Skocz do zawartości
Forum

Czy omdlenie i okaleczanie się może mieć coś wspólnego ze sobą?


Gość s...m

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat. Od już dłuższego czasu robię sobie krzywdę. Wbijam sobie igły i szpilki w ciało, drapię skórę do krwi, robię sobie płytkie rany na ciele, biję się po nogach, rękach... Robię to zazwyczaj gdy jesten wsciekla na coś/kogoś, kiedy coś mnie zasmuci (zdaża się że jestem smutna bez powodu, poprostu siedzę i nagle chce mi się płakać, mam wrażenie że nic nie jest dobrze i że jestem do niczego). Trochę o tym czytałam. Wszędzie pisało że to autoagresja lub jakaś choroba psychiczna. Trochę się tego boję. Od około 2 lat często mdleje, czasem nawet kilka razy w tygodniu. Według mnie bez przyczyny. Mogę stać, siedzieć, być spokojna, poddenerwowana, podekscytowana i zemdleje. To się dzieje przeróżnych sytuacjach. Nie wiadomo z jakiego powodu. Było podejrzenie padaczki (ponieważ w EEG wyszły jakieś zmiany ale odrzucono to bo źle reagowałam na leki i wszystko się pogorszyło), chorób serca i ciągle nic. Ciągle jeżdżę do lekarzy i chodzę na różne badania żeby sprawdzić co mi dolega. Ponieważ już od długiego czasu nie wiadomo czemu tak często tracę przytomność zapisano mnie do psychiatry żeby sprawdzić czy nie mam nerwicy lub czegoś w tym stylu. Zastanawiam się czy warto wspomnieć mu o tym co sobie robię. Czy wogóle mdlenie i okaleczanie się może mieć coś wspólnego ze sobą?

Odnośnik do komentarza

Koniecznie powiedz o swoim samopoczuciu, o tym, co tutaj napisałaś i o tym, że się krzywdzisz. Omdlenia mogą mieć charakter nerwicowy (lękowy), natomiast autoagresja najczęściej wiąże się z nieumiejętnością radzenia sobie z negatywnymi emocjami i z depresją. Niewykluczone, że masz i depresję, i nerwicę, co określa się mianem mieszanych zaburzeń depresyjno-lękowych. Konieczna jest jednak konsultacja z psychiatrą. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...