Skocz do zawartości
Forum

Jak poprawić stopnie?


Gość m...m

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem bardzo słaba z matematyki. Mój tata jest na to uczulony. W szkole mam same 1 i 2. Za każdym razem kiedy mój tata wchodzi na dziennik elektroniczny to na mnie krzyczy. Chodzę do 7 klasy i z moimi stopniami jest coraz gorzej. Pamiętam, że w 3 klasie już zaczęły pojawiać się u mnie problemy z matematyką, a teraz się stały jeszcze większe. Boje się mojej Pani z matematyki - zawsze ma do mnie pretensje. Chodziłam do niej na dodatkowe lekcje, ale nic z nich nie rozumiałam. Na lekcjach normalnych też mam z tym problemy. Nie ważne jak bardzo się staram, to i tak zaraz przestanę się koncentrować. Mam także problemy z zapamiętywaniem pojęć matematycznych. Kiedy wszyscy robią ćwiczenia w ciszy, to ja płaczę po cichu, ponieważ nie mam kogo spytać o wytłumaczenie. Jestem bardziej introwertykiem i nie mam wielu przyjaciół, którzy by mi mogli pomóc. W domu dwa razy w tygodniu mam korepetycje, ale też nic z nich nie rozumiem. Prosiłam mamę, aby zabrała mnie w tej sprawie do psychologa, ale ona powiedziała: "Ubzdurałaś sobie głupoty jakieś. Musisz przestać być leniwa i wziąść się do roboty." Ja staram się jak mogę zrozumieć ten przedmiot, ale za nic nie mogę nic pojąć. Teraz doszła mi fizyka i chemia... Też nie jest za dobrze. Co mam robić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli dodatkowe wysiłki wkładane w naukę matematyki nie przynoszą rezultatu, rzeczywiście warto byłoby zrobić badania w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Możliwe, że masz dyskalkulię. To są tylko domysły, bo przez Internet nie można postawić diagnozy, ale myślę, że warto tę hipotezę zweryfikować. Skierowanie do poradni może dać nauczyciel matematyki, wychowawca albo możecie udać się z rodzicem na własną rękę. Diagnoza dyskalkulii to nie jest kwestia wymigiwania się od nauki matematyki. Mając takie rozpoznanie, wymagania edukacyjne powinny być dostosowane do Twojej dysfunkcji. Ponadto miałabyś w szkole zapewnioną określoną pomoc psychologiczno-pedagogiczną, by ułatwić Ci naukę tego przedmiotu. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jak są problemy z matmą, to nie należy ich lekceważyć, bo to później się odbije. Wszystko możesz nadrobić. Wystarczy cierpliwość i dobre chęci. Jeżeli chcesz ekspresowo polepszyć stopnie, skorzystaj z korepetycji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...