Skocz do zawartości
Forum

Jakie jest ryzyko ciąży w moim przypadku?


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, w ostatni piątek zaczęłam odczuwać objawy zbliżającej się miesiączki (bóle brzucha, lekko brunatny śluz), którą miałam dostać 2 dni później. W nocy z piątku na sobotę w trakcie stosunku pękła prezerwatywa, co zauważyliśmy dopiero po fakcie. Kilka godzin po zdarzeniu zaczęła się moja miesiączka (miała zacząć się w poniedziałek, jednak wahania /- 2 dni są u mnie normalne). 15h po feralnym stosunku przyjęłam tabletkę "po" Es*****le. Lekarz uprzedził mnie o nieprzyjemnych skutkach ubocznych. Minęła jednak przeszło doba od zażycia leku, a u mnie wystąpił jedynie obrzęk i bolesność piersi (który może być związany z okresem, a nie lekiem). Brak objawów nadmienionych przez lekarza (nudności, bóle głowy i podbrzusza, nasilenie krwawienia, obniżony nastrój). Krwawienie menstruacyjne stało się jednak zdecydowanie bardziej skąpe, niż zazwyczaj, mimo że tuż przed zażyciem leku było normalne. Chciałam zapytać, czy to skąpe krwawienie może być spowodowane zażyciem leku dzień wcześniej? Chciałabym też zapytać, jakie jest ryzyko ciąży w moim przypadku (rozerwana prezerwatywa przy pełnym wytrysku na kilka godzin przed początkiem miesiączki, czyli teoretycznie dni niepłodne zażycie tabletki "po" 15h po stosunku). Uprzejmie dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość netporadnia pl

Po co Pani wzięła tabletkę "po" skoro dostała Pani miesiączkę? Współżyła Pani w dni niepłodne i kilka godzin po współżyciu nastąpiła miesiączka, więc możliwość zajścia w ciąże była zerowa. Ja bym zmieniła lekarza skoro poradził Pani przyjąć tą tabletkę. Po za tym tabletka "po" jest poronna, ponieważ nie pozwala na zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej, która ma już swoje odrębne DNA, czyli jest człowiekiem. Jest też szkodliwa dla gospodarki hormonalnej kobiety i może rozregulować późniejsze cykle. Niech Pani dba o siebie, bo przecież kiedyś zapragnie Pani być matką.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...