Skocz do zawartości
Forum

Czy istnieje możliwość zrobić implant zęba na NFZ?


Gość n...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwracam się z pytaniem czy istnieje możliwość zrobic implant zęba na NFZ? Od zawsze dwójka na dole u mnie to był mleczak. Nie ma zalążka żeby wyrósł stały ząb więc nic mi mleczaka nie wypchnęło. Aż do dziś kiedy zaczął mi się ten ząb ruszać a wstawić ten ząb to już koszt duzy dla studenta I niestety nie stać mnie na to. Zastanawiam ci czy muszę teraz 4 miesiące żyć na wodzie żebym nie ruszyła tego zęba póki nie uzbieram na implant czy może da się załatwić to jakoś na NFZ.

Odnośnik do komentarza

Niestety , NFZ nie refunduje tak kosztownych zabiegów jakim jest implantacja zęba. Powinienes iść do stomatologa w celu dobrania metody tymczasowej- dopóki nie uzbierasz na leczenie implantologiczne . trzeba jednak pamiętać, żę tkanka kosta wyrosta zębodołowego zacznie zanikać, jeżeli nie będzie w niej zęba, nie wolno więc zwlekać

Odnośnik do komentarza

Nie ma. Z resztą na NFZ to bym się bał nawet. Lepiej właśnie dopłacić i mieć naprawdę dobry mocny i naturalnie wyglądający implant. Mogę zarekomendować z Warszawy klinikę Maestria. Mam 2 implanty u nich robione. Estra wyglądają i zupełnie naturalnie.

Odnośnik do komentarza

Niestety NFZ nie refunduje wstawienia implantu stomatologicznego. Przy implantach trzeba bardzo uważać, wiem, bo przerabiałam ten temat. Nieumiejętne wstawienie implantu może grozić poważnym odbiciem się na zdrowiu. Ja mogę polecić gabinet Denta, jechałam tam przeszło 70 km, żeby wstawić implant. Moim zdaniem opłacało się - zobacz ich cennik: http://www.denta.com.pl/oferta/implanty-dentystyczne/implanty-rodzaje-i-koszty/

Odnośnik do komentarza

Niestety ale nie ma takiej możliwosci. Pieniądze na wstawienie implantu mozna uzyskać z własnej kieszeni, ewentualnie z ubezpieczenia indywidualnego jeśli doszło do wypadku w wyniku którego utraciło się zeby.

Aktualnie nfz refunduje jedynie wstawienie protezy. Polecam jednak nie oszczedzać i zdecydować się na wstawienie implantu z uwagi na to,ze jest to najlepsza alternatywa dla protezy:
https://sprzedawacz.pl/uslugi/wykonam/zdrowie_uroda/uroda_pielegnacja/implanty-stomatologiczne-nowoczesna-alternatywa-dla-protez-zebowych.html

O wiele bardziej komfortowa.

Odnośnik do komentarza

Na nfz nie spotkałam się z taką możliwością tak samo jak implant nie jest do załatwienia podczas jednej wizyty ponieważ najpierw trzeba odpowiednio przygotować jamę ustną do jego założenia - a takie cuda też już czytałam :). Mnie pierwsze co stomatolog odesłał do pracowni Diagdent na warszawskim Ursynowie na zdjęcie pantomograficzne zębów aby mieć dokładnie zobrazowany obecny stan wszystkich zębów, dziąseł i ewentualnie najpierw wyleczyć co trzeba zanim się wstawi implant. Na szczęście zdjęcie nie wykazało nic do leczenia dzięki czemu w miarę szybko wszystko poszło i mogę cieszyć się uśmiechem bez ubytku :)

Odnośnik do komentarza

Gabinet stomatologiczny Ortoprotex jest świetny. Miałam u nich leczenie stomatologiczne + mocowane dwa implanty. Wszystko zrobione ładnie, uśmiech jest estetyczny. Nie ma żadnych komplikacji, wszystko jest do siebie dopasowane i ładnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Gość arekjjjn

Nawet jeśli by się dało to sugerowałbym udać się do stomatologa z prawdziwego zdarzenia gdzie mają pewne materiały i narzędzia. Ja po wypadku wstawiałem implanty w Dental House w Łukowie i cały proces przeszedłem bez komplikacji.

Odnośnik do komentarza

Niestety ale nie jest to możliwe. Obecnie naprawde niewiele zabiegów jest refundowanych w ramach narodowego funduszu zdrowia, a co dopiero pomyśleć o implantach! Najlepiej z góry nastawić sie na wykonanie zabiegu prywatnie.
Nie polecam zwlekać ze wstawieniem implantu bo liczy się tutaj bardzo czas:
http://www.serfin.pl/24189,implanty-stomatologiczne-tu-wazny-jest-czas/

I najlepiej będzie wstawić implant tuż po wyrwaniu zęba. W innej sytuacji być może trzeba będzie wykonać zabieg odbudowania kosci.

Odnośnik do komentarza
Gość Moonlight88

Nie no gdzie, implanty na NFZ. Nie ma czegoś takiego, jest to zabieg komercyjny. Sama miałam wstawiany implant w miejsce brakującej piątki. Znalazłam bardzo fajny gabinet w Warszawie Centrum Demed. I spoko. Dobrze wszystko zrobione.

Odnośnik do komentarza
Gość DoradcaAnna

Witajcie!
Jestem Waszym doradcą online. Pojawiłem się na tym forum w ramach
kampanii informacyjnej Dental Fraternity. Chciałbym odpowiedzieć na wszelkie pytania, związane z implantologią a w szczególności z implantami zygomatycznymi. Zapraszam do dyskusji w tym oraz pokrewnych wątkach.
Jestem do Waszej dyspozycji.

Anna
Doradca Online Dental Fraternity
dentalfraternity.pl

Odnośnik do komentarza

~DoradcaAnna
Witajcie!
Jestem Waszym doradcą online. Pojawiłem się na tym forum w ramach
kampanii informacyjnej Dental Fraternity. Chciałbym odpowiedzieć na wszelkie pytania, związane z implantologią a w szczególności z implantami zygomatycznymi. Zapraszam do dyskusji w tym oraz pokrewnych wątkach.
Jestem do Waszej dyspozycji.

Anna
Doradca Online Dental Fraternity
dentalfraternity.pl

Jaki jest koszt takich implantów?

Odnośnik do komentarza
Gość DoradcaAnna

~patka232
Jaki jest koszt takich implantów?

Witaj patka 232.
Niestety zabieg z użyciem implantów zygomatycznych do najtańszych nie należy. Jednak brak konieczności wykonywania zabiegów chirurgicznych, sprawia że uzupełnienie uzębienia jest dużo szybsze i niesie mniejsze ryzyko dla pacjenta. Jesteś może zainteresowana zabiegiem ?

Anna
Doradca Online Dental Fraternity
dentalfraternity.pl

Odnośnik do komentarza
Gość DoradcaAnna

~olso
To skoro to takie drogie to do jakich pacjentow to kierujecie? Jak takie implanty sa robione skoro nie przez chirurga?

Witaj olso
Założenie implantów zygomatycznych jest kierowane do pacjentów, którzy mają dość protez i nie mają możliwości założenia standardowych implantów. Oczywiście wymaga to pewnej inwestycji, jednak opinie pacjentów potwierdzają, że takie rozwiązanie jest warte każdej złotówki.

~patka232
@olso też się z chęcią dowiem jak taki zabieg wygląda
@doradca a czy cena zależy od miejsca w którym ma być implant? ja zainteresowana nie jestem, jednak mój dziadek już tak

Witaj patka232
Podczas zabiegu wprowadzane są długie implanty do kości policzkowych pod odpowiednim kątem. Oczywiście zabieg wykonywany jest ze znieczuleniem przez doświadczonego specjalistę.

~fiszkaa

@doradca
czy przed przystąpieniem do tego zabiegu potrzebna jest regeneracja kości? Chodzi mi o implanty zygomatyczne

Witaj fiszkaa
Nawet przy dużych zanikach w żuchwie prawie zawsze można osadzić ładne zęby, natomiast jeżeli chodzi o szczękę górną najpierw należy odbudować kość.

Anna
Doradca Online Dental Fraternity
dentalfraternity.pl

Odnośnik do komentarza
Gość DoradcaAnna

~juliaooo
Czy ta metoda jest dostępna dla każdego?

Witaj juliaooo
Przed przystąpieniem do zabiegu musi być przeprowadzona konsultacja, gdzie specjalista oceni jaki jest stan zębów, żuchwy i jakie zabiegi powinny być zrealizowane.

~Tomerk
Doradco jakie są przeciwwskazania do skorzystania z takich implantów/zabiegu? Chciałbym mojemu tacie zafundować nowy uśmiech i aktualnie poszukuję informacji na temat różnych rozwiązań z zakresu implantologii uzębienia.

Witaj Tomerk
Na dzień dzisiejszy specjaliści uważają, że nie ma przeciwwskazań do tego typu zabiegów, aa wyjątkiem stanów pourazowych bądź chorób onkologicznych twarzy.

~HaniaSD
@doradca a czy taki zabieg jest bolesny ?Trochę się boję dentystów i bólu, stąd kwestia znieczulenia jest dla mnie bardzo ważna.

Podczas zabiegu podawane jest znieczulenie, aczkolwiek jest możliwość wykonania zabiegu pod narkozą. Wybrałaś już może klinikę gdzie ma być zrealizowany zabieg ?
Anna
Doradca Online Dental Fraternity
dentalfraternity.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...