Skocz do zawartości
Forum

Rozwód za porozumieniem


Gość Mama2011

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam nietypowe pytanie ponieważ sprawa jest nietypowa. Mianowicie czy uzyskam rozwód mieszkając z mężem i dziećmi. ? Dodam że nasze pożycie małzeńakie zakończyło się w 2012 roku , w 2014 urodziłam syna którego ojcem nie jest mąż . po tylu latach kłótni chemy się rozwieźć a mieszkamy razem ze względu na dzieci proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Dodam tylko dla jasności oboje chcemy tego rozwodu nie wiemy jak się za to zabrać . wzięliśmy ślub cywilny jak skończyłam 18 lat ze wzgledu na dziecko i kuratora. Dodam że już wtedy gdybym miała odwage nie poszłam bym do urzędu i nie doszło by do ślubu :(

Odnośnik do komentarza

Ale skoro mieszkacie razem to sprawa bardziej skomplikowana, bo zachodzi podejrzenie, że chcesz się rozwieść z przyczyn korzyści materialnych, jako samotna matka. Żeby udowodnić, że tak nie jest, pewnie będziesz musiała udowodnić, że nie prowadzicie wspólnie gospodarstwa domowego i być może konieczy będzie podział majątku.

Musisz zwrócić się o pomoc prawną.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Nie mamy żadnego majątku. Jestem gotowa nawet nie wnioskować o alimenty. Ponieważ w marcu wracam do pracy .
A czy po rozwodzie od razu ktoś z nas bedzie musiał się wyprowadzić ? Mieszkanie jest wynajmowane. Płacimy je na pół tak jak inne rachunki

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie będziesz wnioskowała o alimenty ,to sprawa jeszcze bardziej podejrzana, nawet teraz ,żeby dostać 500+ samotna matka musi mieć orzeczone alimenty.

Z opisu wynika, że prowadzicie wspólne gospodarstwo domowe, nie wnikając głębiej ,co jest nie do udowodnienia, raczej nie macie szans na rozwód.
Musisz udowodnić trwały rozkład pożycia ,więc jak to zrobisz? To ,że masz dziecko z innym mężczyzną, nie ma wpływu na rozwód, skoro nie chcesz z nim być.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...