Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć 30 kg w 2-3 miesiące?


Gość kamila1497

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamila1497

Witam. Mam 14 lat i ważę 98kg przy wzroście 175cm - tak wiem, to zdecydowanie za dużo, dlatego postanawiam się pozbyć tych zbędnych kilogramów. 1,5 roku temu byłam u dobrego dietetyka, który rozpisał mi wszystko bardzo szczegółowo. Stosowałam odpowiednią dla mojego organizmu dietę i schudłam na niej do 84kg - 12 kg (8kg w miesiąc). Chudłam prawidłowo, wiem bo byłam pod stałą opieką lekarską. Doszłam do wniosku że ta dieta juz mi się znudziła i chce zakończyć odchudzanie na tych 84kg. Lecz niestety pojawił się \"efekt jojo\" :( i przytyłam znów 14kg. Więc jest gorzej niż na początku. Nie chce stosować tej diety co podał mi dietetyk bo mi zbrzydła i nawet nie moge patrzeć na ten przydział produktów. Ostatnio też stosowałam dietę 1000 kalorii i ona była najlepsza. (schudłam 4kg w 4 dni!) Lecz zaczęłam wynajdywać słodycze mające mało kalorii i pózniej np brałam już batona zamiast śniadania itp i się poddałam. Bardzo chce schudnąć 25-30kg dosyć szybko na ten rok szkolny czyli gdzieś do połowy września ale moze być dłużej. Z góry mówie że do diety bede stosowała 3-4 razy tygodniowo rower (cycling, speening) + jakieś ćwiczenia rozciągające. Proszę o poradę co powinnam zrobić, jaką dietę wybrać?

Odnośnik do komentarza

diety nie powinno ot tak się zmieniać, szczególnie jeżeli jest skuteczna. Skoro stosowana dieta Ci zbrzydła to poproś lekarza o jakieś jej urozmaicenie. nie wprowadzaj na własną rękę produktów, ani tym bardziej nie zmieniaj diety. Takie działanie może się skończyć ponownym przybraniem na wadzę. Jeżeli nie chcesz iść do lekarza to zamieść na forum swoją dietę, wtedy będę mogła ją zmodyfikować tak, aby ci odpowiadała

Odnośnik do komentarza
Gość gównomoniczko

Ja też bym chciała tylroe schudnąć ale to chyba jest niemożliwe bo ja mam 12 mam 173 cm wzrostu i ważę 79kg i ciągle mie przezywają od grubasów i w ogóle takie żeczy gadają jak chcę zmienić dietę i ćwiczenia to ciągle zawracam się do poprzedniego stylu życia wiec wiem jak ci trudno ale nie martw sie jak bedziesz cierpliwa będziesz miala dobre intevje i bedziesz szanować nasze rady to krok po kroku i schudniesz dużo w naprawdę nie takim dużym czasie :)

Odnośnik do komentarza
Gość Tabakiera

Skoro chcesz schudnąć to powinnaś sama zastosować się do tych rad. Masz problem z motywacją bo może chcesz zbyt radykalnie wprowadzić zmiany? Nie zaczynaj od zupełnego ostawienia słodyczy tylko np ustal że jesz 1 batonik co drugi dzień a nie codziennie, albo zamiast słodzić 2 łyzeczkami herbatę słódź jedną, metoda małych kroczków.

Odnośnik do komentarza

taaaaak, Ty byś chciała szybko schudnąć, ale jedząc jednocześnie batony.
Przy tak szybkim chudnięciu musiałabyś się głodzić, wycieńczysz organizm i nawet gdyby jakimś trafem ci się udało to w następne 2 miesiące odbije Ci się to z nawiązką. To tak nie działa: chcę i mam. Poza tym pomyśl o skórze która ci zostanie, po tak szybkim schudnięciu bedzie jej dużo, wiszącej i brzydkiej ponieważ nie dasz rady ćwiczeniami przywrócić jej elastyczności, nie w tak krótkim czasie.

Z całego serca odradzam Ci taki krok. Będziesz żałowała. Ciało to nie bar szybkiej obsługi, nie działa "mówisz i masz". Długofalowe małe kroki będą znacznie trwalsze w skutkach.
życzę Ci powodzenia i wytrwałości

Odnośnik do komentarza

Nazywam się Marysia i mam ten sam kłopot ważę 56 kg i też bym chciała schudnąć a mam 11 lat . Myślę żeby schudnąć trzeba robić po 30 minut ćwiczenia i być na die cię a jak już być schudła to nie rezygnuj z diety i ćwiczeń ale możesz skrócić ćwiczenia na 15 minut w jeden dzień

Odnośnik do komentarza
Gość Bulikulitulimuli

Na 175 cm tyle kilo to nic! Ja przez operacje wykonana w dziecinstwie mam problem z hormonami tarczyca i ogolnie przez chorobe jedzac jak nirmalna osoba ciagle tyje lekarze tabletki gowno daja a diety tak w kit wiec w moim przypadku nie bylo to trwale to co nizej opisalam. Jesli jestes zdrowa to jak najbardziej bedzie skuteczna..

Ja 3 lata temu bylam na diecie chalwowej, tak chalwowej gdzie sie je 3x po 50 g chalwy. Myslisz ze to zart? Ojej przeciez chalwa to cukier tluszcz! To mega zapychacz, te 150 g chalwy i nic wiecej to ok 700 kcal a glodu nie bylo. Pewnie wiekszosc pomysli ze to paradoks jednak taki zapychacz dziala. W tydzien schudlam 5 kg. Dieta trwa 3 tygodnie. Ja jednak nie jestem wielbicielem slodyczy i mi zbrzydlo po tygodniu. Od tamtej pory nie patrze juz na chalwe bo mnie mdli ale efekty byly zaskakujace :D jeszcze inna diete mozesz sprobowac maslankowa ale to jak jestes w domu wakacje czy cos bo jak cie pogoni do klopka to wiesz :P na tej schudlam 3 kg w 5 dni gdy czulam glod to pilam szklanke. Mozesz tez sprobowac warzywnej ale jest bardziej rygorystyczna bo fakt w 100 g np brokula masz 70 chyba kcal ale po warzywach ja np jestem dalej glodna wiec dlugo sie nie sprawdzilo :D ewentualnie jedz 3 posilki syte. Rano ziemniak z wody sredniej wielkosci z koperkiem i jajkiem na obiad kasza gryczana ktora jest swietna! Z jakims kurczakiem byle nie smazonym ! I na kolacje mega micha salatki warzywmej lub owocowej :) co do cwiczen polecam na wyszczuplenie tali i wymodelowaniw brzucha a takze na wewnetrzne partie ud :)

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika d

W tym wieku, to po pierwsze nie wiem czy nie za duzó, po drugie tylko pod opieką lekarza specjalisty. Owszem gdybyś była starsza, to ostra dieta, ćwiczenia najlepeij jeszcze pod okiem trenera i powiedzmy Slimunox, ale nie jako 14 latka...

Odnośnik do komentarza
Gość Dietetyk Aleksandra
? Dla wszystkich, którzy zmagają się z nadmierną masą ciała, szykuję świetną niespodziankę!
? Chcę stworzyć serię bezpłatnych, ciekawych i praktycznych treści w temacie psychologicznych aspektów związanych z odchudzaniem i zmianą stylu życia, które sprawią, że dieta przestanie być udręką, a życie stanie się bardziej komfortowe!
? Dlatego też bardzo proszę Was o wypełnienie krótkiej ankiety, dzięki której jeszcze lepiej poznam Wasze potrzeby i przygotuję materiały, które będziecie mogli wykorzystać w 100%!
Oto link do ankiety:
? W ramach podziękowania za poświęcony czas, mam dla Was prezent! Możecie zadać mi nurtujące Was pytanie w aspekcie odchudzania, na które odpowiem na żywo w grupie wsparcia, do której link znajdziecie po wypełnieniu ankiety. Oczywiście wszystkie zadawane mi pytania i udzielane odpowiedzi będą anonimowe!
❤️ Dziękuję!
Odnośnik do komentarza
Gość PolinkaD

Najlepiej chudnąć stopniowo, dużo się ruszać, dobrać odpowiednią kalorykę i jeść zdrowe produkty. Zdrowie jest bardzo ważne w aspekcie odchudzania i trzeba dbać o tą sferę. Spory wybór zdrowego i w dodatku ekologicznego jedzenia jest w sklepie internetowym Ekoaleja. Warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...