Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość hersztt

jakie przyprawy?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hersztt

jakich przypraw najczęsciej uzywacie w swojej kuchni? macie ulubione marki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Angelaja

Hmm na pewno nie może zabraknąć standardowych jak sól, pieprz i słodka papryka. Ale w moim domu dużo używam też majeranku, sypkiej cebuli i kurkumy. Jeśli o producenta chodzi to ostatnio testuje mono przyprawy od Knorr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość panalila

Sypka cebula? Co to za wynalazek, zdradzisz? My z mężem uwielbiamy, ale dzieci nie cierpią kawałków cebuli w potrawach, taka sypka ma normalny smak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość rejeksandra

Sama w sobie nieco inny, wiadomo, jest wysuszona i sproszkowana, ale jak ją dodasz do jakiegoś dania to jest super. Bardzo aromatyczna i ma mnóstwo smaku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pastalove

Ta cebulka z Knorr w kostkach jest sypka. Ta cebula z USA z monoprzypraw to takie jakby wiórki. Fajnie jest je dodawać do potraw i smak nadają świetny. Ale mogą być też np do posypania hoddogów :) Na pewno jako przyprawa jest rewelacyjna do mięs i sosów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość morgannFF

U mnie najwięcej schodzi przyprawy do złotego kurczaka Knorr, w domu bardzo ją lubimy. Ta przyprawa jest w ruchu zwłaszcza gdy robimy coś na szybko :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość martula5

Przyprawy muszą być przede wszystkim dobrej jakości. W końcu to one mają dawać smak i aromat. U mnie w kuchni najlepiej sprawdzają się mono przyprawy Knorr. Są świeże - bo to czuć od razu, no i wierzę w to, że pochodzą właśnie z tych miejsc, dzięki czemu są "oryginalne" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Angelaja

~panalila
Sypka cebula? Co to za wynalazek, zdradzisz?

Ta Cebulka z USA Knorr jest w postaci takich wiórek. Nie jest sproszkowana tylko właśnie sypka. Nieźle się sprawdza jak dla mnie. Nawet niewielka ilość daje fajny posmak w sosach mięsnych czy zupie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja uwielbiam Zioła Ojca Mateusza, Papryka Słodka wędzona, Chilli, oregano, bazylia.... mogłabym wymieniać bez końca, ponieważ nie ma przyprawy której nie lubię :D Zamawiam na kilogramy ze strony planteon.pl - przyprawy są świeże, a i mogę sobie zamówić tyle ile chcę, a zazwyczaj zamawiam dużo, bo zioła u mnie w kuchni idą jak woda :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mrci

U mnie w kuchni najczęściej są uzywane

sol i pieprz

oregano

bazylia

chili - w wersji naturalnej, jak uda mi sie wyhodować krzak. Jak również w wersji suszonej, sama suszyłam ostatnio papryczki, aczkolwiek trzeba na nie uważać bo po ususzeniu znacznie zyskują na mocy pikantności :)

Bardzo wygodne są takie młynki do przypraw https://www.gastropuls.pl/mlynki-do-przypraw Które same w sobie są również ozdobą kuchni :)

ac2f6baac592e23978e0f397346a0075-680x680

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uwielbiam przyprawy i dobrze przyprawione dania. Czym byłaby kapusta czy bigos bez majeranku 🙂

Ostatnio dużo używam ciekawych mieszanek: garam masala, przyprawy meksykańskiej, pomidor z czosnkiem i bazylią, pryprawy do grilla bez glutaminianu. Trzeba koniecznie czytać ich składy, żeby nie zawierały chemii, tylko naturalne przyprawy.

Polecam Sklep Agnex, jet to hurtownia, mają przyprawy w dużych opakowaniach i tanio. Po 100-150 g a nie po 10 g. Raz się kupi i starczy na długo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość alex

Kurkuma, zioła prowansalskie, oregano, majeranek, pomidory suszone, czosnek, imbir (na jesień - zima).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam taką przyprawę, w której jest czosnek niedźwiedzi z suszonymi pomidorami i najchętniej dodawałabym ją wszędzie haha... jest świetna, naprawdę!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...