Skocz do zawartości
Forum

Operacja zaćmy


Gość d...m

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Czy operacja zaćmy może się nie udać? Tzn. mózg nie reaguje na wymianę soczewki. Po 5 tygodniach od operacji (zaćma tylnotorebkowa) podczas wizyty w Centrum Zdrowia Dziecka lekarz stwierdził, że skoro nie ma poprawy to już jej nie będzie. Co dalej w takiej sytuacji? Dodam, że zaćmę stwierdzono w wieku 2 lat a operacje odwlekano przez 7 twierdząc, że nie ma jeszcze potrzeby...

Odnośnik do komentarza

Ja bym zmieniła lekarza i zasięgnęła porady w innym miejscu.
mojemu synowi pomógl dr Michnowski w Białymstoku, to nie jest tak daleko od Warszawy, chodzi o dziecko, a w dzisiejszych czasach kiedy prawie wszystko opiera się na obrazie, o jakość widzenia trzeba walczyć !
Znajdź lekarza, który tą walkę razem z Tobą stoczy, a nie rozłoży ręce i powie nic się nie da zrobić.

Odnośnik do komentarza

My z dziadkiem, długo szukaliśmy dobrej kliniki i nie zakładaliśmy gdzie konkretnie będzie wykonany zabieg, wiec pytaliśmy znajomych i szukaliśmy w internecie i podjęliśmy decyzje ze pojedziemy z dziadkiem na zabieg do Białegostoku, bo ta klinika według opinii pacjentów jest najlepsza- a mieszkamy we Wrocławiu. Wiec dziadek przechodził zabieg a my mieliśmy czas na zwiedzenie miasta. Bardzo dobra klinika- możemy śmiało rekomendować.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Wykryto u mnie zaćmę jakoś dwa lata temu podczas zwykłej kontroli okulistycznej. Myślałem, że po prostu pogorszyła mi się wada, dlatego poszedłem do pani okulistki. Jakież było moje zdziwienie, gdy się okazało, że to zaćma. Lewe oko było w tragicznym stanie, zaś prawe jeszcze całkiem OK. Pani okulistka powiedziała, że na NFZ to bym musiał czekać około dwóch lat. Dla mnie to zdecydowanie za długo. Nieostry obraz był nadzwyczaj niekomfortowy. Tak jak wszyscy moi poprzednicy – szukałem informacji w internecie na temat klinik zajmujących się usuwaniem zaćmy. Tak trafiłem na One Day Clinic w Ostrawie. Dokładnie tak – w Czechach. Z początku trochę mnie to zniechęciło, ale postanowiłem, że mam za dużo do stracenia, żeby nie skorzystać. Zapisałem się na wizytę kontrolną, a tydzień później jechałem już do One Day Clinic. Wspaniałe doświadczenie – za dwa tygodnie jadę usuwać zaćmę z prawego oka. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Laura Kalinowska

A nie lepiej by było Ci się zoperować w Polsce? W jakim stopniu masz tą zaćmę? U mnie ostrość widzenia przekracza 60% w związku z czym zabieg w ramach NFZ mi nie orzysługiwał. Dlatego zdecydowałam się, że pójde prywatnie, A że optegra ma jedną z najlepszych cen to zdecydowałam się na zabieg tutaj. zabieg jest w cenie 1999zł. Dopłaciłam sobie do lepszej soczewki multifokalnej i pozbyłam się pięknie okularów ;)

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że lepiej jednak w One Day Clinic. Ostrawa znajduje się i tak i tak przy granicy, więc nie ma się wrażenia, że wyjeżdża się na drugi koniec świata. Czekałem tyle co w prywatnej klinice w Polsce, a koszty dużo niższe. Więc nawet się nie zastanawiałem. Pozdrawiam i przepraszam, że odpisuję dopiero teraz.

Odnośnik do komentarza
Gość Alicja2236

Wszystko zależy jak wygląda właśnie ta ostrość wzroku. Moja mama miała zaćmę i zdecydowaliśmy się na wyjazd na zabieg z Optegrą do ich kliniki w Ostrawie. Przy okazji tez była rozliczana z NFZ. Na czekała bardzo krótko bo jedynie 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Gość Alicja2236

Wszystko zależy jak wygląda właśnie ta ostrość wzroku. Moja mama miała zaćmę i zdecydowaliśmy się na wyjazd na zabieg z Optegrą do ich kliniki w Ostrawie. Przy okazji tez była rozliczana z NFZ. Na czekała bardzo krótko bo jedynie 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Gość monika Gidek

Nie wiem o co dokładnie chodzi.. czy chodzi o zaćmę u dorosłego człowieka czy u dziecka ? bo chyba chodziło o dziecko ? jeżeli o dziecko... masakra, co to za lekarz który odwlekał zabieg ? przecież ta wada nie śpi tylko się cały czas pogłębia. Ciekawa jestem jak się sprawa potoczyła. moja córka miała zaćmę wrodzoną, ale miała ją zoperowana w Dzięgielewska instytucie Oka. Grunt to tez nasza szybka reakcja. Tutaj nie zwlekano z niczym. Dobrze Ci pisały inne osoby, zmienić lekarza, jeszcze bym go zaskarżyła !!!

Odnośnik do komentarza

W Polsce można wyleczyć zaćmę, ja zastanawiam się nad Optegra i zabiegiem tu na miejscu. Wiem ze koszt to 1999 zł…wiec nie tak zle. A jednak dorwała mnie ta choroba w młodym wieku i no muszę coś z tym zrobić. A nie chcę czekać…..

Odnośnik do komentarza
Gość Dariusz23

Zaćma to paskudna choroba i jedyną metodą jej leczenia jest operacja. Tutaj http://jakleczyczacme.pl/ poczytajcie sobie szerzej na ten temat. Aktualnie w wielu klinikach okulistycznych operują zaćmę, to zabieg jednego dnia więc tego samego dnia przychodzisz na zabieg i jesteś też w domu. Później jedynie kontrole.

Odnośnik do komentarza
Gość Miłosz

Ciekawy artykuł na temat zaćmy znajdziecie tutaj -  

https://vidiummedica.pl/zacma-wroci-slow-o-mylnie-okreslanej-zacmie-wtornej/  Warto przeczytać. Zaćma to częsta choroba oczu osób w starszym wieku. Zaćmy nie da się leczyć jakimiś tabletkami czy kroplami, konieczna jest operacja.  Na szczęście wiele klinik zajmuje się takimi operacjami, zarówno na NFZ jak i prywatnie.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...