Skocz do zawartości
Forum

Czy mogę być w ciąży?


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 18 lutego uprawiałam z chłopakiem petting, ale byliśmy bardzo ostrożni i jesteśmy prawie pewni, że nasienie nie przedostało się do mojej pochwy (chłopak mył ręce, nie doszło do penetracji, narządy nawet się nie stykały). Prawdopodobnie miałam wtedy owulację (mam nieregularne cykle). Około 1,5 doby później zaczęło mnie bardzo boleć podbrzusze i miałam nudności. 21 lutego zrobiłam test ciążowy, który wyszedł negatywnie (zdaję sobie sprawę, że to wcześnie, ale podobno moja mama miała pozytywny wynik po dwóch dniach :)). Kolejny test zrobiłam 25 lutego, był to test innej firmy (napisano na nim, że może być wykonany 7 dnia) - również był negatywny. W poniedziałek 26 lutego byłam u ginekologa, który stwierdził, że prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo niskie. Musiał jednak robić usg przez odbyt, ponieważ jestem dziewicą, i przez to nie widząc pęcherzyka nie mógł jednak wykluczyć wczesnej ciąży. Miałam macicę grubości 14 mm, i nie był pewien czy to progesteron czy ciąża, więc zlecił badanie krwi bedą hcg. To dobry specjalista i jego zdaniem badanie zrobione na drugi dzień (jakoś po 8,5 doby od spotkania z chłopakiem) miało być wiarygodne. Badanie zrobiłam 27 lutego i jego wynik to <1,20 mlU/ml (norma dla "brak okresu ciąży" to według tego laboratorium od 0 do 2,7), więc wynik jest negatywny. Słyszałam, że beta jest w organizmie zawsze i taki wynik nie oznacza ciąży, tylko zmiany hormonalne. Niepokoją mnie jednak okropne zawroty głowy, nudności i ból brzucha już od ponad tygodnia, z dnia na dzień wydają się coraz gorsze. Najgorsze ze wszystkiego jest to, co dzieje się z moimi piersiami: aureole bardzo urosły, z małych stały się duże, wyraźne i brązowe, sutki są jakby fioletowe a na każdej piersi mniej-więcej 24 lutego pojawiło się po kilka wielkich, niebieskich żył. Piersi wydają się tez większe. Czy może to być spowodowane hormonami niezwiązanymi z ciąża? Bardzo się martwię, ponieważ nigdy tak nie wyglądały ani nie bolały przed miesiączka. Dodam, że pierwszy raz byliśmy z chłopakiem tak blisko, więc czy to stad mogą pochodzić zmiany hormonalne? Próbowałam sprawdzić swoją szjkę macicy, i według tego co mi się wydaje od kilku dni jest tak samo: jest nisko, dosyc twarda i otwarta, wydziela trochę śluzu, który na podpasce jest żółty. Czy mogę być w ciąży??? Błagam o pomoc, panikuję

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...