi wcale mi nie pomagaja. Jeden zobaczył moje plecy i dal skierowanie na rehabilitację a drugi zobaczyl zdjęcie i przepisal leki i kazal chodzic na prywatne masaże. Zaden ortopeda nie powiedział mi nawet o tym rotacyjnym skrzywieniu które jest dla mnie najbardziej bolesne i najbardziej widocze na moim ciele. Nawet nie znam przyczyny tych skrzywień oraz nie wiem jakie to są rodzaje sprzywien. Powodem skrzywienia ponoć może być krótsza kończyna a mi nawet nikt nic nie zbadal. Chce zrobic rezonans prywatnie ale nie wiem czy z kontrastem czy bez. I nie wiem do jakiego lekarza powinnam się udac po pomoc? Czy to mi w czymś pomoże? Jaki lekarz omawia taki rezonans ? Błagam o pomoc!

Odnośnik do komentarza

Nie trzeba z kontrastem, na raz zrobisz i tak jeden odcinek , czyli lędźwiowy lub piersiowy.
Dlaczego nie nosiłaś buta ortopedycznego, albo nie miałaś opracji, przecież wiadomo, że kregoslup się skrzywi, jeśli jedna noga jest krótsza.
Taki kręgosłup mają młode osoby, chociaż mają równe nogi, a przyczyny są różne, łącznie z wadami od urodzenia.
Ortopeda interpretuje takie obrazy, ale dobry fizjoterapeuta powinien nauczyć Cię ćwiczyć, bo nie ma innego leczenia, chyba, że operacja.
Ale najpierw powinnaś mieć wyrównane nogi.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Uszeregujmy kilka rzeczy. Samo skrzywienie kręgosłupa nie musi boleć. Ból powodują nadmiernie napięte tkanki. Skrócenie kończyny może być strukturalne lub funkcjonalne. Strukturalne jest wadą wrodzoną lub wynikiem złamania. Funkcjonalne to pozorne skrócenie kończyny np. poprzez skrócone mięśnie lub zwężenie szpary stawowej - da się je wyrównać za pomocą właściwej rehabilitacji i ćwiczeń. Czasami stosuje się wkładki do butów. Bardzo skuteczną formą leczenia bólów kręgosłupa jest rehabilitacja. Operację uważam jako ostateczność, choć i to nie daje gwarancji zniesienia objawów. Jedyne, co możesz zrobić, to poszukać fizjoterapeuty, który w końcu będzie skuteczny. Niestety, najczęściej jest to droga prywatna. Na NFZ rola fizjoterapeuty ogranicza się jedynie do wykonania zlecenia lekarskiego.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ale ja nie napisałam że maam krótszą kończynę. Napisalam ze slyszalam ze moze byc to powodem skrzywień a że nawet nikt tego u mnie nie sprawdzil. Cwiczenia robię, rehabilitację mialam a ból jest. Chcę dowiedzieć sie co mam robić aby w ogóle zdiagnozować dlaczego to jest, od czego i co to ogólnie jest za skrzywienie, bo ja nie wiem nic na temat moich bolących pleców. Chce wiedziec czy powinnam zrobić prywatnie teeb rezosans i doo jakiego lekarza sie z tym udac.

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej nierówna długość kończyn może miec wpływ na stan kręgosłupa,jednak weź pod uwagę,ze bardzo często zły wpływ na jego stan ma tryb życia jaki prowadzimy:
niewielka ilość aktywności fizycznej
praca siedząca
dźwiganie ciężkich przedmiotów
Polecam zajrzeć sobie tutaj:
http://rehabilitacjakrakow.com.pl/leczenie-schorzen-kregoslupa/
Na stronie jest opisane, na czym polega leczenie schorzeń kręgosłupa. Operacja jest jedynie ostatecznością i ZAWSZE warto jest skorzystać z pomocy rozwiązań mało inwazyjnych. A nie od razu operacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Gość Jankajaaa

Jako że temat jest dosyć istotny, bo w pewnym momencie może dotknąć każdej z nas postanowiłam się wypowiedzieć. Niestety moja najmłodsza córka od ponad 2 lat borykała się z uciążliwym bólem pleców. Na początek wiadomo - próbowaliśmy różnego rodzaju maści, okładów i masaży. Niestety efekty były bardzo mizerne. Jak każda matka - chciałam pomóc swojemu dziecku, więc zaczęłam szukać. W ten sposób moja córka trafiła pod skrzydła Szymczuk Medical - www.szymczukmedical.pl .  Bóle zdarzają się teraz bardzo rzadko, a wszystko idzie na tyle dobrze, że już niedługo córka będzie mogła o nich zapomnieć.

Odnośnik do komentarza

Bardzo Ci współczuję. Ja także przez długi czas męczyłam się z bólem pleców. Po wykonaniu badań zapisałam się na terapię manualną w centrum www.vitalmed.org.pl . Leczenie przyniosło oczekiwane rezultaty i już po kilku tygodniach ból ustał. Teraz chodzę regularnie na basen i staram się ograniczać siedzenie przy komputerze.

Edytowane przez GoosiaaPl
Odnośnik do komentarza

Podstawą leczenia jest na pewno wizyta u lekarza. Możliwe, że Twój rehabilitant pomylił się podczas oceny choroby. Mogę Ci także polecić zakład fizjoterapii www.dzis.eu. Miałam tam leczony ból kręgosłupa spowodowany dyskopatią. Po kilku tygodniach rehabilitacji ból ustał, a ja mogłam wrócić do codziennych obowiązków. Oczywiście od tamtej pory regularnie się rozciągam i chodzę na basen.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że przede wszystkim powinnaś udać się do dobrego specjalisty, który zdiagnozuję przyczynę problemu. Ja miałam stwierdzoną dyskopatię lędźwiową. Na rehabilitację chodziłam do przychodni www.zpozjedrzejow.pl. Tam miałam wykonane zabiegi i ćwiczenia rehabilitacyjne, dzięki którym wróciłam do pełnej sprawności. Teraz dbam o swój kręgosłup i regularnie uprawiam sport.

Odnośnik do komentarza
Gość Piotrek20202

Mój szwagier miał olbrzymie problemy z kręgosłupem. Pracuje fizycznie, więc sprawne plecy to konieczność. Długo się z tym męczył, z mojego polecenia trafił na www.iortopedia.pl, najpierw na konsultacje on-line, a następnie stacjonarnie ? Okazało się, że kluczem do rozwiązania jego problemów są regularne, dobrze dobrane ćwiczenia, które mają wzmocnić pewne partie jego kręgosłupa. Zalecono także wizyty u fizjoterapeuty. 

Odnośnik do komentarza
Gość kolaanka

Ja też miałam spore problemy z kręgosłupem ale u mnie potrzebne było badanie rezonansem magnetycznym, badanie robiłam w Warszawie w https://radiomedica.pl/   dopiero po badaniu lekarz wiedział jakie zlecić mi leczenie i rehabilitację.

Odnośnik do komentarza
Gość Monika83

Myślę, że bez badań się nie obejdzie. Musisz dokładnie poznać przyczynę bólu. Ja przez długi czas zmagałam się z zespołem bolesnego barku. Po wizycie u specjalisty, zdecydowałam się na terapię falą uderzeniową w gabinecie www.finmed.com.pl. Zabiegi znacznie ograniczyły ból i przywróciły sprawność mojego barku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...