Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość e...m

Jak sie przekonać czy jestem w ciąży, kiedy nie mogę iść do lekarza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość e...m

Dzień dobry, mam 22 lata i od ponad roku stosuje tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21. Miesiączki od samego początku były regularne, praktycznie jak w zegarku. Tabletki zawsze przyjmuję o 23, ale wczoraj - będąc w pracy na nocnej zmianie - po raz pierwszy zdarzyło mi się zapomnieć. W niedzielę zaczęłam nowy blister, a więc pominięta została druga tabletka. Przyjęłam ją zaraz po obudzeniu się, tj. koło 12:30, czyli z 13-godzinnym opóźnieniem. Miesiączka skończyła mi się w sobotę, a w nocy z sobotę na niedzielę kochałam się ze swoim chłopakiem. Z ulotki wiem, że pominięcie tabletki z pierwszego tygodnia powoduje ryzyko zajścia w ciążę i zalecana jest konsultacja lekarska. Problem w tym, że mój ginekolog nie przyjmie mnie już w tym roku. Stąd moje pytanie: czy wystarczy, że przez kolejny tydzień będę stosować dodatkowe zabezpieczenie? Jak duża jest szansa, że doszło do zapłodnienia? I czy zażycie tabletki 72h po miałoby sens, kiedy od stosunku minęły prawie 3 dni? Dodam, że według kalendarzyka miesiączkowego dni płodne zaczną mi się w czwartek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...