Skocz do zawartości
Forum

Jak leczyć uraz kolana po nartach?


Gość s...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miesiąc temu doznałam urazu na nartach. Połowa ciała się obróciła, połowa została w miejscu, Usłyszałam trzask, było bardzo opuchniete siniaki w dwóch miejscach utrzymują się do dziś . Po dwóch dniach pojechałam na Sor, lekarz powiedział że to stluczenie(chociaż ja myślę że skrecenie) i przez 4 tygodnie nosiłam stabilizator. Dziś ostatni dzień noszenia.. Problem w tym że kolano dalej boli jak chce zgiac np. jescze strzela. Co robić?

Odnośnik do komentarza

Stawy po takich urazach zwykle bolą przez dluższy czas. Jesli chcesz wrócić do pełnej sprawności, polecane są ćwiczenia rehabilitacyjne. Polecam zapisac się do dobrego gabinetu, w którym powiedzą Ci jakie ćwiczenia powinnas wykonywać aby poprawić swój stan. Dadzą Ci instruktaż. jakie dzialania możesz podjąć samodzielnie.
Dobrze jest również zastanowić się nad kupieniem sobie opaski kompresyjnej na kolano:
https://www.os1st.pl
Opaska taka stabilizuje, poza tym daje dobrą ochronę. Zmniejsza równiez ból.

Odnośnik do komentarza

a badania jakie lekarz zlecił? czy tylko obejrzał i odesłał do domu? jeśli tak to skonsultuj to z innym ortopedą, jak na moje powinien być zrobiony rezonans kolana z użyciem platformy do badań pod obciążeniem albo w pozycji wymuszonej. tak z reguły się właśnie robi,ojciec miał problem z więzadłami to robił to badanie w Pabianicach w Wizji V, a później czekała go operacja po której wrócił do pełnej sprawności

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...