Skocz do zawartości
Forum

Jak sie przekonać czy jestem w ciąży, kiedy nie mogę iść do lekarza


Gość e...m

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam 22 lata i od ponad roku stosuje tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21. Miesiączki od samego początku były regularne, praktycznie jak w zegarku. Tabletki zawsze przyjmuję o 23, ale wczoraj - będąc w pracy na nocnej zmianie - po raz pierwszy zdarzyło mi się zapomnieć. W niedzielę zaczęłam nowy blister, a więc pominięta została druga tabletka. Przyjęłam ją zaraz po obudzeniu się, tj. koło 12:30, czyli z 13-godzinnym opóźnieniem. Miesiączka skończyła mi się w sobotę, a w nocy z sobotę na niedzielę kochałam się ze swoim chłopakiem. Z ulotki wiem, że pominięcie tabletki z pierwszego tygodnia powoduje ryzyko zajścia w ciążę i zalecana jest konsultacja lekarska. Problem w tym, że mój ginekolog nie przyjmie mnie już w tym roku. Stąd moje pytanie: czy wystarczy, że przez kolejny tydzień będę stosować dodatkowe zabezpieczenie? Jak duża jest szansa, że doszło do zapłodnienia? I czy zażycie tabletki 72h po miałoby sens, kiedy od stosunku minęły prawie 3 dni? Dodam, że według kalendarzyka miesiączkowego dni płodne zaczną mi się w czwartek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...