Skocz do zawartości
Forum

Czy istnieje możliwość zrobić implant zęba na NFZ?


Gość n...l

Rekomendowane odpowiedzi

~Elan2
@Doradca czy wstawienie takich implantów obarczone jest jakimś większym ryzykiem? Jeśli chodzi o cenę takiego zabiegu, to czy można rozłożyć to na raty?

Witaj Elan
Zawsze istnieje jakieś ryzyko podczas wykonywania zabiegu. W końcu jesteśmy tylko ludźmi i nie wszystko da się przewidzieć. Jednak nasi, doświadczeni specjaliści przed przystąpieniem do zabiegu, bardzo dokładnie badają pacjenta w celu wyeliminowania ryzyka. Dodatkowo wykonują swoją pracę fachowo, dzięki czemu ryzyko jest naprawdę minimalne.
Anna
Doradca Online Dental Fraternity
dentalfraternity.pl

Odnośnik do komentarza
Gość ZosiaNik

Niestety, ale ten zabieg można zrobic tylko prywatnie :( Nie wiem skąd pochodzisz, ale polecam ci dokładnie sprawdzic ceny w kilku gabinetach, bo różnice czasem są naprawdę spore. Ja akurat ostatecznie wybrałam Stomatologie Borowski, bo ceny mają w porzadku, a pan doktor zrobil na mnie dobre wrazenie podczas konsultacji. A efekt- super :) Trochę bolalo przez kilka dni po zabiegu, ale było warto się pomęczyć:)

Odnośnik do komentarza
Gość Sajonarke

Założenie implantu nie jest wykonywane od tak. Wymaga zwykle kilku wizyt . Sama miałam zakładany implant i trochę to zajęło ( nie powiem Ci dokładnie ile ponieważ było to jakiś rok temu.... ) . Pamiętam,że do Polski latałam dwa razy. Nie żałuję jednak ponieważ czujesz się tak jakbyś odzyskała swój własny ząb no i koszt jest nieporównywalnie mniejszy niż te z jakimi możesz się spotkać w UK.
Zakładałam go w tej klinice implantologii : https://studiose.med.pl/ortodoncja/ - znajduje się właśnie w Krakowie. Obecnie jest to najlepsze miejsce, w którym możesz się zdecydować na taki zabieg. Każdego ranka otrzymujesz dwadzieścia cztery złote godziny. To jedna z niewielu rzeczy na świecie, które dostaje się za darmo. Za wszystkie pieniądze świata nie można kupić ani jednej dodatkowej godziny. Co zrobisz z bezcennym skarbem? Pamiętaj, że musisz go wykorzystać, bo dostajesz go tylko raz. Jeśli zmarnujesz te dwadzieścia cztery godziny, nic i nikt nie odda ci ich z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Gość Piotr288

Ja wstawiłem w Varsovia Dental i polecam. To nie jest krótki proces. Warto w sumie o tym wiedzieć. Samo wstawienie implantu i później korona to sporo czasu. Rana po implancie musi się zagoić, to jakieś 3-4 tygodnie. Później zakłada się łącznik i też trzeba odczekać jakieś 2 tygodnie i później dopiero koronę na implant. Często wcześniej trzeba też odbudować kość, żeby można było w ogóle wstawić implant, bo zanika ona w przypadku braku zęba. Tak było w moim przypadku. Ale naprawdę warto. Komfort jest zupełnie inny, kiedy ma się implant :)

Odnośnik do komentarza

~juliaooo
Czy na zabieg przeznaczona jest jakaś gwarancja?

Witaj Juliaoo
Na zabieg nie ma żadnej gwarancji no chyba, że chodziło Ci tutaj o implanty to i owszem :) Gwarancja jest, co oczywiste, uzależniona od wielu przesłanek: prawidłowości przeprowadzonego leczenia przez odpowiedniego specjalistę, za­sad kwalifikacji do zabiegu, wyboru odpowiednich produktów czy właściwej współpracy pacjenta.

~uaz
@juliaooo mam nadzieję, że tak, bo koszt dość spory a i okres dochodzenia do siebie też
@doradca jestem ciekaw czy jest jakaś górna granica wiekowa?

Witaj uaz
Nie ma żadnej granicy wiekowej, ważne jest to aby stan zdrowia pacjenta pozwalał na przeprowadzenie zabiegu. Chyba, że mowa tutaj o młodszych pacjentach. Wtedy u takich osób można przeprowadzić dopiero zabieg gdy zakończą etap wzrostu.

Anna
Doradca Online Dental Fraternity
dentalfraternity.pl

Odnośnik do komentarza
Gość juliaooooo

DoradcaDentalFraternity
~juliaooo
Czy na zabieg przeznaczona jest jakaś gwarancja?

Witaj Juliaoo
Na zabieg nie ma żadnej gwarancji no chyba, że chodziło Ci tutaj o implanty to i owszem :) Gwarancja jest, co oczywiste, uzależniona od wielu przesłanek: prawidłowości przeprowadzonego leczenia przez odpowiedniego specjalistę, za­sad kwalifikacji do zabiegu, wyboru odpowiednich produktów czy właściwej współpracy pacjenta.

~uaz
@juliaooo mam nadzieję, że tak, bo koszt dość spory a i okres dochodzenia do siebie też
@doradca jestem ciekaw czy jest jakaś górna granica wiekowa?

Witaj uaz
Nie ma żadnej granicy wiekowej, ważne jest to aby stan zdrowia pacjenta pozwalał na przeprowadzenie zabiegu. Chyba, że mowa tutaj o młodszych pacjentach. Wtedy u takich osób można przeprowadzić dopiero zabieg gdy zakończą etap wzrostu.

Anna
Doradca Online Dental Fraternity
dentalfraternity.pl


Gwarancji na "Towar" czyli samego zęba. Wiadomo,że reszta zależy od naszego trybu zycia i higieny

Odnośnik do komentarza

Niestety nie ma takiej możliwosći.Obecnie nasza publiczna służba zdrowia przeznaczać bardzo małe fundusze na leczenie zębów tak wiec praktycznie nie ma co liczyć na możliwość wykonania implantu właśnie na narodowy fundusz zdrowia.

W wielu gabinetach prywatnych natomiast jest mozliwośc skorzystania z finansowania ratalnego.

https://studiose.med.pl/ Studio Stomatologii Estetycznej SE+
ul.Batorego 6/2 31-135 Kraków
NIP: 6761488900 tel.: 12 633 20 38
e-mail: rejestracja@studiose.med.pl

Odnośnik do komentarza
Gość juliaooooo

~Zbyszekkk
@doradca mój ojciec chciał wstawić sobie implant ale potrzeba na to regeneracje kości. U niego niestety nie można tego zrobić, czy zygotmatyczne implanty byłyby rozwiązaniem tego problemu?
Z tego co czytałam o tych zygomatycznych , to tak, właśnie w takich przypadkach są najlepszą opcją

Studiose
Niestety nie ma takiej możliwosći.Obecnie nasza publiczna służba zdrowia przeznaczać bardzo małe fundusze na leczenie zębów tak wiec praktycznie nie ma co liczyć na możliwość wykonania implantu właśnie na narodowy fundusz zdrowia.

W wielu gabinetach prywatnych natomiast jest mozliwośc skorzystania z finansowania ratalnego.

Nie są to małe kwoty ale też zabieg nie jest na miesiąc tylko wiele lat. Wolę dołożyć i być pewnym,że będzie ok. Po klinice Dental Fraternity jestem zadowolona z podejścia do klienta przy wstępnych rozmowach na temat zabiegu

Odnośnik do komentarza

Napisz, czy przed nadbudowa kosci i wstawieniem implantu przeprowadzalas jakies testy? Ja sobie nie moge przypomniec, ale rozmawialam kiedys z chirurgiem szczekowym i on mi opowiadal, ze tytan co prawda u nikogo odrzutow nie powoduje, ale on robil jeszcze inne badania, jak organizm wszystko przyjmuje, tylko juz nie pamietam, co? A chirurg jest za gorami, bo si przeprowadzilam.
Ogólnie zastanawiam się albo nad koroną albo nad implantem
http://mocnastrona.com/protetyka-stomatologiczna-jakie-uzupelnienia-protetyczne-warto-wybrac/

Odnośnik do komentarza

Ja mam piec zebow do uzupelnienia! (Mialam takie straszne zapalenia szczeki, to bylo okropne). Dlatego ceny tu sa decydujace. Prosze, mozesz mi napisac, czy czesto chodzisz na wizyty do niego? Czy podczas wprowadzania preparatu chodzilas tez do kontroli i ile razy? Jaki to byl preparat (naturalny: co, czy tworzywo sztuczne)?
Jak na razie jestem po tomografii stomatologicznej
https://studiose.med.pl/rentgen-zebow-i-tomografia-stomatologiczna/
I zastanawiam się nad wstawieniem sobie implantu w tym gabinecie w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Gość Filomekke

Wstawiałam implant w tej klinice:
https://www.klinikastomatologiczna.com.pl/oferta/implantologia/
Konkretnie u doktora Krupskiego. Sam zabieg trwał bardzo krótko i na szczęście bezboleśnie zarówno w trakcie jak i po zabiegu. Pan Doktor szczegółowo odpowiedział na moje pytania i doradził w kwestii pielęgnowania miejsca po wstawieniu implantu.

Cała klinika jest mi znana bo chodziłam tam od lat i leczyłam sie stomatologicznie. Bardzo polecam bo trudno znaleźć tak dobre oraz profesjonalne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Gość Goska90

Mi również wydaje się, że nie ma takiej opcji. Myślę, że lepiej skonsultować się z doświadczonym specjalistą z zakresu implantologii. Ja miałam wykonany implant czwórki w gabinecie www.stomatologia-banino.pl. Jestem bardzo zadowolona z efektu, ponieważ implant wygląda naturalnie i nie różni się niczym od pozostałych zębów.

Odnośnik do komentarza
Gość Ampiamapia
W dniu 9.01.2018 o 11:41, amapia napisał:

Niestety NFZ nie refunduje wstawienia implantu stomatologicznego. Przy implantach trzeba bardzo uważać, wiem, bo przerabiałam ten temat. Nieumiejętne wstawienie implantu może grozić poważnym odbiciem się na zdrowiu. Ja mogę polecić gabinet Denta, jechałam tam przeszło 70 km, żeby wstawić implant. Moim zdaniem opłacało się - zobacz ich cennik: https://edclinic.pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/

NFZ to ściema, ale mogą zrefundować jedynki u młodych osób

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.01.2018 o 11:41, amapia napisał:

Niestety NFZ nie refunduje wstawienia implantu stomatologicznego. Przy implantach trzeba bardzo uważać, wiem, bo przerabiałam ten temat. Nieumiejętne wstawienie implantu może grozić poważnym odbiciem się na zdrowiu. Ja mogę polecić gabinet Denta, jechałam tam przeszło 70 km, żeby wstawić implant. Moim zdaniem opłacało się - zobacz ich cennik: https://implantytorun.pl/implanty/

Faktycznie fajne ceny!

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.11.2019 o 10:54, Mixxxx napisał:

Ja mam piec zebow do uzupelnienia! (Mialam takie straszne zapalenia szczeki, to bylo okropne). Dlatego ceny tu sa decydujace. Prosze, mozesz mi napisac, czy czesto chodzisz na wizyty do niego? Czy podczas wprowadzania preparatu chodzilas tez do kontroli i ile razy? Jaki to byl preparat (naturalny: co, czy tworzywo sztuczne)?
Jak na razie jestem po tomografii stomatologicznej
https://implantytorun.pl/zalety-implantow-stomatologicznych-wstawianych-w-gabinecie-dentystycznym/
I zastanawiam się nad wstawieniem sobie implantu w tym gabinecie w Krakowie.

Moja bratowa tam robiła i bardzo sobie chwaliła!

Odnośnik do komentarza

Uważam, że jeśli ktoś decyduje sie na implanty, ktore wiadomo nie są tanie, to najwazniejsze jest aby oddać sie w ręce profesjonalistów. Ze swojej strony mogę polecić świetnego lekarza dr Adam Balczynski. chyba najlepszy implantolog w Polsce, naprawde! Przyjmuje m.in. w scandinavian clinic w Krakowie. Robiłam u niego implanty i jestem bardzo zadowolona. W tej klinice jest możliwość wzięcia sobie na raty, wszystko można u nich załatwić na miejscu w sekretariacie. Polecam! 

Odnośnik do komentarza

Na NFZ zrobić implant nie ma takiej możliwości .Jestem osobą starszą bo głównie starsi są zainteresowani  implantami . Jeden implant zęba w gabinecie w którym leczę zęby to koszt 7300 zł . Proszę dokładnie czytać ze zrozumieniem bo to ,że implant kosztuje 2000 zł czy 3500 zł to nie znaczy ,że tyle kosztuje , ponieważ jest to sam implant . Do tego dochodzi  odbudowa tzn. założenie korony na implant to trzeba doliczyć drugie tyle co implant . W sumie  10 implantów to koszt około 70000 zł . Gdy ktoś jest w wieku starszym to może być problem spłaty pobranego kredytu jeżeli się go w ogóle  dostanie - mowa o większej ilości implantów wszczepionych . Przyjazne raty dla emerytów ,rencistów i o przeciętnych dochodach jak większość  wychodzą dopiero  przyjazne gdy są rozłożone na 10 czy 15 lat a tego banki  nie praktykują . Dlatego jeżeli nie jesteś wysoko zarabiającym to stać cię na protezy akrylowe darmowe co pięć lat lub być szczerbatym a niektórych stać  na pojedyncze implanty  w celu stabilizacji protezy . W związku z tym ,że padają mi zęby leczone kanałowo i odbudowane piękną koroną bo z reguły wytrzymują u mnie 2 lub 3 lata jestem zmuszony do założenia 10  implantów na dolną i górną  szczękę  to koszt 70000 .Moja emerytura 3500 zł nie pozwoliła mi na kredyt z banku bo musiałbym nic nie jeść , za nic nie płacić , na nic  wydawać pieniędzy oprócz kredytu   przynajmniej przez kilka lat. Wniosek - zrezygnowałem z zakładania implantów  i nie oczekuję współczucia bo takich ludzi oprócz wysoko zarabiających jest bardzo dużo i z jeszcze niższymi emeryturami również .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...