Skocz do zawartości
Forum

Zwolnienie lekarskie a pobyt w szpitalu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dnia 4 grudnia mój narzeczony jest na zwolnieniu lekarskim, z dniem 31 grudnia skończyła mu się umowa o pracę na czas określony. Dostał pocztą świadectwo pracy od pracodawcy. Zwolnienie miał wystawione od 04.12.2017r. na miesiąc tj. do 04.01.2018r. Dostał od lekarza skierowanie do szpitala i właśnie 4 stycznia miał zgłosić się na oddział. Pytanie co teraz z kolejnym zwolnieniem? Bo nowe dostanie prawdopodobnie przy wypisie ze szpitala a nie wiadomo ile będzie przebywał w szpitalu.. Czy powinien wziąć jakieś zaświadczenie od lekarza,że przebywa szpitalu, które ktoś dostarczy do ZUS? Co zrobić w takiej sytuacji? Boimy się aby nie stracił prawa do zasiłku chorobowego wypłacanego z ZUS. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Skoro umowa o pracę wygasła z końcem grudnia, to z tego co wiem, ubezpieczeniu jeszcze podlega do końca stycznia.
Nie dostanie zasilku chorobowego, bo już nie pracuje, ale nie bedzie musiał płacić za pobyt w szpitalu, jeśli tam trafi.
Nie wiem też czy dostanie chorobowe za grudzień, bo jeśli miał umowę zlecenie, nie miał obowiązku oplacania składek na chorobowe, chyba, że oplacał, to dostanie za okres od 4 do 31 grudnia.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...