Skocz do zawartości
Forum

Czym mogę zastąpić mięso w jadłospisie?


Gość monika_121

Rekomendowane odpowiedzi

Gość monika_121

Witam, mam pytanie- nie jem mięsa oprócz ryb a chciałabym schudnąć. Czym mogę je zastąpić w jadłospisie. Co mogę zjeść na obiad mało kalorycznego a odżywczego. W każdej diecie na obiad jest jakieś mięso lecz ja go nie lubię i nie wiem jak dobrać swój obiad.Dodam że mam 16 lat.Proszę o pomoc.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Soja do tej pory była istnym cudem. Naukowcy wychwalali jak to jest zdrowa i jaki ma wspaniały wpływ na układ krwionośny. Jednak nie nieposzlakowaną opinia soi zaczęła się psuć. Co raz częściej dochodzą głosy od różnych naukowców ( Amerykańskie Stowarzyszenie Serca (American Heart Association; w skrócie AHA, czy Francuski Ośrodek Badań Raka)o tym,iż soja nie jest tak zdrowa.Ale po kolei.
Soja posiada w swoim składzie bardzo dużo białka ( do 40%), które jest bardzo wartościowe, a jego skład aminokwasowy jest zbliżony do białka mięsa. Białko soi posiada mniej aminokwasów siarkowych niż w białko zwierzęce.
Wykazano również możliwość nietolerancji białek sojowych. Objawami takiej nietolerancji są dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (biegunki, wymioty, gorączka, utrata apetytu). Panów na pewno zainteresuje, że soja, a dokładnie fitoestrogeny soi upośledzają plemniki spowalniając ich ruchliwość i prowadząc do zniszczenia ich DNA - co prowadzi do bezpłodności. Dodatkowo w obecnych czasach produkty sojowe są mocno przetworzone. Mają niewiele wartości odżywczych, gdyż w czasie wytwarzania wiele związków ulega zniszczeniu. Trzeba też pamiętać, że ciężko jest dostać soję naturalną - nie zmodyfikowaną genetycznie.
Jeżeli chcemy zastąpić mięso ( choć nie powinno się go zastępować) możemy do tego celu zastosować koncentraty białek serwetkowych. Jest produkt uboczny przy produkcji serów. Białka te mają odpowiedni skład aminokwasowy i stosunek poszczególnych aminokwasów do siebie.
Jednak radziłabym nie odstawiać mięsa. Można je ograniczyć, ale powinno się je spożywać.

Odnośnik do komentarza

a probowalas ciekawych roznorodnych produktow ktore mamy dostepne w sklpeach? nie sa tak niemile w smaku jak zwykle sojowe kotlety...polecalabym np pulpety wegusie, na pocatek w sosie pomidorowym:) gwarantuje,ze Ci posmakuja

Odnośnik do komentarza

kasze to i ja wprowadziłam do swojego jadłospisu ale nie wszystkie, niektórych nie cierpię. Co do blogów kulinarnych to jest to fajna sprawa tylko że... cześć z nich bazuje na produktach, które albo są bardzo drogie i przeciętnego kowalskiego na nie nie stać, albo owe produkty są trudno dostępne

Odnośnik do komentarza

Białko zwierzęce ogólnie jest ciężko zastąpić i nie ma takiego białka roślinnego które byłoby identyczne. Z białkami roślinnymi trzeba kombinować, liczyć i sprawdzać jakie ma aminokwasy, w jakich stosunkach. Bo to nie jest tak prosto, skoro decydujemy się na nie jedzenie mięsa to czymś musimy je zastąpić i musimy wiedzieć czego nam może zabraknąć.
Białko zwierzęce możemy zastąpić ( oczywiście bierzemy kilka z tych rzeczy)
- nabiał
-rośliny strączkowe ( groch, fasola, bób, soja ( najlepiej się wysilić i znaleźć tą niemodyfikowaną genetycznie)
- Aminokwasy siarkowe: papryka czerwona, czosnek, cebula, brokuły, brukselka, owies, i kiełków pszenicy.
- ryby
- owoce morze

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...