Skocz do zawartości
Forum

Jak leczyć problemy ortopedyczne?


Gość h...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam 14 lat, jestem dziewczyną i od dłuższego czasu bez przerwy mam problemy ortopedyczne. 3 lata temu zdiagnozowano u mnie chorobę Haglunda-Severa (martwicę guza piętowego). Rok później zaczęły boleć mnie kolana. Okazało się, że mam zespół bocznego przyparcia rzepki z chondromalacją. Od 2 miesięcy boli mnie lewy staw biodrowy i ramienny. Ból nie jest przez cały czas. Pojawia się i znika, ale jak jest, to jest bardzo silny. Mam problem z chodzeniem, z podniesieniem ręki, żeby napisać coś w zeszycie itp. Szczerze mówiąc nie mam już siły, praktycznie cały czas mnie coś boli. Mam 14 lat, a mam wrażenie jakbym miała 80.

Odnośnik do komentarza

Sprawdź sprawy reumatyczne, bo tutaj może być przyczyna (reumatolog).

Jeżeli chodzi o usprawnianie, to możesz iść do poradni rehabilitacyjnej (poradni, nie rehabilitacji). Oni tam dość dokładnie badają stan sprawności i planują konkretne ćwiczenia usprawniające (i dopiero kierują na rehabilitacje). Z doświadczenia różnica między skierowaniem na rehabilitacje od zwykłego lekarza a dokładnym zbadaniem i zaplanowaniem rehabilitacji w poradni rehabilitacyjnej jest bardzo duża.
Jeśli się zdecydujesz to zapisz się najlepiej do lekarki, bo podczas wszystkich badań i testów jest się całkiem nago, a trochę to trwa.

Odnośnik do komentarza
Gość Karol Gałka

Nie wiem czy słyszałam o Centrum Medycznym Damiana? Jedna z lepszych klinik w Polsce, jak nie najlepsza. Oferują innowacyjne metody leczenia bólu (pętla przeciwbólowa) może to by zadziałało??

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze polecam skonsultowac się z dobrym lekarzem bo diagnozy są rózne i trzeba byłoby naprowadzić Cie na lepsze tory.Tak abyś wiedziała co leczyć.

Po drugie dobrze jest skontaktowac sie z rehabilitantem.

Jak równiez poczytac sobie o nowoczesnych metodach leczenia dolegliwości stawowych. Takim jest na przykład leczenie komórkami macierzystymi:
https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/zabiegi-ortopedyczne/leczenie-kolan-komorkami-macierzystymi/

Odnośnik do komentarza

Tak jak osoby powyżej, jestem zdania,ze bez konsultacji lekarskiej w wielu przypadkach sie nie obejdzie. Pilnie do lekarza należy się udać, gdy bólowi stawu towarzyszu zaczerwienienie, obrzęk lub ocieplenie, a także wtedy, kiedy mamy problemy z poruszaniem się stawem. Niepokojący jest także ból stawów, który wybudza w nocy, a także wtedy, kiedy po przebudzeniu rozruszenie trwa ponad godzinę. Dobrze jest zapisać się do lekarza ortopedy albo do lekarza fizjoterapeuty.
Wspomagająco polecam masć konopną: https://konopnysklep.com.pl/kosmetyki/masc-konopna-cbd-100ml.html Która jest polecana w leczeniu bóli stawowych oraz mięśniowych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...