Skocz do zawartości
Forum

Co po studiach psychologicznych?


Gość rondaa

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy, co chcesz robić po studiach, a możliwości jest wiele (szpitale, szkoły, poradnie, własny gabinet, coaching, doradztwo zawodowe etc.). Niektóre manewry wymagają doszkalania, np. jeśli chcesz być psychoterapeutą, warto pójść do szkoły psychoterapii. Zresztą nasz zawód wymaga niemal nieustannego doszkalania. Możesz od razu po studiach zrobić staż, a potem na stażu zastanowisz się, czy to Twoja droga, czy jednak pójść w inną stronę. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jejku ,młoda ,jak ja lubię takie początki .Od razu przychodzi mi na myśl wykład inauguracyjny ,który najwyraźniej przeoczyłas.Co się najbardziej opłaca?. ......w żłoby dano ,w jednym owies ,w drugim siano.....,bez obrazy.Czy widziałaś kiedykolwiek dobry film bez przyłożenia ręki psychologa,może jakąkolwiek korporacja ,reklama ,ekonomia -że nie wspomnę o tak modnej ostatnio teorii chaosu może obejść się bez tej dziedziny nauki?Dlatego proponuje Ci zacząć studiować cos ,co w klasie maturalnej bardzo lubiłas ,a następnie pogłębiając nadal psychologię ,połączyć to w jeden zawód.

Odnośnik do komentarza

Na pewno ,Unna-1, przed takim dylematem staje każdy absolwent ,czując podświadomie krótkosc kołdry czasowej zwanej życiem. Zakładając ,że czas to wielkość lematyczna ,tzn. nie można go cofnąć ,kupić ,przyspieszyć ......każdy z nas optymalizuje swoje działania tak ,aby było najlepiej. I tu masz rację ,autorka tak do końca nie sprecyzowala pytania.

Odnośnik do komentarza

Studia psychologiczne to nie wszystko. Gabinet to nie rozwiązanie dla młodego ucznia. Wiesz dla czego!? Bo nie posiadasz doświadczenia z ludźmi. Nie można otwierać gabinetu i uczyć się na ludziach. Powinieneś zatrudnić się do szpitala psychiatrycznego i brać udział w zajęciach terapeutycznych i dużo słuchać. Umiejętność podstawy słuchanie. 

Moim zdaniem prawdziwe wyszkolony psycholog nie pyta na forum co dalej. A co najważniejsze, aby być dobrym psychologiem to trzeba kilku lat pracy z ludźmi na różnej płaszczyźnie, problemów. Często praca wolantariacka i monarska uczy i nawet paliatywna jest wskazana. 

Najpierw od dobrych praktyk trzeba zacząć. Ja bym zaczęła od zatrudnienia w ośrodku dla trudnej młodzieży, gdzie nauczysz się być dobrym psychologiem. 

Resocjalizacji z pacjentem, naprawa poprzez bycie i obycie z problemem. 

Gabinet to dopiero jak osiągniesz wiedzę, na tyle że będziesz wiedzieć że pomożesz. 

To co mam do przekazania na dziś w ten temat. ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...