Skocz do zawartości
Forum

Co może mnie zmotywować do działania?


Gość j...l

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzę do 2 klasy LO, w gimnazjum nie miałem takich problemów, ale już 1 dnia w nowej szkole byłem nieobecny. Dużo gorzej jest w 2 klasie. Ostatnio nie mam siły ani motywacji, by wybrać się do szkoły. Często uczę się w domu sam, nauczyciele nie wydają mi się niezbędni, a dużo wydajniej i przyjemniej jest uczyć się w domu, więc nie chodzi o naukę, a o samą obecność w szkole. Bardzo nie lubię czasochłonnych dojazdów autobusem oraz wstawania wcześnie rano, nie mam również najmniejszej ochoty uczyć się niektórych przedmiotów, np. j. niemieckiego (uważam, że angielski wystarczy mi w zupełności, poza tym nie mam predyspozycji do nauki języków, jestem na rozszerzeniu matematyki i fizyki) i dlatego często nie ma mnie we wtorki... dużo niemieckiego, polskiego, nikomu niepotrzebna godzina wychowawcza, zaledwie 1 godzina fizyki. Wtorki to kompletna strata czasu i dużo lepiej spożytkuję czas zostając w domu. Wiem, że muszę chodzić do szkoły, żeby zdać i to, wydaje mi się, powoduje jakiś wewnętrzny konflikt. Z jednej strony są moje przekonania i poglądy dot. szkoły, a z drugiej obowiązek szkolny. Za każdym razem rano muszę zmuszać się do wyjścia z domu, często coś we mnie pęka i przed wyjściem z mieszkania albo nawet już na przystanku autobusowym rezygnuję z dalszej podróży... Zupełnie jak ze skokiem na bungee- powtarzam sobie, że dam radę ale im bliżej krawędzi, tym większe mam wątpliwości... i zostaję w domu. Kompletnie nie rozumiem tego uczucia, czyli chyba stresu czy strachu. Czasem nie ma mnie 2 dni, czasem 1, zdarzyły się 4. Od początku roku szkolnego nie było takiego tygodnia, żebym nie miał jakiejś nieobecności.. Muszę to jakoś przezwyciężyć, tylko nie wiem jak. Nieklasyfikowanie mi raczej nie grozi, chyba że sytuacja się pogorszy, ale opuszczanie lekcji od tak, bo coś mnie blokuje, nie jest normalne i negatywnie wpływa na opinię o mnie wśród osób w klasie i środowiska nauczycieli. Tak jak już napisałem, nie wiem, czy wiem, z czego ten strach/blokada wynika. Widzę pewien powód czy bieg wydarzeń, który spowodował obecną sytuację i chcę mieć pewność, czy moje rozumowanie jest racjonalne, jeśli tak, to potrzebuję rady, aby przerwać błędne koło: -Opuściłem pewnego dnia szkołę z powodu moich poglądów, które opisałem na początku tego posta/ z powodu braku motywacji. -Inne dni opuszczam, ponieważ dręczy mnie poczucie winy i stresuję się konfrontacją z reakcją nauczycieli, gdy po nieobecności, czy nawet spóźnieniu, pojawię się na lekcjach. -Podobno brak znajomych wśród rówieśników negatywnie wpływa na samopoczucie itd, a ja nie mam żadnych- tylko w internecie. Osobiście nie uważam, żeby to był jakiś problem, ale może i jest, skoro potwierdzili to naukowo czy coś. Poza tym większość czasu spędzam w domu przed komputerem albo ucząc się, a ze znajomymi trzeba coś robić, gdzieś wychodzić, rozmawiać, żeby utrzymać znajomość :) I tak w koło... jak mam znaleźć motywację do chodzenia każdego dnia do szkoły, skoro takie np. wtorki uważam za stratę czasu? Co może mnie zmotywować do działania? Jak pozbyć się niechęci do szkoły i skrajnego zmuszania się do chodzenia tam...? Chciałbym, żeby chociaż w jakimś stopniu chodzenie do szkoły sprawiało mi przyjemność..

Odnośnik do komentarza

Niemiecki, polski..to już dwa przedmioty, których się nie uczysz, więc możesz zawalić cały rok.
Co możesz zrobić?
Zmień sposób myślenia, że szkoła do niczego nie jest ci potrzebna. Powiedz sobie, że musisz, bo chcesz zdać.
Znajdź wszystkie pozytywy, po co ci w ogóle jest potrzebne świadectwo. Może chcesz iść na studia?
I zacznij się przekonywać, powtarzaj to sobie, naucz się nowego myślenia.
Wszystko siedzi w twojej głowie, to wszystko to twoje myśli - a myśli można zmieniać. Można je zmienić na budujące, dodające chęci, motywujące.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...