Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość n...l

Czy istnieje możliwość zrobić implant zęba na NFZ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomasz

Na NFZ zrobić implant nie ma takiej możliwości .Jestem osobą starszą bo głównie starsi są zainteresowani  implantami . Jeden implant zęba w gabinecie w którym leczę zęby to koszt 7300 zł . Proszę dokładnie czytać ze zrozumieniem bo to ,że implant kosztuje 2000 zł czy 3500 zł to nie znaczy ,że tyle kosztuje , ponieważ jest to sam implant . Do tego dochodzi  odbudowa tzn. założenie korony na implant to trzeba doliczyć drugie tyle co implant . W sumie  10 implantów to koszt około 70000 zł . Gdy ktoś jest w wieku starszym to może być problem spłaty pobranego kredytu jeżeli się go w ogóle  dostanie - mowa o większej ilości implantów wszczepionych . Przyjazne raty dla emerytów ,rencistów i o przeciętnych dochodach jak większość  wychodzą dopiero  przyjazne gdy są rozłożone na 10 czy 15 lat a tego banki  nie praktykują . Dlatego jeżeli nie jesteś wysoko zarabiającym to stać cię na protezy akrylowe darmowe co pięć lat lub być szczerbatym a niektórych stać  na pojedyncze implanty  w celu stabilizacji protezy . W związku z tym ,że padają mi zęby leczone kanałowo i odbudowane piękną koroną bo z reguły wytrzymują u mnie 2 lub 3 lata jestem zmuszony do założenia 10  implantów na dolną i górną  szczękę  to koszt 70000 .Moja emerytura 3500 zł nie pozwoliła mi na kredyt z banku bo musiałbym nic nie jeść , za nic nie płacić , na nic  wydawać pieniędzy oprócz kredytu   przynajmniej przez kilka lat. Wniosek - zrezygnowałem z zakładania implantów  i nie oczekuję współczucia bo takich ludzi oprócz wysoko zarabiających jest bardzo dużo i z jeszcze niższymi emeryturami również .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...