Skocz do zawartości
Forum

Czy jest możliwe zajście w ciążę?


Gość c...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacznę od tego, że mój cykl trwa zazwyczaj od 28 do 31 dni. Niestety, zapomnieliśmy się na chwilę i w 17 dniu cyklu (27.01) doszło z moim chłopakiem do zbliżenia, którego nie jestem pewna. Zabezpieczyliśmy się, ale prezerwatywa się nieznacznie zsunęła (partner twierdzi, że wg niego wszystko było w porządku), dlatego też postanowiłam, że nie będę ryzykować i po 14h od stosunku zażyłam tabletkę Escapelle. Jestem niesamowitą panikarą i obecnie odchodzę od zmysłów, bo lekarz, który wypisywał mi receptę stwierdził, że jeżeli "trafiliśmy" w samą owulację, lub chwilę przed nią i jakimś cudem prezerwatywa mogła zawieść, to mogło być już za późno, a internet nie jest zbyt łaskawy i roi się w nim od wypowiedzi kobiet, które zaszły w ciążę po zastosowaniu tabletki... Czy powinnam się aż tak martwić? Z góry dziękuję za poświęcony mi czas :)

Odnośnik do komentarza

Lekarz zgodnie z prawdą określił warunki niepowodzenia celowości zażycia tabletki.Jednak należy pamiętać że plemniki to nie sprinterzy i potrzebny jest czas na pokonanie odległości pani dróg rodnych.Pomocne tu są ; okoloowulacyjny śluz oraz ewentualy orgazm kobiety ułatwiający otwarcie szyjki ,ale o tym pani nie wspomina.

Odnośnik do komentarza
Gość autorka posta

dziękuję za odpowiedź :) orgazmu brak, ale niestety to już drugi cykl, w którym miałam problem z identyfikacja śluzu szyjkowego, dlatego właśnie spanikowałam i podchodząc do całej sytuacji nadwyraz nieufnie - wzięłam tabletkę.

Odnośnik do komentarza
Gość autorka posta

jeszcze raz dziękuję za pomoc i dodanie mi otuchy, dzisiaj jestem już o wiele spokojniejsza niż te dwa dni temu :) właściwa miesiączka powinna wystąpić u mnie za jakieś 5-6 dni, więc czekam z niecierpliwością. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...