Skocz do zawartości
Forum

jakie przyprawy?


Gość hersztt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Angelaja

Hmm na pewno nie może zabraknąć standardowych jak sól, pieprz i słodka papryka. Ale w moim domu dużo używam też majeranku, sypkiej cebuli i kurkumy. Jeśli o producenta chodzi to ostatnio testuje mono przyprawy od Knorr.

Odnośnik do komentarza
Gość pastalove

Ta cebulka z Knorr w kostkach jest sypka. Ta cebula z USA z monoprzypraw to takie jakby wiórki. Fajnie jest je dodawać do potraw i smak nadają świetny. Ale mogą być też np do posypania hoddogów :) Na pewno jako przyprawa jest rewelacyjna do mięs i sosów.

Odnośnik do komentarza
Gość martula5

Przyprawy muszą być przede wszystkim dobrej jakości. W końcu to one mają dawać smak i aromat. U mnie w kuchni najlepiej sprawdzają się mono przyprawy Knorr. Są świeże - bo to czuć od razu, no i wierzę w to, że pochodzą właśnie z tych miejsc, dzięki czemu są "oryginalne" :)

Odnośnik do komentarza
Gość Angelaja

~panalila
Sypka cebula? Co to za wynalazek, zdradzisz?

Ta Cebulka z USA Knorr jest w postaci takich wiórek. Nie jest sproszkowana tylko właśnie sypka. Nieźle się sprawdza jak dla mnie. Nawet niewielka ilość daje fajny posmak w sosach mięsnych czy zupie.

Odnośnik do komentarza

U mnie w kuchni najczęściej są uzywane

sol i pieprz

oregano

bazylia

chili - w wersji naturalnej, jak uda mi sie wyhodować krzak. Jak również w wersji suszonej, sama suszyłam ostatnio papryczki, aczkolwiek trzeba na nie uważać bo po ususzeniu znacznie zyskują na mocy pikantności :)

Bardzo wygodne są takie młynki do przypraw https://www.gastropuls.pl/mlynki-do-przypraw Które same w sobie są również ozdobą kuchni :)

ac2f6baac592e23978e0f397346a0075-680x680

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam przyprawy i dobrze przyprawione dania. Czym byłaby kapusta czy bigos bez majeranku ?

Ostatnio dużo używam ciekawych mieszanek: garam masala, przyprawy meksykańskiej, pomidor z czosnkiem i bazylią, pryprawy do grilla bez glutaminianu. Trzeba koniecznie czytać ich składy, żeby nie zawierały chemii, tylko naturalne przyprawy.

Polecam Sklep Agnex, jet to hurtownia, mają przyprawy w dużych opakowaniach i tanio. Po 100-150 g a nie po 10 g. Raz się kupi i starczy na długo.

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny,

czy kupujecie przyprawy na wagę, na przykład w sklepach internetowych, w większej gramaturze?

Zastanawiałąm się nad zamówieniem tutaj

https://www.vigorprzyprawy.pl/product-category/mieszanki-przyprawowe/przyprawy-do-wieprzowiny/

Biorąc pod uwagę cenę za kilogram wydaje się kuszące, lecz czy takie rozwiązanie się sprawdza? Czasem nachodzą mnie takie refleksje konsumenta ? 

Po prostu dość już mam kupowania niewielkich opakowań w sklepach oraz przesypywania. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...